Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mi okozhatja/okozh...

Szerintetek mi okozhatja/okozhatta ezt? Ez gyerekes dolog szerintetek?

Figyelt kérdés

Az egyik legjobb barátomról van szó. Egy tél alatt teljesen megváltozott. Sokkal közvetlenebb, nyíltabb és őszintébb lett. Ha valaki kikéri a véleményét ő őszintén megmondja, mindenféle "cicázás" nélkül. Tehát eléggé nyers. Zenei stílusa is megváltozott teljesen, és ateista lett! 8 évig járt református iskolába és enenk ellenére ateista. Idézem


- Miért nem hiszel Istenben?

- Minek higgyek egy olyan dologban, aminek a létezését csak egy könyv bizonyítja semmi más? Akkor már nem mindegy ha magamban hiszek? Meg az álmaimban? Azoknak legalább megélem majd az eljövetelét!


Én erre nem tudtam mit mondjak. Kb egy 180 fokos váltás a tavalyi évhez képest! Meg sokszor elgondolkodik azt vettem észre. Például reggel bemegyek és csak bámul előre. És ha 2-3 alkalommal "hozzászólok" akkor magához tér. Nem mindig ilyen, csak ha éppen nem beszélget senkivel, mindig elmerül a gondolataiban, és a végén mindig olyan dolgokat mondd, hogy beszarás! Nyilván vannak hibái, én őt elfogadom ahogy van, nekem is vannak hibáim, úgyhogy nem ez fog változtatni a barátságunkon. De mégis! Olyan "másként" viselkedik mint a többiek. Amikor valaki megkérdezte, hogy mi akar majd lenni ennyit mondott "Milliomos" Meg hogy mi alapján akkor ez rá a válasz: "Még én sem tudom, de hiszek magamban, hiszek az álmaimban, és sikerülni fognak." Egyszerűen olyan mondásai vannak, hogy még egy kicsit csiszol rajtuk, és filozófusnak elmehetne: pl:


"Amíg nem éred el célod, addig gyönyörködj az odavezető útban"


Meg még ilyeneket mond.


Azt tudom, hogy télen eléggé összejöttek neki a dolgok. Családi viták, és elég nagy nyomás alatt volt a tél alatt, és ennek kb most lett vége.


2016. febr. 21. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Ó, a viták fel tudják világosítani az embert. Ő is rájött dolgokra, amik bullshitek, lásd az Istenhitet. Magába zárkózott, volt ideje gondolkodni, felébredt, rájött, hogy a hit erejét értelmes dolgokra is lehet használni. Nincs az emberrel semmi probléma, csak éppenséggel rálépett az intelligens emberek útjára. Nem sokan ébrednek így fel. Neki sikerült és gratulálok, innen üdvözlöm. :D Amúgy ez egy nehéz dolog. Tulajdonképpen realista lett. Az nem olyan egyszerű dolog, mint az, hogy az optimista mindig a jóra gondol, a pesszimista meg mindig a rosszra. Az egy bonyolultabb, összetettebb "rendszer", mint ez a kettő, ezért változott meg az ember. De csak előnyére. Ennek nincs nagyon hátránya. :)
2016. febr. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban had kérjem el elérhetőségét, szeretném fejleszteni és felvilágosítani. Lehet zseni. Lehet nem, nem számít. Most eléggé jót tenne neki egy hozzám hasonló próféta.

Ez gyerekes? Pontosan ellentéte. Nagyon megkomolyodott.

Sokat gondolkodott s elkezdett fejlődés útjára lépni.

Megszeretném tanítani nem higgyen, tudjon s még rengeteg dologra. Kérlek írj rám, had tegyem egyszerűbbé életét és had segítsek neki gyorsabban fejlődni.

2016. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Természetesen ennyiből képtelen vagyok kielégítő választ adni, de ennek a váltásnak két oka lehet, és sajnos a valószínűbb oka aggodalomra int bennünket.


