Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire mély lehet két fiú...

Mennyire mély lehet két fiú között a barátság? Társadalmilag fontos kérdés!

Figyelt kérdés

Igaz, hogy két fiú között szinte olyan mély kapcsolat alakulhat ki, mint a szerelemben? Szóval, hogy belefér az is hogy egy ágyba aludjanak, közbe átöleljék egymást, egymással közel legyenek testileg is. Lelkileg is nagyon közel álljanak, s mindent megosszanak egymással?


Mi a véleményetek erről? Ez csak meleg hajlammal lehetséges?



2016. jan. 31. 19:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
62%
Persze, hogy létezik ilyen. Angolul romantic friendshipnek hívják. És itthon is csak azért b*zizzák le az olyan fiúkat, akik közeli barátok, mert ilyen az alapvető társadalmi beállítottságunk. Nem egy ország létezik a Földön, ahol teljes normális dolog az, hogy ha fiú barátok kézen fogva sétálnak az utcán vagy egymásba karolva ülnek egy padon vagy egy ágyban alszanak stb. Csak nálunk nem szokás ez, ezért gondolja úgy a többség, hogy ez "nem normális".
2016. febr. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
76%
05:45 hát ez nem jött, mert heteró lány vagyok, és szerintem baromira szexi és kívánatos ha így kimutatják a férfiak az érzelmeiket. :D Inkább mint hogy valami pszichopata állat legyen aki 40 éves korában meghal rákban mert annyi feszültség felgyülemlett benne, mert néhány okos ember beleverte a fejébe, hogy "a fiúk nem sírnak"...
2016. febr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Na, most szerintem, nem feltétlenül meleg az, aki belemegy ilyenbe.


Mert, miért is ne aludhatnának úgy egy ágyban, hogy ne akarnának egymástól semmit??? Mi ebben a probléma. Ha heterok, úgyse fognak egymásnak esni.


És két hetero férfi miért ne ölelhetné meg egymást???


Ez a sok alfahím jön itt a büszkeségével meg mivagyok-kivagyok beállítottságával és szilárdan állítja, hogy egy férfinak csak szívtelen dögnek kell lenni. Na, most ezeknek az embereknek is baj van az agyával, mert egy normális, civilizált ember tudja, hogy EGY IGAZI FÉRFI erős és gyengéd egyszerre.


És nem csak fizikailag erős, de ÚGYIS erős, hogy KITUDJA MUTATNI az érzelmeit a csaja és barátai iránt. Mert egy ember akkor igazán erős, ha tud gyengéd is lenni. És ez különböztet meg minket az állatoktól. De úgy látszik nagyon sok ember az állati szinten ragadt meg. Főleg itt kelet-európában. Talán a sok düh, meg a szánalmas életük oda vezeti őket, hogy ezáltal kiadják a csalódottságukat. Próbálnak még keményebb maradni, hogy életben tudjanak maradni. De ez csak egy elmélet részemről.


Aki ez ellen tiltakozik, annak beteg a lelke. Az idő során valószínűleg annyi trauma és bántalom érte, vagy egyszerűen csak nem kapott szeretet és ettől egy szívtelen ember lett. De ugyanúgy lehetnek szívtelenek a nők is.


Na, de érdekes is lenne, ha mindenki egyformán gondolkozna. Mindenki úgy éli a saját életét, ahogy akarja. Ha valaki érzelem nélkül akarja élni, sok boldogságot neki!


De a normálisabb emberekkel tartok, akiknek még a szívük helyén van.

2016. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
31%
Túl a barátságon.
2016. febr. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazatok van, boldognak kell lenni, és nem törődni az ilyen érzelmileg fejeletlen emberekkel :)

Szép napot!

2016. febr. 3. 22:32
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, fiú vagyok, és pontosan ilyen barátságom van :) nagyon-nagyon ritka, és kellenek hozzá a megfelelő emberek, de egyáltalán nem elképzelhetetlen. Csak azok gondolják, hogy ez "nem természetes" (de az, mert létezik), akik egy teáskanál érzelmi fejlettségén állnak. Azon, hogy "a fiúk hánynak a lelkizéstől", hangosan felröhögtem, mert így en bloc egyszerűen nem igaz. Vannak ilyenek, de nem szabad általánosítani. Pontosan érteni és tudni, hogy mit érez a másik, legalábbis szerintem, nagyon fontos.


