Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Csak én vagyok ilyen nehezen...

Csak én vagyok ilyen nehezen ismerkedő srác a korosztályomban? Velem lehet a hiba a származásom miatt?

Figyelt kérdés
Elmúltam 25 éves, van munkám, megbecsülnek, rendes emberként igyekszem élni a kis életem, tanulok-dolgozok szinte mindig, vannak céljaim, igényem van a kulturális programokra, de a származásom miatt (cigány) a párkapcsolat nem akar összejönni. Nem feszülök rá görcsösen, ismerem a hibám, de valahogy szeretnék ebből a körből kikerülni, hogy általánosítás miatt ne bélyegeznek meg. Mit gondoltok, hogyan lehetne? Szerintem nem csak én vagyok ezzel így.

2016. júl. 25. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Anno nálunk a gimiben 500 emberből összesen 1 db cigány volt. Kitalálta, hogy olasz, majd puerto ricoi, a végén spanyol származásúnak mondta magát, bár ez lakatos névvel eléggé hihetetlen volt akkor is. Mind1, nem foglalkoztunk vele, a beszédében nem volt meg az a tipikus cigány akcentus ami 1000ből 999nél megtalálható. Talán azóta egységesítette a sztoriját, s már elhiszik nekik a neve ellenére, hogy ő X országból való. Találj ki te is hasonlót.
2016. júl. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztosan van más is aki hasonló hozzád és ilyen problémákkal küzd. A származásod miatt sajnos sokan általánosítanak, de az írásodból látszik, hogy te nem a többség cigányhoz tartozol. És ez nagyon jó dolog szerintem. Te jobb akarsz lenni, ki akarsz törni. Megmutatod, hogy igenis vannak kivételek és nem kell Mindenkit egy kalap alá venni. Egyébként magyarok közt is vannak olyan emberek, akiknél te jobb vagy. Ne add fel, megtalálod a párod! :)

18/N

2016. júl. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást. Kitalálni magamról valótlanságot nem fogok, nem indulok el a lejtőn, jóhoz ez nem vezet sajnos. A második hozzászólónak külön köszönöm, bízom én is a legjobbakban, örülök, hogy nem vagyok egyedül a nézeteimmel:)
2016. júl. 25. 15:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyébként én is (félig) cigány vagyok.

2. Voltam :)

2016. júl. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!