A legjobb változat az amit az előttem szólok mondanak, hogy sokat gondolkozott s végül arra jutott hogy ő így jobban szeretne élni, sokat olvasott, vagy volt valami példaképe, akiről ezt lemásolta.


Viszont én egy inkább szavazok arra hogy valami nagy trauma érte, s emiatt változott. Az emberek nem szoktak csak úgy változni egyik napról a másikra. Úgy gondolom valakiben nagyot csalódott, nagyon megbánthatták, vagy csak szimplán szeretethiányos, vagy valami nagyon fontos dologban kudarcot vallott. Emiatt tért el a vallástól. Továbbá bánatában elhatározta, hogy ő pozitívan fog gondolkodni, s előre néz, így olvasott egy csomó ilyen jópofa idézetet, s azokkal próbál menő lenni.


Persze ez csak egy feltevés, az is lehet, hogy szerelmes valakibe.


Az biztos hogy valaki vagy valamely esemény volt hatással rá. Szerintem akár meg is kérdezhetnéd mi ez a váltás, mond hogy elmondhatja neked nyugodtan, megbízhat benned.


Ja és senkinek ne add meg az adatait, bármilyen nagy professzornak is adj aki magát.


Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Annyit tudok, hogy "nincs jó viszonyban a nőkkel"


Mármint rossz tapasztalata van a nőkkel szemben, de ez is kezd lassan megváltozni. A "környékében" van egy válás, és sztem amiatt van az, hogy egyik nővel sincs jó viszonyban. Mármint ezt úgy mondom, ahogy értem.


Múltkor találkoztunk a régi barátokkal és elmentünk egyet hamburgerezni, és valaki felvetette, hogy barátnő van, nincs? Erre kapásból, pókerarccal: "Minek legyen? Így sincs pénzem"


Tehát a másik nemben csalódott valamiért. Nagyon sokszor elemzi az emberek viselkedését. Tehát van amikor magában marad szünetben, és néz 1 embert. Amikor odamegyek hozzá és megkérdezem mit néz, akkor kb ez vagy ehhez hasonló válasz érkezik:


"Azt az embert! Látod, hogy fogott kezet? Ez alapján biztosan vidéki! Beszélgetéséből én xy jellemre vallok. Viselkedése alapján ez és ez..."


Múltkor ebédnél mondta az osztálytársunk, hogy na mondd el mit tudsz rólam a megfigyeléseid alapján. Olyan elemzést adott, hogy 80-90%-ban igaznak bizonyult.


9-ben nagyon csendes volt, 10-ben első félévig, vicces-jókedvű, az osztály bohóca (jó értelemben), de most meg? Mindig, mindenkit figyel és elemez. Sokkal jobban megkomolyodott!


Azt tudom, hogy olvas egy könyvet, mert mondta, de semmi mást nem tudok.

2016. febr. 23. 22:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A válaszod alapján arra következtetek, hogy mindenképpen valami nagy lelki gond áll a háttérben. Csalódások érhették, nem elégedett az életével, önértékelési problémák, stb. állhat a háttérben.


Úgy gondolom te ezen nem tudsz változtatni. Maximum szakember segítségével.


Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. febr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

MÉg egy plusz infót kiszedtem belőle.


8 éven át teljesen magányos volt. Általános iskolában mindig egyedül volt, mind a 8 év alatt, barátai nem nagyon voltak az osztályban max 1-2 ember, de több nem. Leginkább ahogy látom, már eléggé bele van fáradva a suliba. minden héten van valamilyen dolgozat, és igyekszik jól teljesíteni. Illetve, van, amikor nem. 'Kiosztotta' például a biosz tanárunkat is. Írtunk egy dolgozatot, amit be sem jelentett, de szerinte igen. Ez már egy "vágás" volt a cérnánál nála, majd amikor kikapta kettes lett neki. Ez még önmagában nem lett volna baj, de kihívták felelni, és mondta a tanár, "Hogy írtál kettest? Miért nem tanultál? Fontos tudni, mi lesz így belőled?" Erre nála elpattant a húr és vett egy nagy levegőt, mint valami vészfék, és annyit mondott a tanár szemébe póker arccal: "Azért nem tanultam rá, mert nem volt bejelentve, másfelől meg nem ebből fogok megélni, hanem a videózásból"


