Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha szerencsétlennek...

Mit tegyek ha szerencsétlennek érzem magam?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, olyan szerencsétlennek érzem magam amiért úgy érzem buta vagyok. Nem beszélgetek senkivel a munkahelyemen mert úgy érzem csak kinevetnének vagy beszólnának, nem is tudok semmi témát felhozni, mivel nincs hozzá önbizalmam, így csak csendben dolgozom egész nap, észre sem vesz senki, aki igen annak vagy tetszem (hála az égnek nem nézek ki rosszul ez tudom nagyképűen hangzik) vagy megsajnál hogy nem beszélek vagy gúnyolódik... Akik hozzám szólnak azokkal nem tudok mit kezdeni csak mosolygok vagy egy két szóban válaszolok aztán rohanok tovább nehogy beszélnem keljen és beégjek. Vannak ugyanakkor olyan emberek akikkel feltudok oldódni de ez ritka nagyon. Három éve érettségiztem, aztán két éve elkezdtem egy sulit el is végeztem most meg szeptember óta dolgozom de már nem akarok ezen a helyen sokat. Annyira rossz hogy ilyen vagyok, hogy én nem tudok olyan önfeledten szabadon mevetgélni meg beszélgetni mint mások...
2016. febr. 16. 19:25
 1/5 anonim válasza:
Szerintem keress fel egy jó pszichológust! Nála mindenképpen beszélned kell, kezdetnek szerintem megtenné. :)
2016. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rendbe kell szedni a gondolataid,ki kell békülnöd önmagaddal.

Az erősségeidre koncentrálj, meg kell találnod az életben, mi az,ami boldoggá tesz.

Nagyon leértékeled magad,ezt így látatlanban mondom.

Old meg az életbeli problémáid,mert csak újabbakat fognak kreálni.

Fel a fejjel:)

2016. febr. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyetlen megnyugtatót tudok mondani, az igazán buta emberekben fel sem merül, hogy ők buták lennének. Te egyszerűen gátlásos vagy, félsz az emberektől (hogy miért, azt neked kell tudnod).
2016. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért félek mert félek, hogy kinevetnek, ha mondok valamit és így inkább semmit sem mondok. Meg azért is félek mert meleg vagyok és félek hogy megtudják.
2016. febr. 16. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:

"érzem magam amiért úgy érzem buta vagyok."

Szerencsétlenség szerencsétlenség, butaság butaság.

"csak kinevetnének vagy beszólnának"

Aki kinevet ilyen miatt téged, nem csak helyzeten, az egy büdös kis fütykös és ne beszélj vele. Aki beszól, same. Ezek nem kifejezetten jó tulajdonságok. Agyi szint nem egy gyakorláson alapuló dolog, ezzel születtél, nem tehetsz róla. Ilyeneket küld hozzám, majd én rávilágítok milyen buták is valójában.

"hála az égnek nem nézek ki rosszul ez tudom nagyképűen hangzik"

Nem hangzik nagyképűen. Átlagnak tetszel s tudsz róla. Ez tény ismeretként hangzik, nem nagyképűségnek.

Érdemes lenne nem ezekkel foglalkozni, mert nem számít mint már írtam. Csak olyan számít amin tudsz változtatni. Ne félj megmutatni önmagad. Személyiséged kedvelni fogják, aki meg nem, szerencsére semmi sem kötelez senkit se másikkal való beszélgetésre.

Belül kell változtatnod. 1. sorban meg kéne tanulnod, hogyan helyezd önbizalmadat valósághoz nagyon közel, majd realizálással tudatni magaddal mi is számít életben, ezek után már könnyen fogod önfeledten élvezni életet.

ha segítség kell ezekhez, írj.

2016. febr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!