Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátokat kéne szereznem, de...

Barátokat kéne szereznem, de hogyan?

Figyelt kérdés

A környezetemben normális, kedves, jószívű lánynak tartanak és humorérzékem is van, de valahogy mégsincsenek igazi barátaim, pedig tök átlagos vagyok. Iskolában jóban vagyok az osztálytársaimmal, évfolyamtársaimmal és nekik sincs bajuk velem, de valahogy úgy érzem kilógok a sorból, mert már szinte mindenki elhívta a másikat valahova vagy együtt mentek moziba, csoportosan, stb. de engem még sosem hívott el senki sehova, azok sem, akikkel gyakrabban vagyok, gyakrabban beszélgetek. Pedig teljesen úgy viselkedem, mint a többiek. Van 1-2 "barátom" de ők nem olyan igazi barátok, inkább csak haverok vagy régen voltunk barátok. Már ritkán találkozunk, mert már nem egy iskolába jàrunk. Körülöttem mindenkinek sok barátnője van, vagy nem sok, de igazi barátjuk, akivel együtt mennek mindenfelé, beszélgetnek, átmennek egymáshoz. Tény, hogy kicsit visszahúzódóbb vagyok, de nem annyira, merek beszélni és szoktam beszélni, és ismerek még csendesebb lányokat de nekik is vannak barátai.

A másik pedig az, hogy ugye a barátságok általában beszélgetéssel kezdődnek. Én sajnos nem tudom, hogy mit mondhatnék, miről beszélgethetnék valakivel. Milyen témákat érdemes felhozni?

"Ismerek" korombeli lányokat, de nem személyesen. Őket láttam a tévében, interneten, szívesen rájukírnák, de mit írjak nekik vagy hogyan azon kívül hogy elmondom hogy pl. Ha énekes akkor milyen jó dalai vannak stb.? Egyszerűen nem tudok a beszélgetésekben továbblépni...


2016. márc. 12. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:

kéne = kényszer, kell


Semmit se kell csinálnod, ha nem akarod! Senki se kötelez téged arra, hogy barátkozz! Ha valamit nem szívből szeretnél csinálni, akkor inkább hozzá se fogj!


Szerintem előbb önismerettel foglalkozz! Azzal sokkal többet érsz, mint néhány felszínes haverral, akiknek csak akkor leszel jó, ha ők úgy akarják.


Ha van hobbid, akkor keress olyan csoportokat, akiknek azonos az érdeklődési körük, mint neked, velük talán könnyebben el fogsz tudni beszélgetni.

2016. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én bármiről tudok dumálni, ha gondolod írj privát uzit, azt ha tudok segítek :) olvass sokat, hogy képben légy, és tudj miről beszélni :)
2016. márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok mint te :)

Ha gondolod írj, beszélgethetünk és hátra együtt rájövünk valami taktikára :D

2016. márc. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!