Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Évek után megromlott legjobb...

Évek után megromlott legjobb (! ) barátság! A barátnőm megőrült! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Gimnáziumban 3 évig legjobb barátnők voltunk, az utolsó évre romlani kezdett a viszony. Akkor már csak sima barátnőként tekintettem rá, de ő nem vette észre a változást. Ugyanúgy legjobb barátnőjeként tekintett rám.

Akkor éreztem a legnagyobb változást a barátságunkban, mikor bekerültünk egyetemre, ez már másfél éve volt. Őt már csak a bulizás érdekli, kb. 2 hetente hív és én ezek közül csak minden 3. alkalommal megyek vele. Nem veszi észre,hogy folyamatosan csak ő keres engem, és az sem érdekli,hogy csak minden 3. próbálkozása lesz sikeres. Akkor sem sok kedvvel megyek, talán csak a régi barátságunk emlékére. A barátnőmet felvették egy "nagynevű" egyetemre, (de egy minden szempontból kevésbé megbecsült szakra) és nagyon elszállt magától. Más egyetemeket lenéz, megjátssza azt,hogy ő az elit.:D Sokszor dicsekszik ezzel mindenkinek, azt sem veszi észre, hogy másokat ez nem érdekel. Ráadásul tudják milyen szakos, így meg végképp nem. Már több barátja is kibeszéli őt a háta mögött emiatt. Én nem beszéltem ki őt ismerősöknek egyszer sem, inkább kiálltam érte mások előtt. Még ő is visszahallotta,hogy kibeszélik. Emiatt szomorkodott, majd folytatta ugyanúgy a dicsekvést. Ő is tisztában van azzal, hogy keveset fog keresni a diplomájával. Így -kapaszkodjatok meg, nem viccelek- a fejébe vette, hogy keres magának egy olyan fiút, aki szintén egyetemista és az egyetemi végzettségével majd valószínűleg sokat fog keresni. :D Az a terve, hogy elveteti majd magát vele. :D Erről beszél nekem folyamatosan. Még sosem volt igazi párkapcsolata. Elmondtam már neki,hogy kevés esély van rá, hogy akivel 20 éves korában összejön az majd feleségül veszi őt és élete végéig pénzeli. Azt is elmondtam már hogy attól még, hogy valaki nagynevű egyetemen, elismert szakot végzett, egyáltalán nem biztos, jól fizető állása lesz élete végéig. Ő engem meg sem hall, csak hajtogatja a magáét.

Véget vessek az éveken át tartó barátságunknak? Vagy várjak, hátha észhez tért?



2016. jan. 11. 08:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Nagyon fáj,hogy ilyeneket kell írnom a volt legjobb barátnőmről. Mikor a ráillő kulcsszavakat írtam, a sírás kerülgetett. Úgy érzem ez már nem mehet így tovább, másfél évig kihúztam, de mostanra besokalltam.
2016. jan. 11. 08:14
 2/9 anonim ***** válasza:
Hagyd a náthás pics...ba az ilyet. Mellesleg milyen egyetem ez, hogy ennyire el van tőle szállva? mert Magyarországon belül egyet se tudok, amitől annyira seggre kéne ülni.
2016. jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd tőle magad befolyásolni, minden tegyél a saját eszed szerint.
2016. jan. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1: de hát 3 év barátságot nem lehet csakúgy megszakítani. :( vagy nem tudom... nem voltam még ilyen elfajult helyzetben.


2: semmiben nem befolyásol, erről szó sincs.

2016. jan. 11. 08:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan kérlek, akármilyen barátságot meg lehet szakítani. De tényleg írd már melyik egyetem, rettentően érdekel, hogy mitől lehet ennyire elszállni.
2016. jan. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
* 3 év volt legjobb barátságot, összesen 5,5 év barátságot. :O mégis hogy szakítsam meg? :'( vagy tűrjek még? de meddig?
2016. jan. 11. 08:38
 7/9 anonim válasza:
mitől romlott meg a kapcsolatotok? mert azt írtad, hogy ez még az egyetem előtt történt. te megtetted, amit tehettél, azaz őszintén elmondtad a véleményed a dolgairól. amit még tehetsz, hogy megmondod neki, hogy te erre a két dologra (elit egyetem, pénzes pasi) nem vagy kíváncsi, másról beszélgethettek, de erről ne, ha szeret téged, akkor nem fog ezekkel traktálni
2016. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ide nem írom le. :) 5. írj privit, akkor leírom neked az "elit" egyetemet. :D a gyenge szakával.
2016. jan. 11. 08:39
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi 7. :) megpróbálom megmondani neki. nem vagyok benne biztos, hogy kibírja, hogy hogy ne beszéljen erről a 2. dologról. Igen, 12. osztályban romlott meg a kapcsolatunk. Akkor a folytonos bulizhatnékja miatt. Már akkor is ilyen volt, én még akkor sem. Meg akkor is mondogatta már,hogy ő bizony elismert egyetemre megy. Elismert szakot is nézett, de arra nem vették fel és nem volt pénzük az önköltségesre. :D
2016. jan. 11. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!