Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire befolyásol titeket a...

Mennyire befolyásol titeket a szociális kapcsolatok kiépítése során az ha a másik ember komoly túlsúllyal rendelkezik?

Figyelt kérdés

Legfőbb motivációm amiért a kérdést feltettem természetesen saját negatív tapasztalataim.32 éves férfi vagyok és az igazat megvallva rendkívül kövér.Természetesen ez negatív hatással volt az emberi kapcsolatokra.Manapság depressziós vagyok,és pszichiátriai kezelés alatt állok.Mondhatni hogy a személyiségem is eléggé félre fejlődött ez idő alatt,ennek oka eléggé összetett,így most csak az egyik aspektusát akarom "megvizsgálni".Ez elmúlt egy év során ,elsősorban a depresszió és az ahhoz hozzátartozó pánikrohamok miatt több személlyel eléggé megromlott a kapcsolatom,közöttük van egy igen fontos személy.

Kettőnk barátságának a megromlása miatt döntöttem úgy hogy megváltozom,ekkor kértem orvosi segítséget.

Szeretném megmutatni másoknak a jó oldalamat,a régi kapcsolatok helyrehozni,és újakat építeni.De sajnos azt tapasztaltam hogy az embereket bizony még a barátságok kialakításában is eléggé befolyásolja példának okáért a a másik ember kövérsége,és itt konkrétan a kövérségre gondolok.Ti hogy vagytok ezzel?Feszélyez titeket ha a másik ember ilyen?Szívesebben barátkoztok össze egy normál testalkatú emberrel mint egy túlsúlyossal?

Egy kérésem van,mégpedig az hogy aki válaszol azt teljesen őszintén tegye ezt.Csak azért ne adjatok megnyugtató választ mert azt diktálja a lelkiismeret,vagy mert sajnáltok engem. Kíméletlenül őszinte de kulturált válaszokat várok.Többet segítetek vele mint egy megnyugtató hazugsággal.

Előre is köszönöm mindenkinek!



2016. jún. 14. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor őszinte leszek: kövér nő vagyok, és soha nem volt problémám az emberekkel, mindig bírnak a humorom miatt.


Szerintem a depresszió miatt lehet, hogy kerülnek. Sajnos látszik valakin, hogy kövér, és legszívesebben nem is akarna létezni, vagy kövér és elfogadta.

2016. jún. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nézd, én így vagyok a kövér emberekkel:

Nőnél nagyon zavaró tud lenni(30-as férfi vagyok). Sajnos nem is tudok rájuk nőként tekinteni, és barátként is nagyon nehezen tudnám elképzelni. Férfiakkal elnézőbb vagyok ezen a téren (lehet szidni, de ez van valamiért), lehet azért mert férfiak felé nem vonzódom szexuálisan, így nem annyira nézem a külsejét. :) Viszont új barátságot nem hinném, hogy "kötnék" ilyen emberrel. Valszeg nagyon mások lennénk. Én pl sokat sportolok. Egy régi barátnál természetesen más a dolog. Azért mert kövér lett, nem szakítom meg a kapcsolatot, max segítek neki normalizálni a súlyát. tanácsokkal, együtt sporttal vagy egyszerűen biztatással. Ennyi röviden.

2016. jún. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy kinek mi számít kövérnek.

Azért annak is vannak fokozatai.

Van kövér ismerősöm, rendszeresen találkozunk, egy nagyon okos ember, baromi jó a szakmájában. Felnézek rá, és nem úgy gondolok rá, mint egy kövér emberre.

De van olyan kövér ismerősöm is, aki már annyira, de annyira kövér, hogy hétköznapi dolgok nehezére esnek. Vele nem szívesen találkoztam sohasem, mert nekem is tök kínos, amikor beülnénk valahova és nem fér bele a székbe, meg ahogy bámulják az emberek, én jövök tőle zavarba, vagy hogy 20 fokban is folyik róla a víz, mintha 40 fok lenne.

Te milyen kövér vagy?

"Szívesebben barátkoztok össze egy normál testalkatú emberrel mint egy túlsúlyossal? "

Nem befolyásol a súly a barátkozásban.

De az extrém kövérség, őszintén, még barátságnál is zavaró, és akadály lehet a barátkozásban.

2016. jún. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem eleg osszetett a valsz a kerdesedre, mivel nem mindegy, h mi motival az emberi kapcsolatok kiepitese teren. Oszinte leszek en is. En vilageletemben rengeteget sportoltam, DE emellett nagyon nagy szerencsem is van a genekkel, m barmit ehetek, nem hizom - persze ez nem jelenti azt, h ez az egeszseges. De a lenyeg, h a kulsom csak elony volt barmilyen ismerkedes teren es nem tagadom, h ezt sokszor ki is hasznaltam.

DE soha nem vetettem meg vagy neztem le a tulsulyos embereket.


Ami a noket illeti, 2 nagyon jo baratnom (hacsak nem a legjobbak) is van, akik tulsulyosak. Ehhez azonban hozza kell tennem, h sosem keveredtem veluk olyan szituacioba, ahol rivazlialni kellett volna a kulso miatt akar akarva, akar akaratlanul (en is no vagyok). Ha lett is volna ilyen helyzet, biztos nem eltem volna vissza az elonyommel, de abban is biztos vagyok, h rontott volna a baratsagunkon akaratlanul is, mivel sajnos a kulso kelti az elos benyomast.


