Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy baráttal eltávolodunk...

Ha egy baráttal eltávolodunk egymással (értsd pl: hónapokig nem beszélünk) van még esély az újrakezdésre?! FILOZOFIKUS KÉRDÉS VESZÉLY! (? ) 16F

Figyelt kérdés

Volt nekem, egy nagyon jó barátom (Az illető barát egy lány volt, de semmi sem volt ÚGY köztünk. csak egy barátom volt)

akivel egy félig meddig sulis szervezésű egyhetes-külföldreutazós-nyelvtanulós programra való felkészülés közben ismerkedtem meg. (Egy évfolyamba járunk, de nem egy osztályba ) Amit tudni kell róla, hogy egy eléggé.. érdekes személyiség. Az a sorozatnézős, hiperaktív, bevállalós, kalandvágyó,enyhén kissebbségi komplexussal küszködő féle ember volt (164 cm magas).

Én pedig gyakorlatilag a szöges ellentéte. Én félős vagyok, gyáva konkrétan, nem vagyok bevállalós a legkevésbé sem, illetve a magasságom miatt (183cm) sosem volt kisebbségi komplexusom.

Talán pont e miatt értettük meg egymást.. mert nagyon különböztünk. Az elején (kb 2 hónapig, ez volt az az időszak, ami a felkészülés volt a külföldi útra) sokat beszélgettünk suliban is, chat en is. Voltak kisebb összerezdüléseink, de semmi komolyabb, mindig volt közös témánk, és teljesen egy húron pendültünk, támogattuk a másikat, stb stb. Amikor pedig elmentünk erre az 1 hetes külföldi nyelvgyakorlásra (17 ed magunkkal, 2 tanárt is beleértve) Az maga volt az álom. a külföldi srácokkal remekül összebarátkoztunk, jól szórakoztunk, az egész egy állati nagy, egy hétig tartó buli volt. amikor visszaértünk, még minden változatlan volt. Ugyan úgy beszélgettünk, jól elvoltunk a barátommal. de a hazatérés után kb 2 hónappal... elkezdtünk.. egyre kevesebbet, és ritkábban beszélni. ennek a gyors lefolyású, de annál hervasztóbb folyamatnak a végén odáig jutottunk, hogy már a folyosón is ha találkoztunk, egy septében, kínosan odavetett "szia" volt az egyetlen kommunikáció köztünk. Ez volt a tanév vége előtti 3 hét nagyjábol. Most pontosan 2 napja rámírt, és egy kellemetlen, kínosan vontatott, és rövid beszélgetést folytattunk talán.. macskákrol? írtó kínos volt.

Ez volt kb 2 napja. NEm tudom gyerekek... ti mit tanácsoltok ez ügyben?

Amit előre tisztáznék: Ezt a kérdést azért itt tettem fel, mert nem bővelkedek női barátokban, a srácokkal meg nem igazán tudnék ilyen "érzelgősen" elbeszélgetni, annak pedig, hogy tőlük használható tanácsot kapnék egyenlő a nullával.



2016. aug. 9. 22:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek. az első mondatban *Egymástol. nem egymással.
2016. aug. 9. 23:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet te is hiányoztál neki és ezért megpróbált valamivel nyitni. Szerintem mindenképp érdemes lenne dolgozni a barátságon, esetleg valahova személyesen is elhívhatnád, biztosan értékelné. Elvégre mégis csak más, mint a chat.
2016. aug. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, hívd el valahova. Attól, hogy 2 barát nem lóg folyton egymás nyakán még nem értékelődik le a barátság. Én is érzem ismerősöknél (meg amúgy én is ilyen vagyok), hogy sokszor fáraszt a facebookos beszélgetés, kedve sincs már visszaírni az embernek. Szóval ha erre érted, hogy kevesebbet beszéltek inkább menjetek bulizni együtt :D
2016. aug. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!