Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem vagyok fontos a legjobb...

Nem vagyok fontos a legjobb barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Egy gimnáziumba "járunk" (nemrég ballagtunk) és furcsának érzem a viszonyunkat. Kezdem a legelejétől.

Tavaly nyár előtt megbeszéltük, hogy majd együtt tanulunk nyáron a nyelvvizsgánkra (édesanyám angoltanár), de alighogy elkezdtük az órákat (semmit nem kellett fizetnie), nem vette fel a telefont és egész nyáron nem lépett kapcsolatba velem. Azután szeptemberben elnézést kért és folytattuk, ahol abbahagytuk.

Ha beszélni akarok vele, akkor nem mindig veszi fel a telefonját, néha napokig nem válaszol, állítása szerint elromlik neki, vagy a nagymamájánál hagyja.

Ami programot megbeszélünk, azt általában csak ő mondja le és ő az, aki nem akar találkozni.

Év vége felé megbeszéltük, hogy együtt edzünk majd egy közeli edzősparkban ("Felnőttjátszótér"), de azt is abbahagyta, mielőtt igazán elkezdhettük volna.

Múlthét szerda óta nem is találkoztunk, akkor is hamar hazament. Párszor felhívtam, beszélgettünk, de nem akart találkozni, mert otthon dolgoznia kellett. Ehhez képest tudom, hogy szombaton volt egy kisebb baráti összejövetel náluk néhány osztálytársunkkal. Ugyan nem vagyok velük túl jóban, egyszerűen csak azért, mert nem beszélgettünk annyit, nagyon rosszul esett, hogy meg sem lettem hívva. A szilvesztert is velük töltötte és oda sem hívtak. A karácsonyi mézeskalácssütésre sem, mert ételallergiám van, és azt mondta, rosszul érezné magát, ha én nem ehetnék semmiből, pedig nekem a hangulat és a díszítés is elég lett volna.

Szombat este rámírt messengeren, hogy vasárnap felhív. Azóta sem keresett, én pedig most nem vagyok hajlandó először hívni, vagy írni. Ha azt akarja csinálni, mint a múlt nyáron, akkor ez van.

Viszont amikor együtt vagyunk, akkor meg kedves és nagyon jól érezzük magunkat. Sokat nevetünk együtt. Ezért nem nagyon tudom hova tenni a viselkedését.

Hogyan reagáljak, ha legközelebb hív? Adjatok légyszíves valami jó tanácsot, most szükségem van rá!

És utóirat: Lekezelő kommenteket, a problémám elbagatelizálását, a személyeskedő megjegyzéseket légyszíves mellőzzétek. Nem vagyok sem éretlen, sem hisztis liba.

Azért fáj ez különösen, mert most ő az egyetlen igazi barátnőm.

Köszönöm, ha válaszoltok, minden kultúrált válaszolónak megy a zöld kezecske!

18/L


2016. máj. 17. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően 3 lehetséges eshetőséget tudok elképzelni.

az egyik (ne vedd magadra csak nekem is volt ilyen ismerősöm)hogy túl nyomulós vagy,túl sok programot találsz ki neki úgy érzi mint ha beosztanád a szabadidejét,és ezért nem keres téged,inkább ígérget hogy úgymond "csöndbe maradj".

meg hát ne feledd egy gimibe jártatok szinte a napokat folyamatosan együtt töltöttétek,lehet kell neki egy kis szünet

ISMÉTLEM ne vedd magadra,részleteiben nem ismerem a kapcsolatot csak gondolkozz el rajta h nem e lehet ez.H esetleg az jöhet le neki h kisjátítod. Nem sértés akart lenni

A második lehetőség hogy mivel(gondolom) új közegbe került(mivel most ballagtatok) új embereket ismert meg ezért nem akar veled foglalkozni,nem vagy fontos neki,/csak te tekintetted barátodnak.Egy szóval:megváltozott. Ő változott meg

A harmadik hogy mindeketten változtatok.

DE HA BARÁTNŐK vagytok az azt jelenti h az ilyen válságos szituációkat meg tudjátok közösen oldani.Ez a barátság,ha képesek vagytok engedni,kooperálni,és közösen munkálkodni a kapcsolatotokon.


HOGY HOGY REAGÁLJ?

fontos h ami bánt és sért téged, tételesen sorold fel neki ahogy ittis,mond el mit éreztél.(NAGYON FONTOS H AZT MOND H EMIATT TE MIT ÉRZEL mert ha nem az érzéseidről beszélsz azt hiszi h ez szemrehányás,míg ha az érzelmeidről beszélsz,arra nem mondhatja azt h "HÉ TE NEM ÉREZHETSZ ÚGY!"),Kérdezd meg tőle h direkt csinálta? vagy esetleg történt vele vmi h így viselkedik.

HA nem háborodik fel,megérti és próbál változtatni, akkor sima az ügy.Ha nem érti meg támadólag reagál,és nem akar változtatni akkor sajnálom,de rossz embert választottál.

ELLENBEN fontos megjegyeznem ezt jobb lenne személyesen nem telefonon

(ha vmi nem volt érthető szólj)

2016. máj. 18. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! :)

Lehet, hogy tényleg kicsit sok programot találok ki. Heti 1-2 nap a nyáron és egy hét közös nyaralás volt eddig tervben.

Szerintem akkor hagyok neki időt és megvárom, hogy ő keressen. Bár a kérdésemből nem jön le, de sohasem unatkozom, szóval biztosan elleszek. :)

De tényleg nem zavar, ha nélkülem csinál programokat, mert gyakran olyanokkal van, akiket nem ismerek, oda nem is várom el, hogy meghívjon.

De az különösen rosszul esett, hogy ő befejezte szerdán az összes írásbelijét, és megoldottam, hogy tudjunk egy kicsit lógni. Megígérte, hogy viszonozza pénteken. De nem tette.

Az a gond, hogy nem nagyon tudom megfogalmazni az érzelmeimet, majd megpróbálom.

Az jelenthet valamit, hogy egyszer egy hasonló dolgot próbáltunk meg megbeszélni és nem volt hajlandó megígérni, hogy többet nem csinál hasonlókat.

Szóval nagyon köszönöm a válaszodat. :)

2016. máj. 18. 09:26
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Szia! Szerintem vagy te vagy kicsit nyomulós, vagy pedig ez a lány csak azért "tart" téged, hogy legyezd az egóját, és manipuláljon, és mert élvezi, ha másokkal így viselkedhet.

Én mindenesetre lehűteném ezt a dolgot egy darabig, bármi is az oka, nem éri meg olyanok társaságáért teperni, akik láthatón semmibe se vesznek.

2016. máj. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező mi van azóta veletek?
2016. szept. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!