Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki mit tenne illetve adna a...

Ki mit tenne illetve adna a helyembe esküvőre ilyen esetben?

Figyelt kérdés

2 nagyon jó barátnőm meghívott idén esküvőre és az utána levő lakodalomba is.

A problémám az, hogy jelenleg nincs munkám és a családom sincs jó anyagi helyzetben.

A barátnői erősködnek, hogy így is jelenjek meg és nem bánják, ha csak keveset adok, az a lényeg hogy ott legyek.

Viszont jártas vagyok kéműves dolgokban, mit illene adni?

Az egyikre 2 hetem van már csak.



2016. máj. 10. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Mit jelent a "jártas vagyok kéműves dolgokban"? Mert nem egyértelmü.

Ha valami olyanról van szó, amivel tudsz igényes és hasznos valamit készíteni, akkor csinálj, ha nem vagy profi benne, vagy értelmetlen porfogó lenne, akkor inkább ne csinálj semmit.

2016. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azért így írtam, mert a kézművességen belül sok mindenhez értek és igényes munkákat adok ki a kezemből. Nyílván nem kérkedek kézügyességgel, ha nem vagyok benne jó.


Horgolás és gyöngyfűzés áll a legközelebb hozzám, a szobrászat, gyurmázás és festés-rajzolás távolabb.


Megsúgom Neked, hogy igényes munka is lehet porfogó, teszem azt egy horgolt esküvői pár vagy egy figura, horgolt vagy gyöngyfűzött csokor is ;)

Ezért kéne olyan kézműves ötlet, ami hasznos is és örülnének is.

Gondolkodtam horgolt konyharuhában, párnában, de még nem döntöttem el. Feljebb említett örök virágcsokor is vagy cserepes virág. (Ezek is porfogók lennének igen, de legalább sose hervadna el)


Illetve bármilyen megoldás érdekel, amivel ki lehet váltani azt, hogy nem tudok sok pénzt ajándékozni.

2016. máj. 11. 09:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Pénz miatt nem aggódnék, ha már kifejezték, hogy inkább az a lényeg, hogy ott legyél.


De sztem tök jó ötlet egy igényes kézműves ajándék. Én elsősorban azt kutatnám ki, van-e vmi használati tárgy, amiből szűkölködnek, és meg lehet valósítani az általad ismert technikákkal (terítő, takaró, párnahuzat, konyharuha, mintás törölköző stb.)... vagy ha a menyasszony esetleg benne lenne-e, hogy kézműves csokorral vonuljon, mert sokan csinálnak ilyet, hogy gyakorlatilag az esküvő szervezésében tett szívesség kiváltja a nászajándékot. De pl. dekorban is segíthetsz.

Ha meg ezek ki vannak lőve, akkor mindenképpen vmi esküvővel kapcsolatosat adnék. A horgolt nászpár sztem nagyon jó ötlet, ha felismerhető, hogy ők azok (pl. "hajszín"), vagy akár egy esküvői emlékkönyv horgolt borítóval. Én biztos örülnék ilyesminek, ha az én ízlésem és igényes munka :).

2016. máj. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2. esküvőre egyszerűbb a helyzet. Mi lenne, ha felajánlanád, hogy segítesz a dekorban/ültetőkártyákban, vagy segítesz a meghívókban (nem tudom, hogy vannak-e már a 2.nak), esetleg segítesz a köszönőajándékokban? Pl. kisütsz annyi mézeskalácsot és monogramot teszel rá, v csak egyenletes cukormázat?

Egyébként készítheted Te a grillázstortát, ha még nincs, sok helyen hagyomány, youtubeon láttam már videót a készítéséról, ha jó a kézügyességed, akkor menni fog szerintem. :)

2016. máj. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a használható ötleteket :)
2016. máj. 11. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!