Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az igazi barát az évek múlva...

Az igazi barát az évek múlva is barát marad? Vagy ha az idő kikezdi a barátságot, akkor nem is volt igazi? Csak haverság? 28/F

Figyelt kérdés
Egy lánnyal barátok voltunk, de én közben szerelmes voltam belé. Megmondtam neki, és elutasított. Megsértődtem valamin, és megszakítottam vele minden kapcsolatot. Előtte évekig voltunk barátok. Most 7 év után megkerestem, és megkérdeztem, barátok vagyunk-e még. Illetve annak tart-e még. Azt mondta finoman, hogy nem. Meg is értem.

2016. júl. 14. 04:21
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ezek az egymás iránt érzett pozitív érzelmek nagyon széles skálán mozognak és egy pár kapcsolatát a felek nem mindig ítélik meg azonosan, sem mennyiségi, sem minőségi tekintetben. Bár nehéz értékelni a kapcsolat szorosságát, mégis többnyire az egyik "jobban szeret". Ha különneműekről van szó, akkor meg a szexuális töltet is benne van valamilyen mértékben. Nem kell ezen sokat agyalni. A barátságok általában nem egész életre szólnak és az emberek változnak, a személyiségnek egyre újabb tulajdonságai jönnek felszínre, mások meg elhalványulnak. Ennek során az idő múlásával a kapcsolatok jellege is megváltozik. Minden pozitív kapcsolatnak örülni kell.
2016. júl. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz fordìtva is nèha!

Egy igazi baràtod, ha megsèrtődik ràd ès azt mondja neked, hogy ennek a kapcsolatnak vège, majd felkeres sok èv utàn ùgy, hogy nem is hallottàl ròla, akkor mit fogsz gondolni?

2016. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Az igaz barátság sok év kihagyásával is igaz barátság marad. A te esetedben szó sem volt soha barátságról. Neked érzelmeid voltak. Ez nem barátság.
2016. júl. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

" A barátságok általában nem egész életre szólnak "


Ez nem igaz. Vannak életre szóló igaz barátságok.


Nem is kell messzire mennem, hogy példát mondjak, többet is.

Nagyapám aki 89 éves , 17 évesen katona volt a II. világháborúban. Ott ismerkedett meg a barátjával aki vele egyidős volt. Azóta eltelt sok sok év, és még ma is igaz barátok. Pedig Pista bácsi évekig élt külföldön, de akkor is találkoztak, tartották a kapcsolatot. Pár hónapja ünnepeltük papa szülinapját. Jó volt hallgatni a sok történetet amit együtt éltek át.


Vagy itt van a sógorom. Még az egyetemen lett 3 jó barátja akikkel mai napig összejárnak egy pókerpartira és egy jó beszélgetésre. Pedig az élet őket is szétsodorta. A sógorom 63 éves..

Vagy itt vagyok én. 1979-ben mentem első osztályba. Akkor lett egy jó barátnőm akivel végig együtt voltunk az iskolában, a gimnáziumban. Ott voltunk egymás esküvőjén, babaszületésénél. Még ma is barátok vagyunk. Nem számít ha 1-2 hónap "szünet" van, ha beszélünk, ott folytatjuk ahol abbahagytuk.

Szóval vannak igaz barátságok, csak értékelni kell..

2016. júl. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor fogod még kiírni ezt a rohadtul szánalmas kérdést? 30 éves vagy, 21 évesek voltatok (hiába változtattad meg az ismétlődő kérdés miatti törlés az adatokat), amikor lepattintott. Tedd már végre túl magad rajta és legyél férfi!
2016. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen feleslegesen téped magad ezen már a sokadik kérdéssel.. A nagy büdös helyzet az, hogy ti sosem voltatok igazi barátok. Te szerelmes voltál belé, ő ugyan barátnak tartott, de miután felszínre kerültek a valódi szándékaid, elutasított, így ez a "barátság" is megszakadt. Ez teljesen természetes dolog sajnos, ha egyoldalú barátságról ill. viszonzatlan szerelemről van szó.


Mégis mit vártál? Hogy a nyakadba ugrik 7 év nulla kommunikáció után és úgy tesz, mintha mi sem történt volna? Ráadásul könyörgöm, családja van, nincs szüksége olyan "barátra", akinek ki tudja mik a szándékai - hisz korábban már kiderült, hogy nem barátként tekintesz rá.


Ami itt egyáltalán nem természetes az az, hogy 30 éves létedre egy 7 évvel ezelőtti csalódást nem tudsz elengedni és még mindig ennyire foglalkoztat.. Ha ennyire képtelen vagy feldolgozni, hogy akármi is volt, véget ért, akkor javaslom, hogy fordulj szakemberhez segítségért.

2016. júl. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Először is tisztázzunk valamit: a barátság a férfiak privilégiuma. Evolúciós okokból a nők képtelenek olyan mélységű barátságra, mint a pasik. (Hölgyeim, nem felkapni a vizet! Szeretlek és tisztellek titeket, és tudom, hogy számtalan olyan terület van, ahol mi, férfiak a nyomotokba se érthetünk.) Az igaz férfibarátság általában gyerekkorban, vagy a reprodukciós időszak után szövődik, és holtig tart. Azért írom, hogy általában, mert ma nem élünk háborús körülmények közt, állandó veszélyben, nem vadászunk kőbaltával több tonnás mamutokra, így nincs annyira szükség az egymásért tűzbemenő bajtársiasságra.
2016. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Inessential ***** válasza:

Szokták mondani, hogy az idő mindent megold.

NA, hát amennyire képes megoldani valamit, annyira el is tudja rontani.

De ez még nem jelenti azt, hogy amikor még barátok voltatok, az nem volt igaz barátság. Minden ember változik. Ő is változott azóta és te is.

2016. júl. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Inessential ***** válasza:
Na*
2016. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Péld 17:17
2016. okt. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!