Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit lehet az ilyen emberrel...

Mit lehet az ilyen emberrel kezdeni?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhez olyan negatív és visszataszító. Agyon görcsöli magát mindenen, hogy "úristen, mi lesz ha...".

Ha valami nem úgy alakult, ahogyan ő elképzelte, akkor is teljes pánik uralkodik.

Görcsönes másoknak akar megfelelni, mert ha valamit úgy csinál, ahogyan ő szeretne, akkor 2mit fognak hozzá szólni az emberek" ... meg: "mit fognak rólam gondolni, úristen"

Nem akarja, hogy a másiknak igaza legyen, DE ha esetleg igazat is adna a másik embernek, akkor is így fejezi be: "oké, de szerintem... " nem baj, hogy van saját véleménye, ossza is meg, csak olyanban akar igazat mondani, amihez abszolút semmi köze és nem él benne, nem tudhatja mi, hogy működik, de szerinte úgy működik. Pl: az én párkapcsolatom.

Ha mutatok valami jó dolgot, akkor a rekaciója "uuuffff, de drága". Nem akarom megvenni és nem az árán volt a hangsúly, hanem a dolgokon.

Mindig hosszasan magyarázkodik... amikor van, hogy egyáltalán nem is kéne.


Emberek! Mit tegyek? Nem tudok ennél jobban segíteni neki, de őszintén szólva nem is akarok. Saját magának kéne változtatnia. Én megadtam a kezdő lépést, a jó utat, a véleményemet, a segítségemet. Van amikor elhanyagolom, mert már nem bírom, de még nem hagytam ott őt teljesen.

--> ennek az oka, az, hogy rokon. Ő lassan 30 éves lesz, még mindig munkanélküli. Én 28 vagyok.


Köszi annak, aki segít!



2016. ápr. 4. 17:09
 1/7 A kérdező kommentje:

ami kimaradt: nem csak hogy rokon, de ő az, aki mellettem áll jóban-rosszban és támogat.

Sokat tudunk beszélni hosszasan, de sajnos van, amikor közbe vág a mondatomba és a saját dolgával folytatja, ami olyan dolgok általában, ami kb senkit nem érdekel rajta kívül és tök gázas dolgok sztem.

2016. ápr. 4. 17:12
 2/7 anonim ***** válasza:

A rokonod:

- határozatlan

- stresszes

- aláveti magát mások akaratának

- negatív gondolatai vannak


Összességében látatlanban én úgy gondolom, hogy kisebbségi komplexusa van. Ebből kifolyólag munkanélküli.


Ő segít rajtad a bajban, kiáll melletted. Téged ez hidegen hagy. Téged nem érdekelnek az Ő dolgai, csak a saját gondolataiddal foglalkozol. Piti ügyeknek nézed a mondanivalóját, miközben lehet neki fontos az, amiről beszél.


"Én megmutattad neki a jó utat."


Nincs jó út. Feltételezem csak a saját utad a "jó". Azt tesz amit akar, mindenki más. Ha nem tetszik, küldd el a francba, de ne légy egy hazudozó, lenéző ember.


Az embernek csak akkor ér valamit, ha őszinte.


(ha valaki munkanélküli, kevés pénze van, attól még nem kell lenézni)

2016. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Telefonról írtam, bocsi a helyesírási hibákért.
2016. ápr. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyéb vélemény?
2016. ápr. 6. 16:07
 5/7 A kérdező kommentje:

Jézusom...

nem a munkanélküliség a lenéző és az, hogy valakinek nincs pénze! El vagy te tévedve!

Az a gáz, hogy 30 évesen még 2 hétnél tovább sehol se dolgozott! Na ez az ami szerintem full gáz!

2016. ápr. 6. 16:07
 6/7 A kérdező kommentje:
És még hazug is vagyok? ... Na szép!
2016. ápr. 6. 16:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem segítek az ilyen embereknek, mert csak lehúznak téged is. Elveszik az időd, energiád... erősen javaslom hogy hagyd a francba.

Csak azon érdemes segíteni aki meg is érdemli, és akarja is.

2016. jún. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!