Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyedül érzem magam. Senkim...

Egyedül érzem magam. Senkim sincs, senkiben nem bízok, mindenkiben csalódok, utálok suliba járni már lassan e-miatt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Suliba van egy pár srác akiket úgy barátomnak tekintek de folyamatosan bántanak szavakkal. Lehet ők ezt nem veszik észre de nagyon fáj belül. Ma is megkérdeztem hogy megvárnak-e, mondták hogy nem, és elmentek.Néha már azon gondolkozom hogy verekedni fogok, de az se vezet semmi jóra. Nemrég vesztem össze a "legjobb barátaimmal" elég csúnyán... Nem elsőnek csalódok "barátokban". Már nem tudok bízni senkiben. Mindenki leginkább a testalkatommal szekál. Elég nagy darab vagyok. Nem úgy hogy nagyon kövér, hanem 185 centi és úgy mindenem nagyobb mint a többieknek. Ma peldául az arcommal csesztettek hogy úgy nézek ki mint egy "ogre". Nagyon rosszul esnek ezek. Idén kezdtem a főiskolát, és megfogadtam hogy mindenkivel jó leszek. De így nehéz hogy folyamatosan bántanak. 15/F

2015. dec. 16. 21:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Középiskolát*
2015. dec. 16. 21:52
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak emberek akiket valamiért sokszor nem is tudatosan kirekesztenek. Keress olyanokat akikkel jól elvagy és nem piszkálnak sajnos többet nem tehetsz.
2015. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Legyél erős,valahogy próbáld belülről azt érezni,hogy ezek a szavak ezek az idióta emberek nem fognak ki rajtad,ezek az emberek nem a barátaid és ezt te is tudod.Ne hagyd hogy szivassanak,szólj vissza valami csípős megjegyzést hiszen ha ezt kapod tőlük ők se várhatnak jobbat,és ezt meg is mondhatod nekik.Legyél büszke az adottságaidra a lányok többsége a magas fiúkat szereti,legyén magabiztos mert azt mások is észre fogják venni.
2015. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szóval mondhatjuk, hogy nincsenek barátaid....a tény, hogy védeni próbálod őket, meg az érzékeny lelkivilágod ISFJ/P szerű személyiségre utal (bocs én márcsak MBTI-ben tudok gondolkodni...esenleg neten néz utána ennek és tölts ki egy tesztet, de figyelmeztelek, hogy valszeg most csak angolt fogsz találni inkább).

A testalkatoddal nincs mit tenni, de szerintem semmi baj azzal, ha a DnD szerinti nagy méretkategóriába tartozol(inkább azzal van a baj, hogy mindenki bunkó körülötted). Ez amúgy az a csordaviselkedés, ami az átlagtól eltérőt kiveti magából(csesztetnek, cikiznek stb.)...Ezzel viszont jár egy hatalmas előnyöd....aki tényleg barátságos lesz veled(és kizárható az egyszeri szívességkérés és/vagy kihasználás eshetősége), az tényleg olyasvalaki, akivel érdemes foglalkozni. (Azért mondom, mert azok, akik átlátnak az ilyen evolúciós viselkedésformán, mint, amit az előbb nagyvonalakban felvázoltam, és tényleg jóban vagy vele, az a büdös életben nem fog hátat fordítani neked, mert "ogre" vagy (bár ezt nemhiszem).

Ez lehet, hogy évekbe telik.....nekem a középsuli alatt a 30 fős osztályból 1 barátom volt, akivel a mai napig nagyon jóban vagyunk, pedig annak már vagy 10 éve....

