Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátok az ilyen emberek?

Barátok az ilyen emberek?

Figyelt kérdés

Szóval vannak úgynevezett "barátaim", akik, ha együtt vagyunk, akkor jól eltudunk beszélgetni, hülyéskedni, együtt jártunk alapiskolába és gimibe is. Amióta végeztünk (3 év), ha én nem írok rájuk ők sem írnak, ha én nem mondom, hogy találkozhatnánk, ők sem. Nem vagyunk már egy városban, mindenki máshol tanul tovább, de egyszerűen ők mintha nem akarnák tartani a kapcsolatot, pedig tényleg nagyon jó barátok voltunk még 3 évvel ezelőtt.

A kérdésem az, hogy normális-e az ilyen, hogy a barátok nem keresik egymás társaságát, mégha nem is tartózkodunk egy városban. Mert szerintem egy barátság olyan, mint egy párkapcsolat, mindkét félnek kell érte tennie, nem csak az egyiknek.


2016. júl. 24. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Sosem voltatok barátok, csak összekötött titeket az iskola és ott együtt lógtatok. Miután megszűnt az összekötő pont, szétszéledtetek.
2016. júl. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Volt részem nem olyan régen hasonló dologban. Javarészt ilyen emberekkel lehet ismerkedni, haverkodni. Ha megszűnik a kapocs, nagy eséllyel zátonyra futott a kapcsolat. Nem érdemes, ezen őrlődni, régen én is foglalkoztam ezzel...
2016. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MZ.per.X ***** válasza:

Én nem mondanám hogy sosem voltatok barátok, de ritka dolog az "örök barátság".


Igazad van hogy olyan mint egy párkapcsolat...csak épp a párkapcsolatok nagy része nem működik távkapcsolatként ha mindkét félnek külön élete van. A barátság is ilyen, kellenek a közös élmények, emlékek.


Na meg alapból az évek során változik az ember. Nekem is volt olyan barátom, akivel évekig napi szinten együtt lógtunk, aztán elkerültünk mindketten másfelé, és most már azt sem tudom mi van vele.

2016. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!