Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akik fiatalon kikültöztek...

Akik fiatalon kikültöztek külföldre, nektek megszűnt a baráti társaságotokkal a kapcsolatotok? Hány olyan ember maradt akiket még mindig barátoknak tartotok?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, és 3 éve, vagyis 16 éves koromban költöztünk ki külföldre a családdal.

az otthoni soktagú baráti társaságból 2 emberrel tartom már azóta a kapcsolatot, persze gondoltam hogy kb ez lesz.

Az érdekelne hogy aki még hasonló cipőben jár, nektek is így alakult az életetet? Milyen hamar szakadtak meg az otthoni kapcsolatok?

köszönöm a válaszokat



2015. febr. 9. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

normális életet, jövőt, lehetőségeket kereső család = hazaáruló. Logikus.


Egyébként sajnos ez a velejárója, nekem is ment ki rengeteg barátom kutatni pár évre ide-oda a világba, és néha haza esnek, néha egyéb út miatt tudunk találkozni velük pl. Kínában vagy Finnországban, de ez nem az igazi. A távolság nagy úr, próbálj meg ottani kapcsolatoakt kialakítani, az itthoniakkal meg találkozz amikor itthon vagy.

2015. febr. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

14 éves voltam amikor kiköltöztünk külföldre. 22 éves vagyok most. A régi barátaim közül van aki teljesen lemorzsolódott van akivel szorosabb lett a barátság.

Sajnos egy gyerekkori barátommal végleg megszakadt a kapcsolat. De sok haverral még ma is jól elvagyok. Igaz minden évben hazamegyek 2-3 hétre,

2015. febr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak üzenem, hogy a haza ott van ahol a szív van, a szív pedig a normális embert a jobb élet felé húzza. Tudlak sajnálni öreg "harcos". Szánalmas vagy.


Mi is külföldön élünk egyébként. Otthon is elköltöztünk pár éve a szülővárosból és már akkor megszakadt néhány barátság. A külföldi költözés még többet ártott, sajnos ez vele járó áldozat. :( Akár milyen szoros is volt a kötelék, ilyen távolságot egyetlen kapcsolat képes szerintem túlélni, az pedig a rokoni szál.


Egyébként mi külföldön szereztünk új barátokat, fel lehet ezt építeni újra. Ettől még szomorú dolog, de ahogy sok csalódáson az életben, ezen is túl kell lépni. Szerintem.

2015. febr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én is külföldön lakok. Igen sok mindenkit elveszítünk sajnos, de azt szoktam mondogatni magamban amikor ez eszembe jutt hogy valamit valamiért. A párom már egyre nehezebben dolgozza fel amikor fel törik benne az úgynevezett honvágy. Ő mindig azt mondja hogy idekint nem él meg ilyenek / de ez csak hiszti/ . Amint kijöttem majdnem az osszes 2 személlyel tartom a kapcsolatot, és ők nem a gyerekkori barátok.
2015. febr. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem idővel akkor is elkoptak volna ezek a kapcsolatok, ha otthon maradsz.

Én már felnőttként, jóval később költöztem ki, a baráti körből össze-vissza és azt tapasztaltam, hogy aki fontos, az úgyis megmarad akárhová kerültök. Sokan vannak akik csak az életünk egy szakaszán kísérnek minket, utána akkor is megszakad, elkopik a barátság, ha a szomszéd utcában laktok.

2015. febr. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a haza már rég nem jelent semmit, csak egy halom rosszindulatú köcsögöt, akik más dolgával törődnek a saját szaros életük helyett.


Amúgy nem kell külföldre sem költözni, elkopnak a barátságok amúgy is, elég csak elmenni másik városba országon belül. Vagy nekem haverok már dolgoznak, én is dolgozom, éljük az életünket, és kb havi 1x ha összefutunk.

2015. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 igaz legjobb barátja van az embernek bárhova is megy a haverok, barátok idővel kivétel nélkül kikopnak. De az-az egy soha!
2015. aug. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!