Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért érzem ezt? Mit tegyek,...

Miért érzem ezt? Mit tegyek, hogy ne legyek féltékeny? Félek, hogy elveszítem!

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm mostanában megint rengeteget beszél osztálytársunkkal, aki két éve még a legjobb barátnője volt, csak eléggé összevesztek. Utána lett köztünk sokkal jobb viszony, de mostanában ez a lány folyton velünk van, együtt mennek ide-oda, messengeren is minden nap beszélnek, van, hogy nekem nem ír vissza, meg sem nézi az üzenetet, neki meg igen. Csak ez megy már február óta, és félek, hogy elveszítem. Tök olyan érzésem van mintha a lány így befurakodna közénk, vagy vissza akarná őt kapni, folyton a régi emlékeiket emlegeti folyton követi mindenhova, ha büfébe megy, akkor neki is menni kell, és a többi. Csak rosszul esik, mert most tényleg úgy éreztem, hogy ez egy jó barátság, és nem szeretném elveszíteni. Nagyon röviden ennyi, de még ezer millió más dolgot érzek ezzel kapcsolatban, és már hónapok óta nyomaszt, és beleőrülök, hogy nem beszélhetek róla senkinek. 17/l

2016. ápr. 26. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nem baj, majd barátkozol velem! :') és akár több is kialakulhat

14/F

2016. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Érthetőek az érzéseid. Az is nyilvánvaló, hogy az osztálytársadnak igen fontos a legjobb barátnőd, és ez az érzés kölcsönös.

Első sorban ajánlom gondolkozz el azon, hogy nem-e érzel véletlenül szerelmet is a barátnőd iránt, ha igen akkor a probléma sokkal összetettebb.

Ha nem akkor egyszerű dolgod van: beszélned kell a barátnőddel. Ha számára is egyértelmű és legjobb barátként kezel, de ha nem is, akkor is egy alapos beszélgetés csak jól végződhet. Mond el neki, hogy nem esik jól hogy a másik lánnyal többet foglalkozik mint veled, mond el neki amiket érzel. Biztosan fog próbálni változtatni.

Próbálj több közös programot szervezni vele, de azért ne tapadj nagyon rá. Mindenképp fontos hogy ezt megbeszéljétek, hiszen ha a barátnőd nem veszi észre hogy nem helyes amit csinál, akkor te csak tovább szenvedsz, miközben ő nem is sejt semmit, vagy ha igen, akkor se tulajdonít nagy jelentőséget, révén hogy azt gondolja szólnál ha baj lenne.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Régebben összevesztek, most meg kibékültek.

Amíg nem volt más barátja, jó voltál te is. Most meg, hogy kibékültek, újra a régi barátnőjét kedveli jobban.

Ennyi.

Ha féltékenykedsz, még hamarabb fog tönkremenni ez a barátság.

Nem tudom elő tudod-e adni a lánynak úgy a problémádat, hogy ezt a féltékenységet nem érzi ki belőle.

Szóval a helyezet nem az, hogy a régi barát befurakodik közétek. Hanem az, hogy egy ideig te helyettesítetted a régi barátot, de most már nem kell a helyettes.

2016. ápr. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy csak barátságot érzek. Az a baj, hogy nem vagyok ez a nagy lelkizős típus, vagyis pontosabban, ha az érzéseimről kell beszélnem egy ismerőssel, akkor lefagyok, és valami másról kezdek beszélni, mert úgy érzem nem tudom elmondani mi van. Szóval ezért is nem beszéltem vele eddig, és ezért látom nagyon kicsi esélyét, hogy ezután beszéljünk erről, habár tudom, hogy ez lenne a megoldás.

Nem voltak azért olyan nagyon összeveszve, beszélőviszonyban maradtak, nem volt harag meg ilyesmi, teljesen normálisan viselkedtek egymással, ezért találnám furcsának, hogy csak pótlék vagyok, mert akármikor elkezdhettek volna beszélni megint. De hát aztán ki tudja. :(

2016. ápr. 28. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!