Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha, depressziós...

Mit csináljak ha, depressziós az egyik barátom?

Figyelt kérdés

Van egy fiú aki nagyon közel áll hozzám barátként. Egy ideje látom rajta ,hogy valami nincs vele rendben. Nemrég bevallotta ,hogy depressziós. Nagyon szeretnék neki segíteni és ötleteim vannak ,de tapasztalatlan vagyok ezen a téren. Szerintem ezek a tervek kevesek ahhoz ,hogy javítsak a helyzetén. Valaki tudna nekem mesélni a tapasztalatairól ,élményeiről? Hogyan tudnék rajta segíteni? A szívem szakad meg amikor szomorúnak ,rosszkedvűnek látom. Ezért nagyon hálás lennék a mihamarabbi válaszokért. Szeretném hamar megkezdeni a 'lélekgyógyítást'. A válaszokat előre is köszönöm!

Egy elkeseredett kamasz lány



2016. máj. 28. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Ez személyfüggő. Ismernem kéne problémáit segítéshez.

Írj rám és megteszem amit tudok.

2016. máj. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak egy olyan barátom lenne, mint te, értelmet nyerne az életem.
2016. máj. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A depresszion nem tudsz segiteni, betegseg, orvoshoz kell menni vele.
2016. máj. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
olyan dolgokkal próbáld meg felvidítani, amelyekről tudod, hogy szereti ( pl.: nekem ilyen a zene) szerintem sokszor többet ér egy igaz barát, mint egy idegen orvos...
2016. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nagyon szép ez a gondolkodásmód, gratulálok hozzá! Első sorban ki kell fejezned számára hogy fontos neked, és érdekel mi van vele. Mond el neki, hogy szeretnél segíteni, hallgasd meg, légy a lelki támasza.

Természetesen jó volna egy pszichológust bevonni az ügybe, említsd meg a barátodnak. Ha hülyeségnek találja, akkor ajánld fel, hogy menjetek el ketten.

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha tényleg depressziós akkor orvoshoz kell vinni, baráti segítség nem elég, sajnos
2018. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!