Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy mondjam meg régi osztályt...

Hogy mondjam meg régi osztálytársamnak, hogy szakadjon le rólam? Nem akarom megsérteni

Figyelt kérdés

Szóval van ez a régi osztálytárs, aki így nyáron nagyon rám van szállva. Folyton eljön hozzám, és órákig, vagy naphosszat marad. Én meg hát nem mondhatom azt, hogy menjen el, vagy hogy nem vagyok kíváncsi rá/ne jöjjön olyan gyakran, mert az illetlenség lenne.

Egyébként meg ki nem állhatom, de akkor sem akarom megbántani.



2016. júl. 3. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Kínos :D én is évek óta szenvedek egy ilyen srác miatt. Szerencsétlenbe nincs semmi rossz szándék csak olyan baltával faragott meg ugyanígy elnyom fél-egész napokat... még ha 1-2 órára jönne azt mondanám h okés kibirom de sajnos nem érzi hogy mi az elég.
2016. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jajj, pont ugyanígy vagyok most valakivel... Ez annyira borzasztó. Ezerféleképpen próbáltam már a tudtára adni, hogy terhes, amit művel, de sosem veszi a lapot.

Ma reggel odáig fajult a dolog, hogy 20 percen belül háromszor is rámtelefonált kora reggel! Mivel először ugye nem vettem fel (aludtam, arra ébredtem, hogy csörög a telefon, de aztán elhallgatott, én meg aludtam tovább), másodszorra már lenyomtam, rá három percre megint hívott.

Én most jutottam el arra a pontra, amikor megmondtam neki kissé erélyesen, hogy ne haragudjon, de ez így nagyon sok, és különben is: ha valaki nem veszi fel és/vagy lenyomja a csörgő telefont (főleg vasárnap reggel...), akkor az azért van, mert nem akar/tud beszélni, és akkor lesz kedves nem percenként hívogatni, mert vélhetően két perccel később is még ugyanaz a helyzet fog fennállni.

Persze most megsértődött, de már nem érdekel. Főleg, hogy amúgy semmi érdemlegeset nem akart mondani, csak cseverészni.


A hosszú litánia lényege az akart lenni, hogy sajnos akármilyen kínos, vannak emberek, akik egyszerűen nem értenek a szép szóból, és muszáj velük keményebbnek lenni. Ami borzasztó, és nekem sem a stílusom, de azért csak nem engedhetjük, hogy mások irányítsák az életünket, nem??

2016. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nos én egy sulis társammal vagyok így aki fiú és eléggé idegesít, hogy állandóan írogat ill. a suliban is folyton követ és nem hagy senkivel sem beszélgetni, holott én nem nagyon kívánom az ő társaságát. De nem ő az első ilyen és én az őszinteség mellett teszem le a voksomat, ugyanis akkor, ha csak utalgattok rá nem fog érteni semmit sem. Én már nagyon sokszor utasítottam vissza ez miatt embereket és nekem a rendes őszinteség szemtől szembe mindig bevállt, szóval csakis ezt tudom javasolni, hogy mondd meg neki, hogy nem kívánod a társaságát és hogy ne járkáljon át állandóan.
2016. júl. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Most is hivogatott percekig, nem vettem fel, aztán pedig eljött, hogy menjek el vele X helyre (folyton ezzel csesztet, de én nem akarok, mert ott rengeteg ember van, én meg nem érzem jól magam tömegben, de őt ez nem érdekli) erre én meg megmondtam, hogy nem, és ha csak ennyit szerettél volna, akkor csá, és bementem a házba (őt nem engedtem be, csak a kisajtó előtt állt, és ki sem mentem hozzá, csak éppen az ajtón néztem ki). Lehet, hogy ez így tahóság volt, de nagyon elegem van már belőle...

Holnap majd ha találkozunk munkahelyen bocsánatot kérek tőle, és tisztán elmondom, hogy ez már sok.

2016. júl. 3. 15:38
 5/5 anonim ***** válasza:
hány évesek vagytok? F/L?
2016. júl. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!