Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok arról a barátról...

Mit gondoltok arról a barátról, aki kikérdezi a véleményemet valami új dologról, amit meg akar venni, nem fogadja el a tanácsot, aztán utána még majdnem engem hibáztat?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy van egy nagyon jó haverom, három éve ismerkedtünk össze az egyetemen, sokat lógunk együtt. Amikor vásárolni akar valami új dolgot, telefont, processzort, újságot, de akár egy egyszerű cukorkát, rágót, csokit, bármit, ami éppen eszébe jut, mindig az én tanácsomat kéri ki. Elsőre ennek nagyon örülök, hogy számít rám, meg is osztom vele a véleményemet arról a bizonyos termékről, ám ekkor ő azonnal ellenkezni kezd, előhúz egy másikat, hogy az biztos jobb, és hogy amit én ajánlok neki, vagy éppen pozitív jelzőkkel illetem, az meg nem annyira. Ezt még valahogy elfogadom, hogy a véleményem kérdezése után máshogy dönt mégis. Ámde! Miután megveszi az ő maga által kinézett terméket (legutóbb például egy mobiltelefont), és heteken keresztül kitapasztalja, majd utána közli velem, hogy hát köszöni szépen, hogy nem győzködtem őt jobban arról, mint ami például nekem van. Holott én pontosan az én mobilomat ajánlottam, hogy neki is olyan legyen, mert nagyon elégedett vagyok vele. De például tök buta dologból is nagy fenekét kerekít, pl. szeretem a kék Airwaves rágógumit, ajánlottam neki a boltban, hogy vegyen olyat, de nem, neki feketét kellett vennie, aztán végül elhajította, mert az neki nagyon erős, és a fejemhez vágta, hogy igazán erőteljesebben beszélhettem volna rá az én kék rágómra, hogy olyat vegyen. Ez már a sokadik alkalom volt, hogy belém kötött. De pl. most a héten vett egy olcsó íróeszközt (150 forint), nekem 750 forintos jobb minőségű tollat használok, mert az évek óta beválik nekem, és azt ajánlottam neki. Erre meg lecseszett, hogy igazán megmondhattam volna neki, hogy milyen márkájú, mert inkább azt vette volna.


A saját hibás döntését akarja rám kenni, hogy az miattam volt.. hogy miattam döntött rosszul, holott én pont a jobb dolgokat ajánlom neki mindig, de neki mindig meg kell mutatni, hogy ő egy különc srác és nem azt tartja vonzóbbnak, amire pl. én javaslatot teszek, de szinte még majdnem én jövök ki minden szituációból szenvedőalanyként.


Nem nagyon tudom megérteni a velem szemben fennálló cinikusságát, mert én úgy látom, hogy azt hiszi, mintha én csakis rosszat akarnék neki mindenben.


Kedves olvasók, nektek volt már ilyen haverotok, barátotok, aki túlságosan cinikus, akadékoskodó, lázadó, makacskodó volt veletek szemben?


2014. jan. 10. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Már kezdjük ott hogy ő megkérdezte. Egyébként is minek kérdezi meg ha úgy sem fogadja meg a tanácsodat?Ő döntése mit vesz akkor ne rád akarja kenni hogy az neki nem jó pl.a rágónál vissza mehetett volna a boltba és megvehette volna a másikat.Jó a telefonnál nem ezt mondom ő azt választotta ha nem megfelelő magára vessen.Azért egyszer megmondhatnád neki hogy vegyen vissza magából.
2014. jan. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Mit gondolok róla? Hogy cinikus és akadékoskodó, és minden egyéb jelző, amivel te is illetted. Hogy volt e nekem ilyen haverom? Nem, nem is bírnám sokáig.


Tanácsolni viszont annyit tudnék, hogy ülj le vele, és ezt így, ahogy itt leirtad, mondd el neki is (a bántó jelzők elhagyásával). Lehet túl régimódi vagyok, de még mindig azt tartom a legjobb döntésnek, ha azt mondjuk a másiknak egy kapcsolatban (legyen az szerelmi, vagy baráti), ha problémánk van, hogy Figyelj X, gyere, üljünk le beszélni, mert bánt valami. Ha egy ilyen értelmes közeledésre a másik nem tud hasonlóan értelmesen reagálni, és abból is vitát szül, akkor valószinűleg nem érdemes a barátságodra.

2014. jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenki igazat szólt, de tegyük hozzá: méltó a kokira.
2014. jan. 11. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Röviden: egy egoista bunkó.


Szerintem azt kellene csinálnod, hogy leülsz vele beszélni vagy amikor tanácsot kér, elmondod, hogy eleged van ebből, nem mondasz semmit, mert úgysem azt veszi meg, amit ajánlasz, mert hülye, aztán meg a saját hibás döntése miatt téged okol, ami parasztság.

2014. jan. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen ismerősöm nekem is volt. Ugyan más miatt megszakadt a kapcsolat, azt az egyet bánom, hogy nem olvastam be neki az ehhez hasonló hülyeségei miatt. Ha ma beszélnék vele, elmondanám, hogy megkérdezte a véleményemet, én elmondtam. Ha leszarja, utána ő a hibás. Nem az én dolgom megvédeni őt hülye döntésektől ERŐSZAKOSAN. Ha nem rám hallgat, az ő hibája. Ennyi.
2017. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagy erőkkel meggyőzném, hogy ezentúl érdemes mindenben szó nélkül rám hagyatkoznia.
2017. dec. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!