Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meglehet bocsájtani olyan...

Meglehet bocsájtani olyan barátoknak, akik sértettségből fordulnak el másoktól?

Figyelt kérdés
Rendszerint nagyon zavar, amikor elfordulnak és ellenségesen viselkednek velem olyanok, akik máskor jó fejek voltak. Alapjáraton nagyon kedves embernek tartom magam, aki elvan a saját világában és senkinek sem ártana, de kaptam már olyan visszajelzéseket, hogy időnként morcosnak/flegmának tűnök, viszont amikor arra kerül sor, hogy valaki megbánt, akkor nagyon megtudom utálni az illetőt, habár nem foglalkozok vele különösebben, de éreztetem. Általában sosem tudom eldönteni semmilyen társas kapcsolatban, hogy jogos-e a sértettségem másokkal szemben, vagy mások miért viselkednek időnként barátságtalanabbul velem, mennyire jogos tőlük.
2016. máj. 14. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Idővel lehiggadsz, majd kinövöd, remélhetőleg.
2016. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak sértődékeny emberek, de ettől még lehetnek egyébként nagyon rendesek.

Nekem is van egy barátom, aki tényleg nagyon apró dolgokon képes megsértődni és akár napokig se szól hozzám, ha nem keresem (akkor se, ha iskolai ügyek miatt együtt kell lennünk), de közben meg ő is békülni akar, már rájöttem, mert ha odamegyek hozzá, és nagyobb összeveszés esetén meg akarom beszélni az ügyet, pitiáner dolgoknál meg közlöm h ezen ne csinálja már ezt a baromságot a régi barátság után, rögtön lehet vele beszélni... Na persze én se értem ezt, sose fogom megérteni, de ennyi hibát még bőven el lehet ha nézni, ha egyébként rendes az illető...

2016. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 Milyen igaz.


#2 Pont ezt tapasztalom én is, hogy van aki képes annyira megsértődni valami érthetetlen dolgon, hogy a fontos ügyekről is alig mer már beszélni. Az egyik "legjobb" barátnőmmel való ilyen csalódások sokáig furdalnak, mert viszonylag vele töltöttem a legtöbb időt, annak ellenére hogy sokszor elviseltem olyan nehéz perceket, amikről később úgy tett, mintha nem is léteztek volna, habár mégis megismétlődtek.

Másokkal rendes szokott lenni, a szókimondó stílusa mellett. Én nehezen nyílok meg másoknak, de tartottam hozzá, de egy idő után nagyon rossz indulatúnak tűnt. De én azt sejtem, hogy "valamelyikünk miatt" olyan ostoba vitatkozásokon mentünk keresztül, hogy mára már lehetetlen lenne rendesnek lennem vele.

2016. máj. 14. 22:12
 4/5 anonim válasza:
Én is sok mindent eltűrtem egy barátnak tartott személynek, amíg meg nem ütött. Akkor aztán én is ököllel az arcába vágtam egyet. Így végleg megszakadt köztünk minden. Szeretném ha másképp alakult volna a kapcsolatunk
2016. máj. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

# 4


Az ilyet biztos messziről elkerülném. Én még a finom, szóbeli sértéseknél is le vagyok ragadva. Odáig gondolom nem fajulhat el, hogy verekedés is legyen belőle, de a szóbeli sértéseknél is az van, hogy "valamikor" én is megbánthattam, amiről nem tudok, ezért "igazságos".

2016. máj. 20. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!