Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan döntsek lakás-ügyben?

Hogyan döntsek lakás-ügyben?

Figyelt kérdés
Jövőben leszek első éves egyetemista. A barátnőmmel jelentkeztünk egy bentlakásba, ahová több mint valószínű, hogy csak engem fognak felvenni (néhány forrás alapján). Arról még nem beszéltünk sosem, hogy mi lesz, ha egyikünket nem veszik fel, illetve ha csak egyikünket veszik fel. Most nagyon úgy néz ki, hogy csak engem fognak. A helyzet az, hogy ez egy nagyon nekem való bentlakás, ők pl egyáltalán nem érzik így, azt mondják, nem nekik való, de ha bejutnak, akkor oda jönnek. Nem tudom, soha nem éreztem még, hogy valahová ennyire tartoztam volna, ismerek sok kollégistát és nagyon az én személyiségemnek szabták ezt a bentlakást. Lehet, hülyén hangzik, de érzem, itt a helyem, hogy életem helyes útja itt kezdődik el. Most viszont lehet mondani, hogy rossz barátnő vagyok, mert nem velük akarok lakni, hanem itt. Mert megharagudnának, legalábbis egyikük biztosan, hogy nem velük mentem, de egyszerűen már az interjú alatt annyira éreztem, hogy ide tartozom! Mit tegyek? Teljesen kétségbe vagyok esve

2016. júl. 22. 14:50
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt még elmondanám, hogy egy kicsit belefáradtam, hogy mindig mindent úgy csináljak, hogy másnak jó legyen, mert én tényleg mindig is ilyen voltam. Most akkor megint másokra gondolják, vagy magamra?
2016. júl. 22. 14:53
 2/6 anonim ***** válasza:

Dönts úgy, ahogy neked jó. A barátnőd lemondott már bármiről, ami fontos volt neki, a te kedvedért?

Ha már belül vagy a kolin, jobban tudsz neki segíteni abban, hogy félévtől vagy jövőre ő is bekerülhessen, addig is bemehet hozzád látogatóba, részt vehet a benti életben. Ha kell, érvelj ezekkel.

2016. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak magadra gondolj, ne érdekeljen más. persze egészséges kereteken belül. muszáj néha egy kicsit önzőnek lenni, úgysem tehetünk úgy hogy mindenkinek jó legyen.

ha tetszik a bentlakás, akkor hajrá.

2016. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tehetsz róla, hogy csak téged vesznek fel. Semmiképpen ne mondd vissza a helyet, gondolj végre magadra és a jövődre.

Ha ez miatt lemorzsolódnak, akkor annak így kellett lennie. Majd lesznek új barátnőid, akik hasonlóak, mint te.

2016. júl. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, biztatóak! Csak egy kicsit az zavar, hogy egyikük azt mondta, hogy ha őt vennék fel egyedül, ő egészen biztosan nem menne nélkülünk
2016. júl. 22. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Figyelj. Itt az életedről és a jövőről van szó. Ha a barátnőd nem vették fel, az az ő hibája. Neked emiatt nem kell sem halasztani se semmi.

Ettől függetlenül is lehettek barátok még.

2016. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!