Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ilyen nagy értékrendi távolság...

Ilyen nagy értékrendi távolsággal nem is lehetünk barátok? Változhat a véleménye? Ismertek ilyen embert?

Figyelt kérdés

Van egy srác, akivel már rég óta beszélgetünk (másfél éve), többször találkoztunk is.

Eleinte nem zavart, hogy szakközépbe járt és azt is átbukdácsolta, de most már annál inkább.

Vizsgaidőszakom van, ő Angliában dolgozik. Ma vizsgáztam, meg is írtam neki, hogy holnap újra folytatom a tanulást, de mindig valami olyat válaszol, amivel érezteti, hogy mennyire felesleges a tanulás, főleg az egyetem.

Mindig mondja, hogy olvasni és tanulni felesleges, mert amíg én ott szenvedek a tananyaggal, addig ő jóízűen várja, hogy megkapja a heti 300 font fizetését.

Folyton hangoztatja, hogy a diplomások borzalmasan ostobák és sznobok, semmit nem tesznek le az asztalra.

Ha ez szóba kerül (egyre többször), mondom neki, hogy szerintem nem látja jól és mielőtt ilyen radikális véleményt formál, előtte megismerhetné a felsőoktatást picit.

Arra is cinikusan reagált, amikor mondtam neki, hogy angol felkészítést vállaltam nyelvvizsgára, mert az csak papír, ott kint senki nem nézi, ő ezt tudja, mert ő van ott nem én.


Nyár óta egyre többször tesz rasszista megjegyzéseket a külföldi munkatársaira és full komolyan megkérdezte tőlem, hogy hiszek-e a fajelméletben. Azt válaszoltam, hogy azért annál már több filozófiát olvastam, hogy komolyan vegyem, akkor kinevetett és nagyon bosszant, hogy ilyen.


Az írásom panaszkodás és kérdés is egyben.

Megváltozhat még vagy érdemes lenne megszakítanom vele a kapcsolatot?


2016. jan. 6. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatból mondom, hogy ilyen emberrel szóba se kell állni.
2016. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak mondd meg neki hogy téged ez zavar és hátha nem emlegeti többször.
2016. jan. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fog változni. Tulajdonképpen nem lenne rossz srác, dolgozik, addig ment, amíg olyan fizetést talált, amiből lehet tervezni. Részben igaza is van. Nem minden diploma ér valamit és mire végzel, másnak már több év munkaviszonya, tapasztalata van, néhányan már önállósultak is belőle. Keress olyan srácot, akit tudsz tisztelni...
2016. jan. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Lehet hogy csak jót akar neked. Nem akarja hogy feleslegesen mennyel a pokolba a tanulással amikor külföldön tényleg nem érdekel senkit hogy mid van mert ott kell a munka. Próbálj gondolkozni egy kicsit fordított helyzetbe ha te pénzért guriznel a barátod meg lehet hogy a semmiért.
2016. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

neki heti 300 font az nagy pénz...ha tanult volna rendesen és jó szakmája lenne akkor többet is kereshetne...


itt a felfogás nagyon más és ő kb lenéz téged, mert tanulsz, azt mondja hasztalan amit teszel..."ő jobban tudja"...tudod amikor az okos hülyéskedik, vagy a hülye okoskodik...


A barátságban nagyon fontos, hogy legyen egyetértés valamilyen szinten...

Nekem pl a legjobb barátom rengeteg téren más véleményen van mint én, tűz és víz vagyunk, de megérjük egymást, elfogadjuk egymás véleményét.

Ő azt mondja, hogy X jobb mint Y, nekem Y jobb mint X akkor ezen nem vitázunk, hanem elmondjuk a véleményünket és elfogadjuk, hogy a másiknak a másik jobb.


Még ha sokszor szívjuk egymás vérét az ellentétek miatt, mindig számíthatunk a másikra. Szóval nem annyitól függ, hogy ki miről hogyan vélekedik!


22F

2016. jan. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy nagyon más az értékrendetek, meg más célokat tűztetek ki magatok elé. De miért kell kinevetnie téged, szidnia úgy általánosságban minden diplomást, okoskodnia? Egy barát nem tesz ilyet, mert tisztel téged a más véleménnyel és értékrenddel együtt is. Nem hiszem, hogy változni fog, se te, se a véleményed nem jelent neki annyit.


(Amúgy meg nálam a fajelmélet és rasszizmus már az az értékrendi távolság, amit nem tudok tolerálni - de te tudod. Arra mindenesetre emlékeztesd, hogy a fajelmélet értelmében a magyarok a szolganépek közé tartoznak...)

2016. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!