Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire gyakori, hogy az...

Mennyire gyakori, hogy az embereknek vannak barátaik?

Figyelt kérdés

Itt csupa olyan kommentet látok, ahol valaki panaszkodik, hogy nincsenek barátai. Meglep, hogy milyen nagy mértékben.

Mennyire gyakori, hogy valakinek a haveri kör ellett van 2-3 szoros barátsága?

Vagy hogy vannak gyerekkori barátai?

Vagy hogy mondjuk 10 éve vannak meg ugyanazok a barátai?


2016. febr. 15. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem az ritka, hogy valakinek egy barátja sincs.

Általában van mindenkinek néhány barátja, haverja.

2016. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs egysem!
2016. febr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Várok még válaszokat, köszi.
2016. febr. 15. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
nagyon gyakori. ezért lógunk mi ki a sorból, akiknek nincsenek.
2016. febr. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy csak ilyet olvasol, mert akinek vannak barátai, az nem fog idejönni, és ezt kiírni.

Szerintem nagyon ritka, hogy valakinek egyáltalán ne legyenek barátai. A többségnek kevés van, az évek előrehaladtával egyre szűkül a kör sajnos, de az a ritkább, hogy valaki teljesen egyedül legyen.

2016. febr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Itt csupa olyan kommentet látok, ahol valaki panaszkodik, hogy nincsenek barátai."

Mert akinek vannak barátai az nem ide fog irkálni :D


Amúgy gyakori, a többség képes valamilyen szinten ápolni a barátságokat. Én például sokszor látom azt hogy nekem is van/lehetne/lehetett volna társaságom, meg haverjaim, barátaim, de valahogy mindig leépültek és én sem tettem semmit ezek újraélesztésére.

2016. febr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 15-20 éves barátságaim vannak,napi kapcsolatban vagyunk azóta is.

Van, amelyik óvoda óta tart.

Ez nagyon változó szerintem,sok mindentől függ.

2016. febr. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

manapság ez már egyre ritkább, mert egyre nagyobb arányban felszínes, érdekkapcsolatok alakulnak ki.


a 25-30 éves korosztálynak sokkal több esélye volt mélyebb kapcsolatokat kialakítani, de erről is akár az utolsó válasz árulkodik, de például az, hogy édesanyám felkerült facebook-ra, és néhány nappal később a középiskolai legjobb barátnője egyből bejelölte, és bár külföldön él már 10 éve, nemrég hazajött, és találkoztak.

nem felejtették el egymást, pedig majd 40 éve nem találkoztak.


ha én visszagondolok a 23 évemmel, hogy hány középiskolai osztálytársammal tudom, hogy mi van, hát vicc, de 1-2-ről esetleg tudom...pedig viszonylag jó, összetartó osztály voltunk, egy embert tudnék kiemelni, aki úgy igazán a barátomnak neveznék, vele is fél éve nem is kerestük egymást, pedig nekünk már tök alapvető az internetes kapcsolattartás.


a nálam fiatalabbaknál meg ez a dolog még ennél is sokkal rosszabb. mindenkinek sokkal fontosabb a mennyiség, mert elhiszik, hogy attól lesz jobb a dolog, ha az ember népszerű, és gondolja, hogy van 100 barátja, viszont mikor igazán szükség lenne akár egyre is, akkor az sincs mellette :D

ez az egyre általánosabb, és aki meg ugye nem áll be a sorba, na az aki ide írogat, hogy ő magányos és kiközösítik a társai, mert nem népszerű...pedig ha neki 1 valódi barátja lenne, már sokkal értékesebb ember lenne, csak sokszor észre sem veszik a lehetőségeket, mert ők is ott akarnak lenni a "népszerűek" között, és kialakít 1 felszínes barátságot, de közbe sír, hogy nincs másik 99.

2016. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Mert akinek vannak barátai az nem ide fog irkálni :D "


Igen, ezt értem, de nem csak ilyen panaszkodó kérdésekben látom. Egyesek totál természetes módon írják le. Már én éreztem furán magam. Én 22 vagyok, és 3 legjobb barátnőm van, 14 éves korunk óta vagyunk barátok.

2016. febr. 15. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!