Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Befolyásolná nektek, ahogy...

Befolyásolná nektek, ahogy tekintetek egy emberre, ha tudnátok, hogy extrém metál zenei műfajokat hallgat?

Figyelt kérdés

Itt gondolok a death metal, grincore, goregrind, néhány durvább deathcore előadókra. Aki nem jártas ezekben , csak annyit mondanék róla, hogy ezek azok a nagyon durva hangzású "hörgős" zenék. Ezeknek szövegileg témái a halál, erőszak, gyilkosság , de akár különböző korok különböző kultúráiról is szólhatnak.

Nekem ez egyszerre kikapcsolódás, feszültség oldás, megnyugvás, vagy éppen akármilyen rossz hangulatomat képes rendbe hozni. Ezért ezekre teljesen rászoktam, már csak szinte ilyesmi zenéket hallgatok. Emiatt elítélnétek bárkit is?



2015. máj. 20. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Nekem mindenki ugyanúgy ember, mindenkire úgy tekintek, mint egy átlag emberre. Számomra nem sokat befolyásol a zene. Max annyiban hogy aki hasonló zenéket szeret mint én, több a közös téma, jobban kikapcsolódsz vele.


Most ezzel szerintem sok ember véleményét leírtam :D

2015. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 piriiiii ***** válasza:
100%

Nem befolyásolná.

Az befolyásolná, ha ezen felül is érdekelné a halál, az erőszak, a gyilkosság, vagy csak ezek érdekelnék.

Van ismerősöm, aki hallgat ilyesmit, és bár nem a legszimpatikusabb ember számomra, de el tudok vele hülyéskedni, beszélgetni, semmi bajom vele.

2015. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 opened paradise ***** válasza:
47%

Nem.

Ha JB-t hallgatna,az más lenne :D

Rá inkább kíváncsi lennék.

2015. máj. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én általában a kevésbé "extrémeket" hallgatom (Kalapács, Omen, Pokolgép, Rammstein, AC/DC). De azokkal is elég jóban vagyok, amiket te hallgatsz. Szóval nálam inkább "pluszpont" előlegbe, ha tudom, hogy hasonló zenéket szeretsz, de a dolog végül az emberen magán múlik, hogy kedvelem-e a mentalitását és jól lehet-e vele beszélgetni, hogy nem erőszakos, stb.

Attól, hogy valaki ilyen zenéket hallgat, nem biztos, hogy ő is erőszakos lenne. Én pl. békeszerető emberke vagyok, mégis az egyik kedvenc számaim a Gyilkológép és az Új biblia. Szeretem az "öngyilkos" számokat is, sokszor azoknak van a legjobb szövegük- pedig bár nem félek a haláltól, életigenlő ember vagyok.

2015. máj. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elítélhetnek, sokak szerintük ettől az ember agresszív lesz és alkoholista, vagy bűnöző.

https://www.youtube.com/watch?v=sdLuVPf-Spg már az ilyen zenét is agresszívnek találják.

https://www.youtube.com/watch?v=48MnZKUSXbI az ilyen félétől azt hiszik hogy sátánista vagyok.

2015. máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

négyes vagyok megint

Az ossian kicsit sem agresszív szerintem, még a szövege sem. Az ensiferum kicsit energikusabb, de ez most tényleg "sátánistának" számít? Csak mert nekem rohadtul tetszett és egyáltalán nem tűnik durvának...

2015. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az ötös vagyok, 6-os: Az osztálytársaim általában azt mondják hogy (az ossianra is) hogy nincs szövege csak "üvöltenek" benne, oké megértem hogy azt Ensiferum kicsit durva de az Ossian?

Több lány osztálytársam azt mondta az Ossianra hogy erőszakos és agresszív, és azt mondják hogy nincs szövege, pedig pont hogy (szerintem) az ossiannak vannak a legjobb szövegei, bocs ha sokszor írtam le az ossiant de az ossian a kedvencem. :D

2015. jún. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

5-öske :)

Nem a kedvencem az ossian, de amiket eddig hallottam tőle szövegeket, igenis jók voltak (nagy része), csak nem mindenki érti őket. Üvöltenek? Nálam az ossian a lassú, nyugodt kategóriába tartozik, üvöltős az kissé odább kezdődik :P néhány Megadeath szám pl. :) Valamiért le merem fogadni, hogy sokan azok közül, akik szerint nincs a metáloknak szövege, slágereket hallgatnak, amiknek a szövege hat sor ismétléséből áll :P (ne értse senki félre, nincs ellene kifogásom, azokat jegyzi meg hamar az ember, de a szövegük általában unalmas)

2015. jún. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kicsit elkanyarodott a téma, de egyébként egyáltalán nem Ossian félékre kell gondolni , se nem megadeath.

Ilyenekre:


https://www.youtube.com/watch?v=u8t8g8lU4ms


https://www.youtube.com/watch?v=K3rDRsEMay0


https://www.youtube.com/watch?v=uAQuQKixtc0

2015. jún. 10. 10:55
 10/11 anonim ***** válasza:

én ezt akkor most meghallgattam. Dying fetus kifejezetten tetszik, bár picit durvának számít talán, Ingested nekem személyesen enyhébb sokk, bár van hangulatom, amikor beleillik :P cattle decapetion hörgése ld. ingested. De a szövegek tetszenek. Ami számomra túllótt, az 1 bizonyos kép volt a Cattle Decapitation - Manufactured Extinct egy másik videójában.


ennél lazábbra számítottam, de ha az emberke rendben van, akkor jó az. Ezt még mindig könnyebben fogadom el, mint mondjuk a technot vagy dubstepet, azokat nehezebben bírom hallgatni, annyira nem az én stílusom.

2015. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!