Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A legjobb barátnőm miért...

A legjobb barátnőm miért ilyen velem?

Figyelt kérdés

Szeptember fele olyan jó barátnők voltunk.

De, mostanába olyan flegma velem.

Folyton belém köt..

Mikor belém köt mit tegyek?

Régen, annyit nevettünk és olyan jó volt vele :)

Mostmár a semmiért is belém köt réfen nem volt ez..

Pedig, mindég mondta nekem hogy szeret és hogy nem fogom soha elveszíteni.

Én, már beleuntam ebbe nem akarok vele beszélni erről (kínos)

De, elveszíteni se akarom.

Valamit akarok tenni vele ami megleckéztetné..

Valami ötlet?

Aki volt már hasonló helyzetben az írja le :)

Előre is köszönöm



2016. márc. 13. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek változnak. Lehet olyan társaságba került, vagy olyan személy befolyása alá került (nem biztos, hogy tudatosan), hogy megváltozott önkéntelenül a személyisége, világnézete. Minden formál, és alakít minket, ilyen az ember. Lehet tehát, hogy megváltozott, és már nem úgy tekint rád, mint régen, meglátott benned olyan vélt vagy valós hiányosságokat, hibákat, amiket nehezebben tud tolerálni, és talán ezért viselkedik így veled. Fölösleges úgymond "megleckéztetni" gyerekességre, éretlen gondolkodásra vallana. Legjobb ilyenkor a passzív ellenállást választani. Beszélj vele ritkábban, kicsit hanyagold. Ha esetleg rákérdez, hogy miért, akkor rátérhetsz, hogy bunkózik veled, és talán meg tudjátok beszélni. Ha meg nem kérdez rá, akkor lehet, hogy ideje túllépni ezen a barátságon
2016. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Legyél te is flegma vele hátha észreveszi magát. Ha nem akkor meg hanyagold
2016. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen énis erre gondoltam.

Nos mi egy 8fős csapatba vagyunk és nem hiszem hogy valaki befolyásolta volna :)

2016. márc. 13. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ott az internet, iskolán kívül bárkivel beszélgethet még, akiről nem tudsz. Családtag is, bárki... És nem csak személy befolyásolhat, az csak egy példa volt. Bármilyen "termék" amit fogyaszt (könyv,film,zene) már minimálisan is, de változtathat rajta. Ez bullshitnek tűnhet, de valóban így van, a változások fokozatosan végbe mennek, és előfordulhat olyan eredmény is, hogy egyik napról a másikra már nem kedvel téged annyira. Emellett pedig te is változol. Előfordulhat, hogy te mentél el valamiben olyan irányba, amit ő nem kedvel.
2016. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

Nem jó ötlet visszavágni. Inkább a beszélgetést javaslatom. Mond el neki a problémádat, és mond meg hogy zavar téged és megoldást kell találni.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
45%

Szia!

Én pont most voltam egy ugyan ilyen helyzetben. Tavaly nagyon jó barátnők voltunk, viszont szeptemberben elkezdett engem kritizálni, mindenbe belekötött. Én elmondtam neki hogy ez nekem nagyon nagyon rosszul esik. Annyit mondott, bocs, és hogy többet nem lesz ilyen. Aztán persze ugyan úgy folytatódott a dolog. Meguntam ezt az egészet, és megutáltam őt. Megpróbáltam lekoptatni, de ez nem ment. Szóval megmondtam neki szemtől szemben, hogy többet már nem vagyunk legjobb barátnők, és soha nem is leszünk.

Nem tudom, te mekkora önbizalommal rendelkezel, de nekem a barátnőm beszólásai, folyamatos bántásai mély nyomot hagytak bennem. Már bánom, hogy nem az első ilyen alkalommal küldtem el melegebb tájakra. El sem tudom képzelni, tavaly hogy lehettem vele ilyen jóban. Már akkor is ilyen bunkó volt, csak nem velem.

2016. márc. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
77%

Előző vagyok. Szóval azt javaslom, mond el neki, hogy ez neked rosszul esik. Ha felfogja, és változik, kedvesebb lesz, az oké. Viszont ha megint elkezdi, én a helyedben pontot tennék ennek a barátságnak a végére.

Ha pedig meg sem próbál kedves lenni veled, mond meg neki, hogy kész. Nem kell megleckéztetni, vissza vágni. Csak hagyd ott.

2016. márc. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó nekem is nagyon rossul, esnek a beszólásai és nyomot is hagyott bennem..

De már 3hónap után meguntam..

És érzem hogy így megfogom utálni őt..

Szerintem ez úgy kezdődött hogy kibékült a másik barátnőjével téli szünet után, bár mikor barátnők voltak velem akkor is jobban kijött (ő is benne van a csapatba kedvelem meg minden)

És a szünet utáni első tanítási napon olyan távolságtartó volt velem, nem jött oda hozzám.

Aztán délután találkoztunk és a szemembe vágta hogy útál engem és mondta : Hát nem vetted észre hogy egész nap nem foglalkoztam veled?

Aztán másnap suliba azt mondta: Elhitted hogy utállak? Nem igazz.

És azóta semmi nem változott, én járom az én utam és ő is az övét.

Kerülöm, a csapatot (de nem nagyon tudom mert szeretem őket) de majd megszokom. Igazából a többieket szeretem és miatta nem akarom elhagyni őket..

Mikor beszól nekem kissé visszaszólok neki. De már nem fogok.

És emiatt ő is azt hiszi hogy utálom (pedig nem)

2016. márc. 14. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!