Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A menekült helyzet végett...

A menekült helyzet végett veszélyes lenne Németországban élni?

Figyelt kérdés
Osztálytársam oda akar menni tanulni, és féltem hogy baja esik. Hallottam hogy sok minden rossz dolog történt Németországban, és 18 éves lányról van szó.

2016. márc. 12. 12:52
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Lehet én is meg te is kinn élünk de nem is tudunk róla. :'D XD
2016. márc. 12. 15:29
 12/20 A kérdező kommentje:
Egyébként elhiszem hogy nem veszélyes az egész ország, lehet az ahol te élsz, az egy nyugisabb hely. De lehet valahol nem olyan biztonságos. Meg ezek az események amikről hallunk, ha csak a fele igaz már az sem olyan biztató..
2016. márc. 12. 15:35
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

"Mert itt mindenki kint él Németországban"

Ez baromság, nem tudom honnan szeded.


"és tud mindent"

Ez egyedül te vagy.


"persze a lényeg az, hogy minden oké, a kölni események meg se történtek meg a többi."

Ha elolvastad és értelmezted volna amitírtam, akkor nem írnál ilyet. Vagyis de, mert egy ostoba, szemellenzős, befolyásolható, demagóg fotelnáci vagy. Pont az ominózus kölni eseményekre utalva írtam, hogy tanulnak belőle a hatóságok. Továbbá nem írtam olyat, hogy nem történt meg, hanem hogy nincs jelentős hatása a migrááncsoknak a mindennapokra. Baromi nagy különbség, ha meg akarod érteni.


"Elég fura, de lemerem fogadni, hogy bizonyítani nem tudja, hűgy kint él."

Egyrészt a legkevésbé sem érdekel, elhiszed-e vagy sem. Másrészt nyilván te is tisztában vagy azzal, hogy egy ilyen noname fórumon az ember még ha akarná sem tudná bizonyítani a tartózkodási helyét - nyilván pont ezért próbálkozol ilyen kisstílű és szánalmas trükkökkel. De ismétlem: nem kell bizonyítanom semmit. A kérdező ha akarja elhiszi, ha nem nem, az ő dolga. Én sem kéne, hoy elhigyjem, amit kérdez, mert hát nem bizonyította, hogy van egy 18 éves osztálytársnője, mégis elhiszem.

2016. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nézd meg azt, hogy felgyújtottak már több száz esetben táborokat stb.

Rendszeresen hallani, hogy molesztálják a nőket.

Akkor nem egyszer kellett már kivonulni a rendőrségnek egyes táborokhoz, mert a migránsok fesztiváloztak bent.

Illetve ki tudna mi minden van még, amit elhallgatnak?

Aztán ezek után előadja, hogy minden rendben és csak a média fújja fel :)

2016. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Jah értem, eddig határozottan azt állítottad, hogy kint élsz, most meg már hátrálsz kifelé, hogy te nem fogod bizonygatni meg nem is érdekel.

Inkább pihizzél, élvezd ki a hosszú hétvégét.

Részemről a "vita" lezárva.

2016. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Biztos vannak dolgok amiket csak a média fújt fel, de lehet olyan is amiről nem hallottunk.
2016. márc. 12. 15:42
 17/20 A kérdező kommentje:
Hát de most hogy bizonygassa? Én hogy bizonygassam? Akkor mindenki bizonygasson mindent ennyi erővel.
2016. márc. 12. 15:44
 18/20 anonim ***** válasza:

"Meg ezek az események amikről hallunk, ha csak a fele igaz már az sem olyan biztató.."


Nem tudom, Magyarországon mit közöl a média a Németországi mindennapokból, de szerintem elfelejted azt, hogy a média mindig a bűnözésre, a káoszra, a katasztrófákra, a pánikkeltésre hajt rá.


Attól például, hogy volt egy tíz halálos áldozatot követelő vonatbaleset nemrég Bayernben (nem tudom, a magyar sajtó írt-e róla), még nem gondolom, hogy Németországban veszélyes a vasúti közlekedés.


A helyi újságokban is rendszeresen írnak ilyen-olyan bűncselekményekről, ettől még a közbiztonság semmivel nem rosszabb, mint Magyarországon (sőt!).


Egyébként kisvárosban élek, de nekünk is van több mint kétezer migráncsunk. Soha semmi gond nem volt velük.

2016. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ez tényleg igaz, hogy a média a durva dolgokra van ráállva, az emberek arra vevők..Amúgy itt is hallottunk a vonatbalesetről, és arányába véve igen kevés az ilyen katasztrófa, szóval attól még nem lesz veszélyes a vasúti közlekedés.

Egy kicsit megijedtem, amikor már többször is hallottam a menekültekkel kapcsolatban dolgokról, és elgondolkodtam hogy lehet nem olyan biztonságos, de ilyen a média hatása. Egészen más egy személyes tapasztalat, talán még sem kéne aggódnom. Köszönöm a segítséged. :)

2016. márc. 12. 15:57
 20/20 Kopf1992 válasza:
Szerintem veszélyesebb Magyarországon élni, teknitve a két ország közötti egészségügyi ellátást, és a rendőrségi intézkedések jogszerűtlenségének tömérdeknyi túlkapását. Illetve a menekültek nem rosszabbak, mint magyarországon jelenlévő sok ezer c..gány, de természetesen nem jó, hogy jönnek a menekültek.
2016. márc. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!