Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ugy erzem kihasznal a 'legjobb...

Ugy erzem kihasznal a 'legjobb baratnom' mit tegyek?

Figyelt kérdés
A baratnom azt csinalja hogy pl mikor nalam van engedely vagy kerdezes nelkul hozzanyul a szemelyes cuccaimhoz es hasznalja is oket pl(parfum,spray, smink..) de olyan is volt mar hogy a suliban siman beleivott a vizembe..Nagyon idegesit mostmar es probalok celozgatni neki hogy ezt nem kene de nem esik le neki..Megbantani se akarom de szerintem ez bunkosag amit csinal..
2016. ápr. 7. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, h neked/neki mi fér bele. Engem ezek nem zavarnának, bár kérdezés nélkül nyilván nem fújom be magam másnak a parfümjével, de lehet fiatalabb koromban ezt lazábban vettük, azt tudom, h folyton egymás után ittunk a vízből, ma már kicsit gusztustalannak gondolom, de egy nagyon jó barát természetesen most is ihatna a vizemből, csak régen kb. 10-en ittunk egymás után.
2016. ápr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én legjobb barátnőmnek mindent engedek,csak max mondom keveset használj xy dologból,mert múltkor a parfümömbe kevés volt és kifújkálta,nekem meg nem volt pénzem másikat venni. Jó nem szóltam neki. De azért ha agyon használják a cuccaimat azt nem szeretem.Mikor nekem kéne addigra meg nem lesz.Én is bármihez hozzá nyúlok barátnőmnél,de én mértékkel használom a dolgait amiből kevés van azt megkérdezem,hogy elhasználhatom vagy kell e neki. Ezt mi tök jól megtudjuk beszélni.


Egy üvegből ivás nem zavar.

Barátnőmet igen,de mikor nyáron Pesten lófrátunk és csak annyi pénzünk volt,hogy haza jöjjünk meg vegyünk egy üveg vizet,akkor ivott utánam. Csak ő alapból finnyás.


Meg ha iszogatunk és pl össze öntjük a vodkát és a narancsot,közben pedig utazunk a buli helyszínre akkor is iszik utánam. Hiszen nem fogunk két üveget vinni vagy két poharat :D


Gimibe pedig mi is 5-6 an is ittunk egymás üdítőjéből mondjuk nem finnyásság miatt zavart,hanem,hogy nekem kevesebb maradt. Akkor még zsebpénzem volt és örültem,hogy időnként tudtam venni egy nestea-t vagy bármit,ők meg megisszák és ihattam csapvizet.


de ha zavar akkor szólj neki,ez nem megbántás csak jelzed neki,hogy te ezt nem szereted.

2016. ápr. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mit tehetsz?


Több lehetőség is van .


1. Átminősíted a barátságot , "nem a legjobb barátnőmmé" ,és akkor vagy kevésbé fog zavarni , amit csinál , ....vagy éppen még jobban ,akkor pedig bátrabban meg mered mondani neki a véleményed. .:D


Na jó,...ezt egy kicsit viccesnek szántam, de azért akár lehet is benne "valami".:)


2. A célozgatás helyett , durr bele a közepébe. No persze ügyesen, okosan ,nem sértően.

Ha nem teszed egyértelművé a számára, hogy a viselkedése zavar Téged , valószínű, hogy továbbra is folytatja .


Teljesen megértelek,hogy nem akarod megbántani, nem akarsz konfliktust.

Viszont figyeled meg,...... hogy ha Te mindenáron el akarod kerülni vele a konfliktust és ezért nem mersz egyértelműen fogalmazni, akkor sem úszod meg a konfliktust.

Ekkor magaddal fogsz harcolni ,magaddal szemben lesz a konfliktus.

( pl. ilyen hogy "nem merek kiállni magamért")


Semmivel sem lesz jobb , se neked ,se neki. Érezni fogja ő is hogy valami problémád van vele. Ráadásul, ha ő is kerüli a konfliktus lehetőségét, nem fog kérdezni, "hogy megmaradjon a barátság",miközben lassan el is távolodhattok egymástól.


Tehát az ember semmiképpen nem ússza meg az ilyen helyzeteket. Jobb mielőbb túl jutni rajta.


Azt előre nem tudni,hogy miképp reagálna a barátnőd, viszont ha egyértelművé teszed azt ami zavar Téged,és ezen ő annyira megsértődne ,hogy e miatt eltávolodnátok egymástól, akkor ez a barátság lehet hogy nagyon egyoldalú, vagy éppen gyenge alapokon áll.

2016. ápr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az őszinteség a legfontosabb érszedről, különben a batátság előbb utóbb megszakad. Ne célozgass, mond ki bátran, vagy viccesen....pl. Ne hari, ez a víz legyen már a tiéd, én nem iszok senki után és eddig is zavart amikor beleittál. Ha tud ezzel "együtt élni" nem fog megsértődni, ha igen, akkor meg legalább nem fog többet idegesíteni.
2016. máj. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!