Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miert olyan nehez baratkozni?...

Miert olyan nehez baratkozni? Ugy erzem mindenki leragadt a sajat eletenel, es ujakat befogadni mar nem lehet.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 eves lany vagyok. Kulfoldon tartozkodom. Sokszor probalkoztam mar baratkozni, masokat megismerni, kissebb nagyobb sikerrel.

Tudom az internet nem a legjobb modja ennek, de kulfoldon tartozkodasom miatt nehez magyarokkal talalkoznom.


Normalis emberekkel szeretned baratkozni, ismerkedni. Jo lenne, ha nem csak otthon ulo ember lenne, hanem pl. szeretne utazgatni, es benne van minden joban. Egy elettel teli baratra (esetleg tobbre...) lenne szuksegem! Remelem akad meg ilyen, aki bevallal dolgokat, az otthonulesen kivul!


Irj nyugodtan privat uzenetet, hisz igy lehet ismerkedni.



2016. jan. 14. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Te most tulajdonképpen barátot, vagy pasit keresel?


Az internetes ismerkedés sose egyszerű, a távolság miatt is, na meg elég időigényes hogy így ténylegesen megismerjétek egymást. Szerintem amúgy nem csak otthonülő típusok vannak, azok között akikkel a neten lehet találkozni.

2016. jan. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Külföldön ne magyarokkal ismerkedj, hanem ottani emberekkel. És ne az interneten, hanem járj szórakozóhelyre vagy akármilyen eseményre ami érdekel. Ott könnyebb ismerkedni, mint a neten.
2016. jan. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 : Elsororban baratot keresek. Nem azt mondtam, hogy csak otthon ulo emberek vannak, de ram csak azok irnak :)


#2: Azert nem itteniekkel baratkozok, mert ezekkel nem lehet. Magamista bunko emberek. Nem ilyen emberekkel szeretnek baratkozni. Jo lenne olyannal, aki olyan felfogassal van mint egy magyar, mint en.

2016. jan. 15. 08:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Megértelek. Nem tudom, melyik országban vagy, azért minden népeknél vannak kivételek. ;] Én pl. már egy ideje Bécsbe járok ki szórakozni, mert itthon már nincs semmi olyan rendezvény, ami nekem megfelelne. Én is úgy kezdtem, hogy amikor legelőször kimentem, egy netről már ismert, szintén ott élő olasz csaj jött ki elém a Westbahnhof-ra, aztán vele mentem le először egy Bécsi pinceklubba, ahol nem ismertem senkit. Később, ahogy egyre többször mentem ki, már rendszeresen és egyedül jártam már a várost is, egy idő után már az osztrákok közül is elkezdtek velem haverkodni. Azt máig előfordul, hogy együtt sörözünk a partin. :P Ráadásul mindig ők kezdeményeznek, én soha. :) Mondjuk mázlim is van, mert abban az alternatív közegben, akik közé járok, szinte mindenki beszéli az angolt, mivel én németül nem tudok. Barátságok is kialakulhatnának, de ahhoz már kint kellene élnem és dolgoznom.

Bár az igaz, mindenki elsősorban a saját hazájából valókkal szeret barátkozni. Én is szívesen összefutnék egy magyarul beszélővel egy bulin odakint, dehát erre még nem volt példa.


28/F

2016. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

azt elhiszem, hogy a helyiekkel nehezebb lehet elsőre az ismerkedés, de azért egy egész országot/várost ne írj le annyival, hogy "ezekkel nem lehet. Magamista bunko emberek" és ne hidd, hogy Magyarországon mindenki "olyan felfogassal van mint egy magyar, mint te".

Magyarországon ugyanúgy, mint bárhol máshol, egy csomó féle eltérő ember él. lehet, hogy a történelmi, kulturális és egyéb gyökereik jobban átfedésben vannak a tiéddel, de ettől még nem mindenki ilyen vagy olyan itt sem és ott sem. szerintem ha nem a megfelelő helyen és a megfelelő módszerekkel keresed a neked megfelelő embereket, akkor egy magyar kocsmában, vagy magyar weboldalon pont ugyanolyan esélyekkel találsz totál neked nem megfelelő embereket, mint amilyen esélyeid erre külföldön vannak, ahol élsz.


szerintem próbáld meg egy kicsit jobban leszűkíteni, konkretizálni, hogy milyen is a te érdeklődési köröd, milyen dolgok érdekelnek, miket szeretsz csinálni, miben keresel társat/társaságot és mikről szeretél beszélgetni, mert csak ezek ismeretében tudod pontosabban belőni, hogy ilyen embereket vajon milyen helyen és közegben érdemes keresni - akár Magyarországon, akár külföldön.

2016. jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen! Ez egy roppant szemfelnyito uzenet volt. Koszonom.


Nem mondom azt, hogy mindenki egyforma, mert nem. Es Magyarorszagon sem tokeletes mindenki, mert nem. De sokszor probaltam mar, es soha nem jartam sikerrel. De amit irtal valoban igaz, lehet, hogy nekem kene valtoztatni a keresesi modon.

2016. jan. 15. 22:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Miert eppen magyarokat keresel ha kulfoldon elsz?? Nem akarsz soha beilleszkedni abba az orszagba amelynek a kenyeret eszed?
2016. febr. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!