Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok egy ilyen...

Mit gondoltok egy ilyen 'barátról'?

Figyelt kérdés

1 hete véget vetett a legjobb barátnőm a másfél éves barátságunknak. Az volt az indoka, hogy azért, mert az utóbbi napokban lelkileg rosszabbul voltam. 11 éve bipoláris problémával küzdök, ez előtte nem volt titok. De én úgy gondolom, hogy, amikor mélyponton voltam, akkor nem belémkellett volna rúgnia, hanem támogatni. Arról nem beszélve, hogy a lelki betegségemre hivatkozva megszakítani a barátságot nem volt gerinces dolog.


Nektek mi a véleményetek erről?


Köszi a normális válaszokat.



2016. júl. 14. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
hát, szerintem nem vesztettél sokat...
2016. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ez egy nehéz probléma mindkét félnek. nem szép/jó dolog a másikat nehéz helyzetében magárahagyni. ugyanakkor a másik oldalról szemlélve a dolgokat van, hogy az embernek egy idő után túl nagy teher a másik problémáját elviselni, vagy azt, hogy ezen nem/nehezen tud változtatni. sajnos előfordul, hogy az ember nem tudja tovább elviselni a helyzetet és ki kell lépnie belőle, mégha a másikat ez bántja is.

ami itt kérdés lehet, hogy egyszerűen csak feladta, vagy előtte megértő volt, próbált alkalmazkodni, segíteni, változtatni, na meg hogy ebben te mennyire voltál partner. két ember kapcsolata mindig két emberen múlik és sosem lehet csak az egyik hibás benne, ha megromlik a kapcsolat. a másik legalább annyira felelős a dolgok alakulásáért...

2016. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Sajnos az ilyen nem barát :(


Én 4 évig hittem benne, és örültem neki, hogy felnőtt fejjel igaz barátot találtam, úton útfélen hangoztatta, hogy mi lelki társak vagyunk. Aztán mikor a férjem megkérte a kezem, annyit reagált rá, hogy "f.*.sz kivan, hogy folyton azt kell néznie, milyen boldog vagyok".

Sajnos vannak ilyen emberek, akiknek addig vagy csak jó, míg az érdekeit szolgálod, vagy amíg jobbnak érezhetik magukat melletted.

2016. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves Második. Én sose titkoltam a betegségem, de én mindig ott voltam neki, ha kellett valami. Nem védem magam, de én nem vagyok olyan, hogy belerúgok a másikba, ha a földön van. Neki is hasonló gondjai vannak. Úgy fejezte be a mondókáját, hogy mindjárt sír. Most erre nem tudok mit mondani. Ő rúgja fel a barátságot és még ő sír. Sok dologban hasonlóak voltunk. Sokban mások.
2016. júl. 14. 16:10
 5/8 Üres tükör ***** válasza:

"Barat"

Nem vesztettel semmit.

2016. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se vesztettél semmit.

Most gondolkozz el azon a kérdésen, hogy barát az aki ott hagy, ha a másik félnek gondjai vannak?

Az igazi barát jóban, rosszban kitart.

Ha gondba vagy segít, ha jókedved van örül veled, ha szomorú vagy felvídit....

Azért nem így van?

Azt mondják, hogy az igaz barát akkor is tudja, hogy baj van, ha mosolyog is neked.

És szerintem ez igaz, ha tényleg olyan barát.

2016. júl. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az ilyen "otthagyás" hogy működik? Semmi kapcsolat? Telefonszám-csere? Másik országba költözés?


Nem lehet, hogy csak megbántódott valamiért?

2016. aug. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A barát pontosan attól különb az ismerőstől, hogy a kapcsolatot nem úgy tekinti, hogy csak róla szól, hanem úgy hogy mindkét félről.

Az igazi barát, ha a másiknak rossz időszaka van, nem eltávolodik, elhatárolódik, hanem odamegy a másikhoz és megkérdezi: "mi a baj? tudok-e segíteni?"


Nagyon könnyű úgy eljátszani a jóbarátot, hogy minden hepi, aztán az első nehézségnél meg elsunnyogni.


Nekem a legjobb a barátom (fiúk vagyunk) a napokban azért kukázta a 2,5 éves barátságunkat, mert szerinte nem bírja huzamosabban elviselni a stílusomat, illetve már nem érezte azt a felhőtlenséget az utóbbi időben. Tehát itt is csak egy szánalmas önző köcsöögöt látok, akinek az egész csak őróla szólt és megbeszélés helyett inkább kihátrál.


Ezek nem barátok, csak érdekkapcsolatok. Érdek az is, hogy amikor valaki pozitív passzban van, akkor jó vele lenni, ha meg rosszabb a kondíció, akkor egyből eldobjuk....


ÁZZEG!!!!



Sajnálom.

2016. szept. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!