Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nehéz normális barátságot...

Nehéz normális barátságot kötnöm. Hogyan állnátok ehhez a problémához?

Figyelt kérdés

Üdv mindenki! Szóval az elmúlt években nem vagyok túl sikeres abban, hogy normális haverokat illetve barátokat találjak.


23 éves férfi vagyok.

Van egy régi baráti köröm(3 ember), viszont nem vagyok megelégedve a hozzáállásukkal velem szemben. Sokszor úgy érzem-és szerintem nem véletlenül- hogy ilyen "ha nincs ló, szamár is jó" kapcsolat ez. Akkor hívnak valahova, hogyha már nincs más alternatíva. Akkor jó velem lógni, ha éppen nincs mással. Pl elmegyünk együtt egy szórakozóhelyre, amint beértünk és valami ismerőssel találkoznak, én kb megszűnök létezni. Példa erre a most hétvége: lemegyünk 5 fővel egy kis pubba beszélgetni,ebbe benne van 2 ember a "közeli" "baráti" társaságomból, az 5 fő egy asztalnál ül, szóval én is ott vagyok a beszélgetésben meg minden. Én sofőr voltam, nem ittam, az egyik barátom meg még 2 fő akart menni egy szórakozóhelyre. Mivel nem szeretem túlságosan ezeket a helyeket, így szóltam az embernek, hogy meg se beszéltük, hogy ilyen helyre megyünk, max 15 percet tudok maradni, és utána menjünk (én vittem el kocsival). Ahogy beérünk a szórakozóhelyre, úgy kb megszűntem a "barátom" számára létezni, konkrétan kizárt a testbeszédével, azaz hátat fordított nekem, és másik 3 emberrel beszélgetett. Én ott álltam egyedül, támasztva a falat, ő tök jól elvolt. Kb 20 perc elteltével mondtam, hogy figyelj, én menni akarok. Erre jött a szokásos: "jól van, még ezt megiszom, várjál". Ebből az szokott lenni, hogy még ott maradok legalább 1 órát, mert aztán meg ki kell kérni a másik italt és meg kell inni azt is, vagy jött vki más. Tipikus időhúzás. Szóval mondtam, hogy én most megyek, ha jön jön, ha nem , akkor meg majd hazamegy valahogy (1.5kmre lakik a szórakozóhelytől...). Erre kifakad rám, hogy jól van akkor menjél. De amikor 2-en vagyunk, vagy a nagyon szűk baráti kör, akkor teljesen más, tök normális, tudunk beszélgetni. Megőrjít, hogy amint emberek közé megyünk, olyan, mintha "ciki" lennék neki. Ugyanezt érzem a másik embernél is.És ez az eset nem most fordult elő először. Szóval ezt a barátságot többé nem nagyon tudom normális barátságnak tekinteni.


Sokszor próbáltam nyitni emberek felé. Volt egy távolabbi haverom, elég normális gyerek, voltunk együtt pár üzleti úton. Nem nagy távolságra lakik, kb fél órára lakik kocsival. Úgy éreztem, hogy tök jól mennek a dolgok, és kezdünk barátok lenni. Hívtam, hogy csináljunk ezt, csináljunk azt, de mindig volt valami. "Most ez jött közbe, most az jött közbe, most ez nincs, most az van." Ez volt 2.5 hónapig. Kb csak neten kommunikál velem, ami abból áll, hogyha én nem keresem, akkor 1-1.5 hetente rámír, de általában azért, mert valamit el akar mesélni, nem azért, mert nagyon érdekelné,hogy mi van velem.