Mint ahogy mondtam "hisz az álmaiban" és az álmai között van az, hogy a médiában akar majd elhelyezkedni mint rendező-vágó-producer, vagy valami ilyesmi. De ez kihatással van már lassan a tanáraira is. Elkezdett nagyon szelektíven tanulni. Ezalatt értem azt, hogy pl biosz-föci-fizika-kémia az 2-3-as szinten van nála. Készül a nyelvvizsgára angolból, és tanulja a videóvágó programokat használni, meg effekteket készít egy-egy videóra gyakorlásképpen. És ezt azzal indokolja, hogy minek tanuljam meg azt, amiből nem fogok megélni, és nem érettségi tantárgy? Helyette tanulom azt, amit szeretek, és meg fogok belőle élni.


Barátok terén meg hát... Neki összesen van 12 barátja és annyi. Osztályon belül és kívül ennyi van neki. Összesen 12. Van egy lehetősége, hogy Amerikába menjen egy fél évre, tanulni egy ottani középiskolába, de nem mer. Ezen meglepődtem kicsit, mert mindig is olyan ember volt, aki kiáll az álmaiért, és az igazáért. Most jött egy lehetőség, és megakadt. Amikor megkérdeztem, hogy miért nem megy ki, azt mondta, "Nem akarom elveszíteni a barátaimat. Végre vannak normális rendes barátaim, de kint mihez kezdenék? Oké, lenne ott is persze angol barát, meg az milyen király, de te (ezt nekem mondta) és a többiek túlságosan hiányoznátok."


Logikusan következik, hogy eddig nem nagyon voltak barátai, most szerzett itt középiskolában, és nagyon nem akarja őket elveszíteni. Még annyit, hogy volt egy balesete. Októberben elesett bicajjal, és eltört a lapockacsontja. Összesen 4 hétig volt felkötve a keze, ebből 1 hét fix kötés, amit nem lehet levenni, a másik 3 meg ilyen "nyakba akasztható" volt. Azalatt az idő alatt nagyon ingerült volt. Szó szerint robbanékony. Figyelmes gyerek, előre szólt, hogy elnézést kér majd a viselkedéséért, meg hogy igyekszik normális lenni, de volt amikor nem sikerült. Azt mondta az zavarja a legjobban, hogy nem tud rendesen mozogni. Nem tesizett, kiesett neki kb minden mozgási lehetőség, és ez ingerlékennyé tette. Szeptemberben is ilyen volt már, mármint kiállt magáért és a saját véleménye mellett, de a balesete óta, nagyon jókedvű, humoros, ember lett belőle. Majd kb december-február vége időszak alatt megváltozott teljesen.

2016. febr. 27. 21:20
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Köszönöm hogy leírtad ezt. Ebből teljes mértékben azt tudom állítani, hogy a magányossága miatt viselkedik így.

Nagyon jó, hogy így megtudott nyílni neked, és elmondta ezeket.


Fontos neki a barátság, azaz próbálj még közelebb állni hozza. Mutasd ki neki, hogy mennyire fontos számodra. Beszéljetek többször mélyebb témákról, és segíts neki boldogabbnak lenni. Gondolom most is van egy pici önértékelési zavara, vagy depressziója. Nagyon könnyen padlóra tud jutni, s ezt az érzést csak az álmaira gondolva tudja elűzni. Ezért is ha valami rossz dologról van szó (pl. bioszból nem tanulok) ezzel védekezik. Tudja, hogy jó volna tanulni, de nem akarja, nincs is ideje, s energiája már, tudja hogy rossz így, zavarja nagyon. Ezért próbál védekezni, vigasztalni magát.


Ha további segítségre lenne szükséged állok elébe!

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!