Ami a tulsulyos ferfiakat illeti, ferfikent nem tetszenek, de sosem zarkoztam el a baratsaguktol. Ezzel viszont az a problema, h ha ok tobbet akarnak, akkor nem nezik jo szemmel azt, h en nem tudok rajuk ferfikent tekinteni. Sajnos ez a gond az ellenkezo nemu baratokkal. Az egyik mindig jobban "kedveli" a masikat es tobbet akar.

A lenyeg, h sosem a suly alapjan valogattam a barataimat, m nem ez a fontos szamomra. Azt viszont nagyon nem szeretem, ha a tulszulyos emmberek kifogasokat keresnek arra, h tulsulyosak. Mindket tulsulyos baratnom keneyen tesz azert, h valtozzanak es az egyiknek sikerult is! Nyilvan nem lett nadszal vekony, de sokat fogyott. Emellett nagyon elonyosen oltozkodik, ad magara, izleses ruhakat hord es ez nagyon vonzova teszi. A masik baratnom is probalkozik, de o mar idosebb es nyilvan faradtabb is, ig neki nem igazan sikerul fogynia, de ettol meg ugyanugy szeretem :) Ez az o dolga es o igy erzi jol magat es van olyan ferfi, akinek igy is tetszik. Emellett neki is rengeteg baratja van, akik szereteik.

Szoval, en ugy gondolom, h nem a tulsulyod a problema, hanem itt vmi mas oka van annak, h nincsenek barataid...

2016. jún. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Tudod, kérdező, a barátság egy érzelem. Az érzelmi töltet pedig afelé az ember felé fejlődik ki, aki tetszik nekünk. (Kérem a melegeket, nem félreérteni a mondandómat!) Ezért nem kell beszarni, hiszen ahogy a túlsúlyos nőknek is megvan a maga rajongótábora, ugyanúgy te is találsz olyat, akinek bejössz külsőre, és ez táptalajul szolgál a barátság kifejlődéséhez.
2016. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek szeretném megköszönni aki időt szakított hogy válaszoljon a kérdésemre.
2016. jún. 24. 08:43
 7/8 anonim ***** válasza:
64%
És mi tart vissza? :-))
2016. jún. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

mint minden másban, ebben is igaz, hogy ahány ember, annyi féle. van akit zavar és elzárkózik még barátkozástól is túlsúlyos emberekkel, van akit egyáltalán nem befolyásol, sőt van aki kifejezetten jobban értékeli a túlsúlyos emberek társaságát. a testalkat is csak egy adottság, mint a hajszín, a magasság, a mellméret, vagy az izomzat edzettsége. van akinek ilyen tetszik jobban, van akinek olyan tetszik jobban és van akit ezek kevésbé befolyásolnak.

szerintem egy barátság milyenségét ugyanúgy nem a kövérség/soványság határozza meg, mint ahogy nem a hajszín vagy a magasság. a barátságokat az ember viselkedése, személyisége, hangualtai, attitűdje, műveltsége, hogyan viszonyul hozzánk, a világ dolgaihoz, stb.

szerintem súlyos szűklátókörűség, ha valaki kizárólag a külseje miatt nem barátkozik valakivel. ettől még persze vannak vele így egy csomóan, de szerintem náluk sem a külső az alap motiváció, azt csak tünetnek tekintik. ami sok kövér emberrel probléma szokott lenni, hogy csak panaszkodik a kövérsége hátrányai miatt, miközben meg sem próbál tenni ellene és sokan ezt a tétlenséget nem szeretik bennük, meg a panaszkodást. aki elfogadja magát és jól érzi magát a bőrében, jó vele együtt lenni, azzal általában az emberek szívesen vannak együtt az alkatától függetlenül.


ha úgy érzed, hogy a külsőd miatt nem akarnak veled lenni, akkor változtass a külsődön. sportolj, táplálkozz egészségesebben, legalább kis lépéseket tegyél meg a jobb eredmény érdekében és mindjárt jobb lesz legalább egy kicsit, ami további eredményekre sarkallhat.


a problémád másik fele a depresszió, lehangoltság, negatív hozzáállás. ezeken remélhetőleg a szakember segít neked úrrá lenni. persze a munka oroszlán része itt is rád marad. neked kell változnod, hogy eredményt érj el és a változásokért neked kell tenned. viszont ha nem negatívan állsz dolgokhoz, nem leszel depressziós, vidám leszel és elégedett, akkor mások is sokkal jobban fogják élvezni a társaságodat és veled akarnak lenni, nem kerülni akarnak. sokat emlegetett bölcsesség, hogy élj olyan életet, amiben te jól érzed magad, te élvezed és akkor ebben az életben mások is osztozni akarnak majd veled. amíg csak szenvedsz és utálod a saját életedet, addig másoknak sincs miért akarni ennek az életnek részesévé válni, sőt inkább kerülni fognak, mert csak lehúzod a hangulatukat.


keresd meg, hogy mi tesz boldoggá, hogyan érheted el és tegyél érte, hogy összejöjjön. teremtsd meg a saját kiegyensúlyozottságodat, jó hangulatodat és ebbe a jó hangulatba próbálj másokat is bevonni, sokkal szívesebben akarnak majd résztvenni benne.

2016. jún. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!