Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lányok/nők között tényleg...

Lányok/nők között tényleg jóval ritkásabb az igaz barátság, mint férkiak között? Létezik egyáltalán?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a lányok sokkal hajlamosabbak érdek-barátságokat létrehozni, vagy ilyen felszínes kapcsolatokat, amik csak azért vannak, hogy népszerűbbnek tűnjenek, esetleg legyen egy másik jó csak, akivel kettesben elmehetnek bulizni, és talán jobban megakad rajtuk a fiúk szeme ha ketten vannak stb. Ezzel szemben a férfiakra igen jellemző (magamból kiindúlva) az évtizedeken átívelő igazi barátság. Olyan barátok, akikkel nem lenne kötelező együtt lenned (mint például munkahely) de mégis heti több alkalommal is összejöttök, közös a múlt, közös a jelen, és a jövő is. Nem haverokról beszélek, akikkel jó néha együtt hülyülni, hanem olyan barátokról, akikkel mindenféle feszültség nélkül el tudnátok menni ketten egy több hetes nyaralásra, nem fogynának el témák, nem unnátok egymás arcát, nem lennétek feszélyezve, nem vesznétek össze, mert EZ a barátság. Minden más csak haverkodás.

2016. szept. 2. 14:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem lányok között tényleg nem nagyon van igaz barátság... nekem 2. osztálytól volt egy barátnőm, akivel a suliban mindig együtt voltam, de amúgy nyáron egyszer se érdekelte hogy mi van velem... tavaly pedig jött egy új lány, rögtön rávetette magát és kisajátította... mostmár látom hogy engem is csak kisajátított... rögtön amint jött valaki más már én nem kellettem neki
2016. szept. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van. Nőként csak csodálni lehet az igazi barátságot, a nőkből többnyire hiányzik a bajtársi szolidaritás (N)

Hamvas:

"Valami érthetetlen kapcsolat van a barátság és a csillag között. Miért csillag a barát? És miért barát a csillag? Mert olyan távol van és mégis bennem él? Mert az enyém és mégis elérhetetlen? Mert az a tér, ahol találkozunk, nem emberi, hanem kozmikus? Mert nem kíván tőlem és én se kívánok tőle semmit? Csak azt, hogy legyen és így, ahogy van és ő van és én vagyok, ez kettőnknek tökéletesen elég? Nem lehet rá válaszolni. Nem is kell. De ha nem is lehet, barátom iránt mindig azt fogom érezni, hogy csillag, a világegyetemnek érthetetlen rámragyogása."

[link]

2016. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Ez úgy baromság, ahogy van. Én nő vagyok, vannak évtizedek óta tartó barátságaim, és nekik is vannak (rajtam kívül másokkal is). Aki nem képes, csak felszínes kapcsolatokat kialakítani, annak valami baja van a jellemével, de a jellem nem a nemi szervből ered, szóval nem lehet ráfogni arra, hogy azért van, mert ők lányok.


30/N

2016. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

A lélekből ered.


"A férfiak közösségének még senki sem szentelt különös figyelmet. Mindenekelőtt a szövetségnek, a szerzetnek, asz egyesületnek, a hadseregnek. A férfi szeret összenőni, s ennek az összenövésnek, hogy fontosságát aláhúzza, rituális külsőségeket talál. A lovagok kardot cserélnek, és egymásnak titkos fogadalmakat tesznek. A szerzetesek és a katonák egyforma ruhát viselnek, sorban ülnek, egyszerre lépnek. Minden esetben olyan kötelező szabályokat határoznak el, és olyan elveknek vetik magukat alá, mint a szerzetesi fogadalom, a lovagi erkölcs törvényei, vagy a katonai szolgálati szabályzat.


Ha az ember a nő szétszórt és magának élő, csaknem saját központtal rendelkező életrendjét nézi, fel kell tűnnie, hogy a férfi mennyire ragaszkodik klubjához, lovagrendjéhez, miért kedveli a szabályzatot, az egyenruhát, a kardcserét és az egyszerre való lépést. Meglehet, ha az emberiség dolgait a nő intézné, olyasmi, hogy nép, közösség, társadalom, állam, sohasem keletkezett volna. Sohasem írtak volna törvényt és nem viseltek volna egyenruhát. Lehet, hogy a kollektívum a férfi alkotása, és az állam nem egyéb, mint megnövekedett szerzetesrend, vagy egy kicsit megpuhult és meglazult hadsereg.


Hogy ebben mi az öröm és a komolyság, azt minden férfi tudja. Tizenegy férfi szövetséget köt és szemben áll másik tizenegy férfival; a feladat az, hogy a labdát az ellenfél kapujába rúgja. Ez a futball. Minden együtt van, ami a férfikollektívumot jellemzi: a szabály, a fogadalom, az egyenruha, az ellenfél. S a játék olyan fontos, hogy ötvenezer ember nézi lélegzetfojtva."

2016. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

3-as


És ezekkel a barátokkal heti többször összejöttök? Mert tudom milyenek azok a barátságok, amik havi 1-2, évi 1-2 találkozás alkalmával nagyon jól műküdnek, de működnek e mondjuk 2-3 naponta történő találkozáskor is?

2016. szept. 2. 15:17
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom. A legjobb barátnőmmel 7 éves korunk óta ismerjük egymást, 16 éve vagyunk legjobb barátok, és az égvilágon semmi felszínesség nincs a kapcsolatunkban. Ő 2 éve külföldre költözött és azóta is tartjuk a kapcsolatot; neten, telefonon, ha hazajön 1-2 hétre, meg én is voltam kint nála. Szóval én azt mondom, hogy igenis van normális, érdek nélküli barátság nők között is.
2016. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%

Persze, hogy vannak, csak a filmekben nem ezt látod, csak a pasikáknak megy a cicaharc.


Megint belinkeli a focit, megint leírom, hogy nőként is szeretem a focit, nem csak kukival lehet sportot űzni, nézni.


Nem tudom, miért akarod azt kihozni, hogy mások barátsága rosszabb. Te attól jobb leszel? Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy az, hogy heti 3-szor összeültök, söröztök, kussoltok, vagy annyit mondtok, hogy "jó a segge", az nem mély barátság. De nem mondok ilyet, mert nem vagyok férfi, nem leszek soha férfiként férfibarátság részese, és semmiben nem lesz jobb nekem, ha azt hiszem, mások barátsága kevesebb, mint az enyém.

2016. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nekem eszembe se jutott ledegradálni a nők közötti barátságot, sőt, örülök neki, hogy végül is létezik ezek szerint igazi barátság, csak én nem tapasztaltam még eddig. Nem filmekből merítettem eddigi tapasztalataimat, hanem lány ismerőseimből, akik látszólag nagyon jó barátnők, és együtt jönnek-mennek, de egymás háta mögött mindig jól kibeszélik a másikat. A tévedés jogát fent tartom :)
2016. szept. 2. 15:38
 9/14 anonim ***** válasza:

"csak én nem tapasztaltam még eddig"


Nem is fogod. El kell fogadnod ezt. És nem okosabbnak hinned magad másoknál.


Kibeszélés és megbeszélés közt ég és föld a különbség.

2016. szept. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
Jééé Létezik lányok/nők közti barátság??? :O
2016. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!