Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék könnyebben...

Hogyan tudnék könnyebben barátokat/ismerősöket szerezni?

Figyelt kérdés
Valakinek ez annyira egyszerűen megy, betoppan egy új társaságba és lazán elkezd beszélgetni egy idegennel bármi random témáról, és akár egy este alatt sokkal közelebb kerülnek egymáshoz, mint azelőtt voltak. Nekik egyik téma következik a másikból, hirtelen kapcsolnak, felvetnek új kérdéseket, de hogyan megy ez a folyamat, nekik mitől ilyen könnyű? Min múlik ez? Van, hogy én meg kuksolok egy ember mellett és egyikünk se szólal meg, aztán olyan kínos, mert érzem, hogy szeretnék barátságokat kialakítani, de valami meggátolja bennem. Sőt, ha realizálom, hogy a társaság többi tagjának ez könnyen megy és előrehaladottabb lesz az ismeretségük, elfog a szomorúság, hogy én miért nem tudok ilyet, mert annyira vágyom rá. Tudom, h sok ember küzd ezzel, éppen ezért, mi miért nem rúghatunk labdába és ezen hogy lehet változtatni? Nem várom el, hogy a másik ember kezdeményezzen, mert elhiszem, hogy nincs is kedvük, ha észreveszik, hogy én csak ott ülök csendben, de én meg nem merek megszólalni. Pedig annyira jó lenne új embereket megismerni és hülyülni velük, csak úgy szimplán embernek érezni magam, és fogalmam sincs, mitől nem megy ez nekem. Erre születni kell, és a magam fajta emberek akkor fogadják ezt el, törődjenek bele és szembesüljenek a soksok hátránnyal amit ez a tulajdonság von maga után? Azt gondolná az ember, hogy a szocializálódás megy magától, mivel az ember társas lény, mégis egy picit úgy érzem, hogy ez valakinek megadatott valakinek meg nem... És mi, akik kevésbé indítványozzák a kommunikációt, automatice rosszabb fejnek vagyunk elkönyvelve, amit meg is értek... :/
2016. aug. 8. 11:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól kezdve, hogy ezt problémának érzed, és tennél ellene, nincs itt baj. Vannak emberek, akik sokkal kevesebb emberrel találják meg a közös hangot. Én is ilyen vagyok. De ez nem gond, mert akikkel viszont sikerül, azokkal esélyesebb egy tartós barátság/haverság.


Csak nézd meg azokat, akik ilyen hirtelen barátkoznak. Mivel nekik ez nem gond, simán cserélgetik az ismerőseiket, és lehet nincs mellettük állandó barátként senki, hanem csak mindig aki szembe jön.

2016. aug. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elöttem szólónak igaza van, viszont átérzem a problémadat, mert en is pont ezzel küzdök, és tökéletesen leírtad.

Én még azt észrevettem, hogy akik úgymond népszerübbek (főleg ha már 13-4-5 évesen benne vannak ebben az ivós,cigis témában) sokkal könnyebben barátkoznak, de tényleg nincsenek tartós barátságaik, viszont rájöttem, hogyha nem tartozom az ilyen társaságokba, akkor hiába próbálkozom nem találom meg a közös hangot, egy velem hasonló személyiségűvel viszont könnyedébben megy.

De az is segíthet, ha jóbarátaiddal mész olyan helyekre, ahol tudsz ismerkedni, de ne olyannak aki egyből mindenkivel jóba lesz, mert akkor kettőtök közül (főleg ha ti lesztek csak újak) csak rá fognak figyelni, te meg elveszel. Lehet kicsit értelmetlenül írtam le, de hidd el, így van.

2016. aug. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!