Volt egy másik eset is, az is egy régi haver volt, vele is kicsit közelebbi baráti kapcsolatot akartam, elég sok közös dolog volt vele is. Elmentünk közösen egy szórakozóhelyre egy másik városban a születésnapja alkalmából, ami abból állt, hogy amikor megérkeztem, már halál részeg volt, én itattam vízzel, én kértem a helyében elnézést ,amikor nem egyszer kakaskodott meg beszólogatott másoknak a buliban. A többi "barátja" olyan jól tolerálták, hogy szépen lassan ott hagyták őt az emberek. Mindenki ott volt vele egy helyen, de órákon keresztül senki nem kommunikált vele. Én voltam ott, itattam, védtem, próbáltam beszélni a fejével. Ezek után másnap mondtam a srácnak, hogy jöjjön le a következő héten hozzám, meghívom egy kajára. "áhh most nem lesz jó ez meg az meg amaz". Az volt a válaszom, hogy a meghívásom áll, akkor jön, amikor akar. Ennek több mint 7 hónapja. :D



Még sok más esetet tudnék felsorolni, de mindegyikben kb hasonló a minta. Próbálok szívességet tenni az embereknek, tényleg érdekel, hogy mi van velük szóval a kapcsolatból nem csak kivenni akarok, hanem hozzá is rakni a másik ember életéhez. De egyszerűen egy pontnál tovább mintha nem jutnék.


Nagyon sok könyvet olvastam a témában, sikerült megváltoztatnom magamban nagyon sok dolgot az évek folyamán. Pl azelőtt nagyon ragaszkodtam az igazamhoz, ebből sok vitám volt; néha, bár nem szándékosan,de megbántottam embereket heccből vagy viccből; túl sokat panaszkodtam a saját életemről, vagy éppen túlságosan sokat hencegtem. De ezeknek már kb 4-5 éve vége. Ezen kívül vannak még rossz tulajdonságaim, amik még mindig léteznek, mint ahogy mindenki másnak is. Ezeket kordában tartom és megpróbálok mindenkivel tisztességesen és fairen bánni, egy picit mindig tisztességesebben és fairebben, mint ahogy mások bánnak velem. Mégsincs eredménye.


Szóval nem tudom, hogy milyen irányba kéne menni.


Elég elszomorító a helyzet, hogyha belegondolok, hogy az emberek, akik körülöttem élnek, a javarészük normális barátságokat tud kötni mindenféle tanulás nélkül, sokszor úgy is, hogy amúgy iszonyat parasztok.. Én pedig olvasok, munkát teszek a személyiségem fejlődésébe, igyekszek normálisan viselkedni az emberekkel és semmi.



Mit tanácsoltok? Volt valaki ilyen helyzetben?


KÖszi!


2016. márc. 29. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm jut eszembe rólad, ő is mindig segíteni akar az embereken, de az a baj, hogy a többség nem vevő rá. Nekem úgy tűnik, hogy az ilyeneket nem havernak nézik, hanem kb "anyának", aki hurcolássza őket kocsival, akihez mennek panaszkodni, ha bajuk van, de ennyi. Nagyon a többiekre figyelsz, meg a reakcióikra, szerintem simán elmehetsz te is társaságot keresni egy buliban, nem vagy a haverodhoz kötve. Vagy ha elkezd dumálni valakivel és hátat fordít, nem állsz meg a háta mögött, hanem odamész te is beszélgetni. Szóval állj egy kicsit a sarkadra, és nem kell mindenkit pátyolgatnod.

L/22

2016. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Teljesen meg tudom érteni a helyzeted. Én is hatalmas energiát fordítok magam fejlesztésére, nyitottságomra, és láss csodát, az emberek mégis lesz*rnak, és soha sem keresnek. Persze a tajparasztokat folyton keresik. :D

Lehet hogy már közhelyes, de keress egy érdeklődési körödnek megfelelő társaságot (pl. Hobbi, sportklubb, stb...). Egyszer érdemes megpróbálni.

2016. márc. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sokáig én is hasonló gondokkal küszködtem. Voltak barátaim, de nem igaziak. Ha szükségük volt rám, kerestek, egyébként felém sem néztek. Viszont én mégis örültem, hogy legalább vannak. Ha pocsékok is, a semminél mégis többek. Utólag belátom, ez a gondolkodásmód hatalmas hülyeség volt.


