Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Magyarként hol tudnék Románoka...

Magyarként hol tudnék Románokat megismerni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 10. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Románia? :D
2016. júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
14%
román az kisbetű, ahogy a románia is.
2016. júl. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

2#

A mondatokat meg nagybetűvel kezdjük...

2016. júl. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

A Románia nem ország? Bármi nevét nagybetűvel írják, vagy én tanultam rosszul a nyelvtant?o.O

Egyébként Romániában, vagy itt a gykn is vannak romániai magyarok akik tudnak románul is:)

2016. júl. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%
Mivel a romanok cigany eredetuek, ezert bemesz a ciganyok koze es ismerkedsz. Mindegyiknek vannak roman osei.
2016. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 De ők magyarok,én románokkal akartam...


#5 Régóta figyelem a válaszaid annyi hülyeséget össze írsz,már csak nevetek rajta... Pl hogy "a székelyek kabarok".:D Amúgy románok dákok,semmi közük a cigányokhoz... A cigányok pedig Indiából származnak.

2016. júl. 10. 20:28
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Miért szeretnél románokkal ismerkedni?

Egyébként én Romániában (amit nagybetűvel írunk) élő magyar vagyok, egyszóval székely, de beszélem a román nyelvet. Hogyha a nyelvtanulás szempontjából akarsz románokkal (amit kisbetűvel írunk) ismerkedni,akkor írhatsz nyugodtan,akár románul is beszélgethetünk.:)

2016. júl. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

"5 Régóta figyelem a válaszaid annyi hülyeséget össze írsz,már csak nevetek rajta... Pl hogy "a székelyek kabarok".:D "


Ket kacagas kozben olvasgatni kene tortenelemkonyveket, tanulmanyokat. Igen a szekelyek kabar eredetuek, ok voltak a 7. magyar torzs, foleg hatarorizeti feladatokat lattak el. Kezdetnek javaslom a Rubicon magazin Szekelyseg tortenete kiadasat. Rengeteg forras, elbeszeles, genetikai tablazat van benne, eleg alaposan kivesezik a temat. De hat te a fotelbol biztosan jobban tudod mint a torteneszek :))


A romansag meg egy eleg kevert nep, vannak vlach romanok, istro romanok, magleno romanok es a romansag vlach aga cigany eredetu. Itt is hozhatnek rengeteg bizonyitekot, tortenetit, genetikait, de ugyis csak kacarasznal. Nem baj akkor higgyel a 19. szazadban a roman nacionalistak alltal osszetakolt dak-roman eredetben...

2016. júl. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
romániát nem tekintem országnak, ezért jogom van kisbetűvel írni.
2016. júl. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Dehogy kabarok a székelyek:


[link]


És ajánlom Erika figyelmedbe Dr Kiszely István:A magyarság őstörténete című könyvét... Ami egyetemi tankönyv egyébként...

2016. júl. 10. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!