Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A teljesen antialkoholista,...

A teljesen antialkoholista, antinikotinista embereknek vannak barátaik? Ezt a szüleitek hogyan fogadják?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem értelek, nekem vannak olyan barátaim,akik nem dohányosok és nem fogyasztanak alkoholt... Ha jól tudom,a szüleik sem akartak a Dunába ugrani,mert "jaaaj a fiam nem cigizik és még nem is piál,mostmilesz?Legalább egy dobozzal szívj el kisfiam!" Te ezt látod a környezetedben,hogy aki nem alkesz és nem láncdohányos az nem normális?
2015. máj. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért nincsenek barátaim, mert antialkesz és anticigis vagyok, hanem azért mert aszociális vagyok, idegesítenek az emberek és nincs rájuk szükségem.
2015. máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos azt látom a környezetemben, hogy azért tekintenek valakit antiszociálisnak, mert nem jár el bulizni, nem iszik alkoholt. Az antialkoholizmust a szó szoros értelmében gondoltam. Még ünnepeken sem fogyasztok. Nem az egészséges életmód miatt. Egész egyszerűen annyira utálom az ízét és nem azért vagyok valakinek a barátja, mert olyan dolgokra szeretne kényszeríteni, ami én nem vagyok vagy nem tudok azonosulni vele.
2015. máj. 5. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, értem én, hogy hogy értetted az antialkeszt, én is utálom, soha nem iszom. Egyrészt az íze szerintem pocsék, másrészt fater régen rengeteget ivott, és volt, hogy a kapu előtt kellett összekanalazni, annyira taccsrészeg volt.


Egyébként nem antiszociális, hanem aszociális. Az antiszoc az teljesen mást jelent.


Azt meg, hogy emiatt engem minek gondolnak, minek néznek, pont leszarom, mert nem tartok rájuk igényt, az ilyen emberek maradjanak meg egymásnak és ne velem foglalkozzanak.

2015. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van olyan időszak,amikor az a legjobb barátnőd,aki fogja a hajadat hányás közben. Aztán idővel megváltozik az értékrend,remélhetőleg és mást jelent a barátság. Keresd olyan emberek társaságát,akik számára nem az a legfőbb szempont,hogy ki mennyit bír meginni. Én mint szülő büszke lennék,hogy a gyerekem tud nemet mondani.
2015. máj. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van olyan barátom, aki nem iszik és nem dohányzik, a lényeg, hogy ne akarjátok "megtéríteni" egymást. Ezzel a lánnyal általában kávézni, sütizni ülünk be, de pl simán beül velem Fröccsteraszra is, és limonádét iszik és baromira élvezi.

Ha azt sem tudod elviselni, hogy a közeledben valaki iszik/dohányzik, akkor nehezebb dolgot lesz, de akkor sincs veszve minden.

27N

2015. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt el tudom viselni, hiszen mindenki érezze úgy jól magát, ahogy tudja, lépdeljen a saját útján. Az alkoholt még elviselem a közvetlen környezetemben is, a dohányzást elvi okokból nem igazán tudom tolerálni. Sajnos azt sem igazán tudom megérteni, miért jut el valaki odáig, hogy kipróbálja a kábítószernek akár a könnyebb fajtáját. Illetve meg tudom érteni, csak elfogadni nehéz amikor látod magad körül a tönkrement embereket.

Visszatérve a kiindulóponthoz. Pont ebből adódott a konfrontáció a volt barátnőmmel. Ő akart volna velem menni vizipipázni, én határozottan visszautasítottam. Szerinte rossz úgy leülni valakivel egy kávézóba, hogy mindenki iszik és a másik nem. Szerintem megfelelő toleranciaszinttel ezen túl lehet lépni. Valóban ahogy írod ne akarjuk egymást megtéríteni.

Az sajnálatos, hogy antiszociális leszel ha nem iszol társaságban vagy ahogy egyik válaszoló fogalmaz aszociális. El kellene fogadnunk mások más szokásait, nézeteit, de mindig a magunkét akarjuk ráerőltetni, vágyunk arra, hogy erőszakoskodjunk a másikkal. Ez egyfajta történelmi determináltság. Legyen másképp.

2015. máj. 7. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!