Nálam akkor telt be a pohár, amikor a fősulin az egyik barátnőm (akinek egyébként mindig mindenben segítettem) konkrétan hátba támadott, és ellenem fordította azt a kevéske barátomat is, aki volt. Pusztán féltékenységből. De hogy mire volt az, nem tudom... Elég nagy konfliktus alakult ki kettőnk között, csúnyán össze is vesztünk. Rendesen ki voltam bukva a történtek miatt, ám ekkor mondta nekem azt valaki, hogy ne akarjam azt, hogy mindenki szeressen. Mert hiába is vágyom rá, ez úgyse fog megtörténni. Ilyen a világ. Foglalkozzak inkább azokkal, akiknek számítok valamit. Nekem ezt rettenetesen nehéz volt meglépni, de végül hallgattam az illetőre. Tény, egy kis ideig konkrétan 0 barátom volt, viszont a fősulit már úgy végeztem el, hogy két nagyszerű barátnővel lettem gazdagabb, akikre tényleg bármilyen körülmények között számíthatok. Van, hogy a munka miatt pl. nagyon keveset tudunk találkozni, de rendszeresen keresem őket telefonon, és fordítva.


Azt tudom neked tanácsolni, hogy légy türelmes. Nem mindenkinek sikerül már gyerekkorában megtalálnia a legjobb barátait. És ha te beleadod szívedet-lelkedet a dologba, de a másik nem, akkor lépj tovább. Ezzel rengeteg időt és energiát spórolsz meg magadnak. Próbálj meg megismerni új embereket, legyél nyitott, előbb-utóbb biztos rábukkansz valakikre :)


24/N

2016. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is megpróbálok neked segíteni a gondolataimmal...


Már írták előttem is, hogy lehet valóban "túl anyáskodó" szerepet töltesz be... De én tönkre megértelek, mert ez a személyiségedből fakad: én úgy gondolom, hogy segítőkész vagy.

Én is az vagyok, próbálok mindig segíteni az embereken és ezáltal "barátságokat" kötni... ennek lehet előnye és hátránya is. A te esetedben ez most mindenképp hátrány. Valahogy meg kell próbálnod megkeresned az aranyközéputat.


Sajnos a mai korcs világban nem értékelik az emberek az önzetlen segítséget. A szemükben - én feltételezem - hogy te egy senki vagy, akit ráadásul nagyon jól ki is tudnak használni -> lásd. sofőr szerep.


Az első legfontosabb dolog, amit szerintem tenned kellene:


Megszakítani az összes ilyennel a kapcsolatot! Tudom, nagyon nehéz főleg úgy, hogy így tökre egyedül maradhatsz, de hidd el, hosszú távon ez csak a javadra válhat. Több időd és energiád jut magadra! Ezt fordíthatod bármire... új hobbi, vagy jelenlegi hobbik kiélése... tereld először is a figyelmed, gondolataid másra. Próbálj ne rástresszelni a dologra és ami a legfontosabb, hogy ne sajnáltatásd magad, hogy téged senki se szeret, senkinek nem vagy fontos és nincsenek barátaid, MERT


el fog jönni az az idő, amikor végre olyan emberekkel fogsz találkozni, akik megbecsülnek...


Persze, ezek után neked is mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy ez így legyen. Változtatnod kell. Az emberek (én is tapasztaltam) megrémülnek, ha valaki túl mély kapcsolatot akar kialakítani, ha valakihez túlságosan akarunk ragaszkodni... Én arra tippelek, hogy ez azért van, mert


1. mindenki esett már át csalódáson és nem akar többé, így akarja megvédeni magát


2. személyiségileg szabad akar lenni, senkihez nem kötődni.


Ezért is nehéz az olyan embereket megkeresni, akik tényleg barátságra vágynak és nem csak tengeni az életben, szabadon, mindenféle kötöttségek nélkül és akiknek nem csak szórakozásból áll az élet.


Tehát mindenképp szakítsd meg velük a kapcsolatot. Ez erősíteni fogja az önbizalmadat is, ha képes leszel arra, hogy les*ard ezeket a senkiket.

Utána pedig, fel a fejjel és további sok sikert!

2016. márc. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!