Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem vagyok képes kötődni?

Miért nem vagyok képes kötődni?

Figyelt kérdés
Több olyan barátom van, akiket lassan 12 éve ismerek, mégis ha azt mondanák, hogy holnaptól nem beszélhetünk sem láthatjuk egymást, nem hiányoznának. Szeretek néha velük lenni, de fullaszt egy idő után a társaságuk, és jobban örülök, ha egyedül lehetek. Ugyan ez a helyzet a párkapcsolataimmal is... mind maximum 2 hétig bírja, egyszerűen nem tudom elviselni a társaságát, sem azt, hogy "kötelezően" foglalkoznom kell az adott személlyel.(találkozók, sms, telefonhívás) Félek általában attól, hogy elrontok valamit, nem felelek meg neki, ezért előbb vagy utóbb megszüntetem az ilyesféle kapcsolataimat, de úgy hiszem ez nem tartható állapot. Unom hogy minden nap más emberrel kell azon vitáznom, hogy miért nem foglalkozok vele, miért nem írok neki, és hogy én nem is szeretem stb.. Próbálok kötődni de sehogy sem megy. Hogy tudnék ezen változtatni?

2016. jan. 31. 01:16
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Antiszociális vagy. Nembaj az. Mint életmód jó lenne neked egy hosszabb zarándokút Tibetbe... ;)
2016. jan. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mitől van, azt sem, hogy hogyan lehetne változtatni rajta, de én is pontosan így vagyok jelenleg.
2016. jan. 31. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi baj, nekem is halálosan fárasztó lenne, ha napi szinten intenzív társasági életet kéne élnem, pláne, hogy sokan az okostojástelefon+fézbuk kombóval ténylegesen 24/7 kontaktban vannak egy csomó ismerősükkel. Gondolom elég gazdag belső világod van, amiből csak időnként szeretsz kizökkeni egy kicsit, hogy másokkal foglalkozz. Nem neked kell megváltoznod, hanem olyan barátokra van szükséged, akik nem igénylik, hogy folyamatosan egymás nyakán lógjatok., hidd el, van ilyen. A párkapcsolat már nehezebb kérdés, talán egy hasonlóan introvertált patnerrel összejöhet, bár én nemes egyszerűséggel nem érzem szükségesnek, hogy párkapcsolatban éljek, szóval talán ezen is el kéne gondolkodnod.
2016. jan. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ami az első válaszolót illeti, azt még mindig ASZOCIÁLISnak hívják, amire te gondolsz. Az antiszociális a bűnözőket, illetve arra hajlamos embereket jelenti, akik tudatosan ártanak másoknak.
2016. jan. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Hány éves vagy?

Én ugyan ezt érzem, félek, hogy nekem sem lesz hosszantartó kapcsolatom, nem bírnám.

A barátaid elfogadják, hogy ilyen vagy?

2016. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
18 vagyok, és egyáltalán nem fogadják el. Sűrűn tűnök el hosszabb időre(chatről, telefon kikapcs), mert így érzem magam csak jól, és egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy valaki aggódik miattam, vagy annyira hiányzok neki, hogy ne bírna ki pár napot nélkülem. Minél többet zaklatnak ezzel, annál inkább úgy érzem, hogy jobb lenne talán, ha nem lennének barátaim.
2016. jan. 31. 16:33
 7/8 anonim válasza:

Hány éves vagy?

Én ugyan ezt érzem, félek, hogy nekem sem lesz hosszantartó kapcsolatom, nem bírnám.

A barátaid elfogadják, hogy ilyen vagy?

2016. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sorry, kétszer küldtem el véletlenül:D
2016. jan. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!