A többi bunkó pedig idővel találni fog magának valami mást, ha nem adod jelét a sértettségnek....ha meg esenleg kiemelkedő vagy valamiből, amiből ők nem és ezért rádszorulnak, akkor kedvesebbek lesznek(nem, nem azt mondom, hogy életreszóló barátaid, de legalább nem basztatnak)

AZ alapvető emberi természet olyan, hogyha valami nem adja azt a válaszreakciót, ami tettszik, akkor egy idő után felhagy a próbálkozással....(illetve vannak olyan egyéb introvertáltak is, akik inkább feladták önállóságukat, csakhogy részesei legyenek a csordának és ezért ők is piszkálódnak....na azokat még érdemes kihalászni a csoportból a későbbiekben)

A megoldás összefoglalva:

Bármenniyre is fáj....tűrd...illetve olvadj össze a sértéssel és építs fel valamiféle "büszkeségtudatot", mert azzal magad arra manipulálod, hogy igazából tetszen a dolog....nem köntörfalazok....lehet, hogy a középsuli nem úgy fog összejönni....lehet, hogy esenleg, ha majd 3.ban felveszel valami fakultációt, akkor fogsz összehaverkodni valakivel egy párhuzamos osztályból....vagy még akkor sem....az uccsó évben persze mindenki barátja lesz mindenkinek, ahogy közeledtek az érettségi felé....(megintcsak csordaszellem, de attól még nem feltétlenül rossz, csak észen kell lenni)

Ha meg nem várnak meg, akkor nem várnak meg...valami fontosabb nekik, mint te....akkor Ők nem a barátaid...annyira, vagy egyálltalán.

Kezdj valami olyan hobbiba, ami érdekel és van köré szerveződő community....wargame, asztali szerepjáték vagy bármi....

Alapvetően beilleszkedni egy olyan társaságba, aminek átlagától elütsz nehéz...és sokszor nem is éri meg az energiát...én is ezt éltem és élem is meg....gyakorlatilag a barátai kapcsolataim 90%-a a tanulmányaimtól függetlenül szövődött....az utolsó 2 év egyetem alatt egy 13 fős csoportban voltam és egyszerűen alig érintkeztem velük, mert nem volt közös pont velük....(távol az otthonomtól és a barátoktól...nem volt könnyű, de kibírtam)

25/F INTP/J

2015. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

15 évesen főiskolát kezdtél???


Nekem nagyon szimpatikus vagy, szerintem nem kellene a korlátolt emberekkel foglalkoznod! Inkább légy büszke arra, hogy különleges vagy. A magasságod miatt pedig egyértelműen irigységböl bántanak..

2015. dec. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Tedd azt, amit én szarj nagy ívben mindenkire, és tanuld meg jól a szemmel verést. Ne akarj hazug barátokat. Nekem egyedül két barátom van. Az egyik a sör, míg a másik... Ja, nem. Egy barátom van. És ne aggódj sokra fogod vinni, biztos vagyok benne, hogy te leszel a következő Shrek. ;) Emlékszem mielőtt nem vertem meg a nyelvtanáromat én is ilyen voltam, aztán jöttek sorban az iskolák... Ó, micsoda szép idők voltak azok. :)
2015. dec. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy barátom, ő pont ilyen, mint te, azaz hatalmas egy ember, van rajta felesleg is, de nem az van, hogy gurul, egyszerűen csak egy átlag embert szorozz meg 2-vel és akkor kapsz egy őt. :D Őt is volt, aki nyektette, de ő neki tényleg a szíve is kétszer akkora volt (nem biológiailag, hanem átvitt értelemben), tehát végül már senki nem piszkálta. Te csak legyél barátságos és faroklebenyekkel ne foglalkozz! :)
2015. dec. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az a legdurvább hogy egy olyan gyerek baszogat aki 165 centi magas és 40 kilós... Koszönöm a válaszokat. Azon gondolkozom hogy kigyúrom magam és kiállok magamért :)
2015. dec. 17. 16:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Nehogy... hagy verjen szegény. Mindenkinek kell legyen sikerélménye, neki az, hogy téged elgyepál. Legalább neked legyen szíved. :)
2015. dec. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 David82 ***** válasza:
Ne legyél jó. Lehetsz rossz is, én a helyedben a tanulást választanám, hogy azzal tűnjek ki. Szerintem a nyelvtanulás az egyik legjobb, hiszen ha megtanulsz jól egy nyelvet, akkor leléphetsz az országból. Egyébként meg ne foglalkozz velük, biztos van rajtuk kívül más ember is az osztályban, akivel érdemes barátkozni.
2015. dec. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!