Én a ma divatos sztereotípiától kapok hányingert, hogy "nem férfias", meg hogy a férfinak egy ilyen szoborszerű monolitnak kellene lennie, aki nem mutatja ki az érzelmeit. Hát köszönöm, ebből nem kérek. Ha már itt tartunk, az az igazi férfi, aki nem fél a sírástól sem, és őszintén tud beszélni az érzelmeiről.


És igen, az ölelés a világ legjobb dolga :) A fiúk közti pusziban nem vagyok annyira biztos (bár van egy barátom, aki nemtől függetlenül mindenkinek így köszön, úgyhogy tőle megszoktam), de az ölelés az kell; szerintem nem más, mint egy ígéret, hogy mindig, amennyire tőled telik, ott leszel a másiknak és vigyázni fogsz rá :)


Aki ebbe szexualitást kever, az vagy nem fejlett érzelmileg, vagy bizonytalan valamiben :)

2016. febr. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

Szia!


Attól függ, ki mire gondol. (Nem olvastam el a válaszokat.)


Mert az, hogy együtt alszanak, az miért lenne? Például egy táborban, vagy fesztiválon el tudom képzelni a szituációt, de ölelkezés NÉLKÜL. És egyik megjegyzésedet korrigálandó: a lányok sem ölelkeznek EGY ÁGYBAN FEKVE. Olyat láthatsz, hogy lányok megölelik egymást, de tuti nem ágyban fekszenek. Szóval a másiknál való ott alvás jellegű "nincs pótágyunk" szituáció elképzelhető, de nem egyenlő azzal, hogy össze is bújnak.


Itt van hetero férfi, akik ölelkeznek, és nagy barátok (Jon Bon Jovi és Richie Sambora):


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Nyilván kell közelség ahhoz, hogy az ember együtt írjon dalokat a másikkal, amik érzésekről szólnak. De kétlem, hogy ők egy ágyban aludnának, meg simogatnák egymást stb. Szóval olyan szinten, mint amit képen látsz, lehet.

Lehet:

- együtt aludni, ha rászorítanak a körülmények (tábor) de összebújás nélkül

- megölelni a másikat, ha valami nagyon jó/rossz történt, vagy valamiért nagyon megörülsz neki

- közös Facebook-profilt kirakni

és így tovább.


Ez oké, ez amolyan bromance, bár én nem bírom ezt a szót, mert szerintem aki ebbe románcot magyaráz bele, annak még sose volt igazán mély barátsága. De a többi az sok. Az, hogy mindent megosszanak, az lelki értelemben rendben van. de a fogkeféjüket ne osszák meg.

2016. márc. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

"A válasz pedig nagyon egyszerű. Totál más a két nem felfogása. A lányoknak ez KELL, a fiúk ettől rosszul vannak! Ez a különbség. A lányoknak ki kell réddzselni magukból mindent MINDIG, egymás vállán sírni, a fiúk ettől rosszul vannak."


Ez meg nem igaz a lányokra. Nem midnen lányra. Persze erre az lesz a válasz, hogy vanank kivételek. De akkor a fiúknál nincsenek?

2016. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Hát én emiatt nem ítélnék el embereket, de nekem ez nem kellene soha. Nem akarom megosztani senkivel sem az ágyamat ha nem muszáj, sem az érzéseimet, mert nem hiszem hogy lenne olyan akiben ennyire megbízhatok, meg egyszerűen nem érzem úgy hogy erre lenne igényem. És ettől nem vagyok érzelmileg fejletlen, mindenki más. 17F
2016. márc. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz pedig nagyon egyszerű. Totál más a két nem felfogása."

Csak azoké akik nemi sztereotípiákat erőltetnek magukra.

Én heteró fiú vagyok, néha kissé túlságosan is érzelmes, a másik vállán sírást nem tartom férfiatlannak(ennek megítélése se természetből fakad, pl volt egy régi film amiben furcsállották az európaiak h vmelyik ázsiai népnél teljesen normális volt a férfiak érzelemkimutatása, a sírás is). Az átölelve alvást mondjuk nem érzem szükségesnek meg kényelmetlen is mert sokat forgolódok.

Nincs szükség "férfiaskodásra", a hormonok teszik a dolgukat, nem kell még rájátszani.

2016. márc. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!