Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan "neveljem meg"?

Hogyan "neveljem meg"?

Figyelt kérdés
Az egyik kollégám, egyben az egyik legjobb barátom is az utóbbi időben teljesen kiakaszt. Naponta posztol magáról fb-on egy (vagy több) szelfit. Már többször is próbáltam rávilágítani neki, hogy ez sokak számára (köztük én is) nem szimpatikus dolog. Ha van valami élménye, nyugodtan ossza meg másokkal is, de vegye már észre, hogy oka van annak, hogy többnyire a kutya se like-olja a képeit. Senkit nem érdekelnek a semmitmondó szelfijei. Hiába mondom neki, hogy nárcisztikus a viselkedése, élből elutasítja és elhiszi magának, hogy ez jó és "menő", amit csinál. Ezen kívül nem rég kiküldetésen volt az egyik külföldi telephelyünkön. Nem azért, mert ő valami nagy szakértő, vagy nagyágyú, hanem azért, mert senki más nem akart menni és ő volt az egyetlen, akit erre az útra be lehetett palizni. Azóta folyamatosan veri a mellkasát, hogy ő micsoda "nemzetközi nagykövet" lett és baromi magas lovon ül. Mindenkinek hangoztatja, hogy ő annyira fontos ember, hogy neki kellett kiutaznia. Közben a háta mögött mindenki rajta röhög, hogy "ez a szerencsétlen még örül is neki, hogy neki kellett mennie". Nem tudom, mit kezdjek vele. Sokszor már úgy érzem, hogy bolond szegény és hiába is próbálnám rádöbbenteni a dolgokra. Mostanában a falra mászok tőle, ugyanakkor elszomorít, hogy régebben teljes mértékben tolerálni tudtam ezeket a dolgait. Kezdem megutálni, pedig régebben tényleg nagyon jó barátok voltunk.

2016. ápr. 11. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:

A facebook az ilyen, a legjobb, legrégebbi ismerőseinkről derülnek ki azáltal olyanok, amiket nem is gondoltunk volna.

Én azt mondom mindenkinek, facebookon inkább az ellenségeinket jelöljük be.

2016. ápr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet az a baj vele, hogy te vagy az egyetlen "igazi" barátja, és próbálja kompenzálni a hiányt.
2016. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!