Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ítélkeznek az emberek?

Miért ítélkeznek az emberek?

Figyelt kérdés

Én alapvetően, bizonyos, egészséges határokig egész toleráns vagyok. Felőlem tök mindegy, hogy valaki katolikus, református, muzulmán, húsevő, vegetáriánus, kőműves, artista, akadémikus vagy bolti eladó.


Én elhatároztam, hogy el szeretnék valamit érni az életben. Kitűztem magamnak egy célt és nagyon sok áldozatot is hozok érte. Gyakorlatilag ez a cél lett az életem, nincs olyan nap, hogy ne tennék érte legalább valamit. Magamtól, önerőből akarom elérni, minden protekció, hátszél és extra kapcsolat nélkül. Nem karriert akarok, hanem csak azt csinálni, amit szeretek. Nem a cím és a beosztás motivál, hanem a megismerés, a tudás... Külön pech. hogy ebben az adott területen igazából mindenki mások által próbál érvényesülni. Mindenesetre én a saját utamat akarom járni, még akkor is, ha beleszakadok. Azt mondják, jó képességeim vannak, és minden adott ahhoz, hogy egy nap megvalósítsam az álmom. Éppen ezért elhatároztam, hogy ezért elszeparálom a magánéletemet és a "szakmát", és amennyire lehet, megpróbálom külön kezelni őket.


6 éve barátommal lakom, a szüleimmel többnyire jó kapcsolatban vagyok, sportolok, járok szórakozni stb, viszont a szakmát és a magánéletet külön kezelem.

Ennek ellenére a napokban az egyik ismerősöm azt vetette a szememre, hogy minden a szakmámról szól, és hogy hónapokig még a barátom nevét sem tudta, és nem érti, hogy miért nem "vegyítem" a két területet. Szerinte ez így nem egészséges.


Én nem tudom, lehet neki van igaza, de én valahogy úgy látom, hogy a barátom az én ismerőseim közt nem érzi jól magát, számomra meg az ő világa idegen. Ennek ellenére szeretjük egymást, vannak közös programjaink, és bár nem lógunk egymás nyakán, többnyire normális kapcsolatban élünk.


Nem tudom, tényleg valamit rosszul csinálok?


2016. máj. 30. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezek szerint önbizalmad még sincs elég, ha egyetlen negatív vélemény elég ahhoz, hogy megingassa a magadba vetett hitedet.
2016. máj. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha szeretitek és elfogadjátok egymást, megvan a bizalom kettőtök közt, akkor szerintem minden okés, ne emészd magad ezen. Egészséges az szerintem, ha nem vagytok folyton együtt, vannak barátaitok, akikkel tudtok külön találkozni és vannak céljaitok is. Az első a család és az egészség legyen, utána a meló és a barátok. Nekem ez a véleményem.
2016. máj. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne legyél fehér vagy fekete. Egy merev bot könnyen eltörik, legyél hajlékonyabb, lazább, mert beleroppansz. Vagy magadra maradsz.

Legyél a víz, ami a nagy hegyet nem lerombolni akarja, hanem körül folyja, okosan, derűsen.

Nem olyn nagy baj, ha egy kívülálló véleményt mond. Lehet te tök máshogy érzed magad, de attól még ezt közvetíted kifelé. És ha ez nem tetszik másoknak, odébbálnak.

"Ha sikeres vagy az éltben, de elhagynak, akkor valamit nem csináltál jól."

2016. máj. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert azt a legkönnyebb.. És manapság kb amiatt is elítélnek mert nem vagy egy a sok közül vagy nem követed a divatot.. Nevetséges,igazából.~
2016. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!