Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek van/volt legjobb...

Nektek van/volt legjobb barátotok? Ha volt, hogyan lettetek azok?

Figyelt kérdés

2016. szept. 20. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Volt. Itt ismertük meg egymást.
2016. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt.
2016. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1979-ben kapta meg apám az akkori tanácstól egy 10-dik emeleti 3 szobás lakást. Abban az évben a szomszédom lett egy velem egyidős lány, sőt 2 nappal fiatalabb csak nálam. Egy iskolába, egy osztályba kerültünk, és mivel közvetlen szomszédok is voltunk, így létrejött egy gyerekkori barátság ami még ma is tart. 37 év alatt voltak rossz napjaink, jó napjaink. Ott voltunk egymás esküvőjén, gyerekszületésnél, válópernél. Ott voltunk amikor előbb az én apám majd az ő anyja halt meg. Ott voltunk egymás mellett amikor egyikünk sírni akart, vagy csak nevetni. Ott voltunk a gyerekeink ballagásánál is. Sok sok év telt el, de még ma is nagyon jó barátok vagyunk. Hiába a távolság, hiába más életkörülmények, még mindig együtt vagyunk jó barátságban. Őrzőm is mint egy drága ékkövet.

45/N

2016. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, voltak, vannak. Az egyik legjobb barátomat már 34 éve ismerem, már általánosban osztálytársam volt, aztán egy távoli városba mentünk tanulni ketten a faluból, kollégisták voltunk, csak egymásra számíthattunk, többnyire együtt "lógtunk", hétvégente is sok időt töltöttünk együtt, nyári szünetben is elég sokat találkoztunk, aztán felnőttként is tartottuk a kapcsolatot, így ő az egyik, akit a mai napig barátomnak tartok. Még két embert nevezhetek barátomnak, őket a munkahelyemen ismertem meg, évekig együtt dolgoztunk és együtt is laktunk, sokat csavarogtunk, piáltunk, csajoztunk, sok közös élményünk volt, így ők is a barátaim. De volt a katonaságnál is barátom, vele is sokat lógtunk. Néha összefutunk még mostanában is, és még így 26 év után is csak a szép emlékek jönnek elő.

Szerintem sok együtt töltött idő kell hozzá, segíteni kell egymást mindenben, őszintének és becsületesnek kell lenni.

Ma ez már eleve elbukik az együtt töltött időn, mert mindenki a monitort bámulja, és a telefont nyomkodja, és senki nem fog sülve-főve mással lenni. Régen nem volt pc, okostelefon, internet, ezért összejártak az emberek, így tényleg nagyon jó és tartós barátságok születhettek. Ma már a közösségi oldalak, a csevegőprogramok éket vertek az emberek közé, és felszínes kapcsolatokat tesznek csak lehetővé.

2016. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Itt ismertük meg egymást, de elárult.
2016. szept. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem 2 igaz barátom van. Egyikőjükkel együtt jártam edzésre hat évig, a másikkal szintén hat évig voltunk osztálytársak. Annak ellenére, hogy az elsővel csak hetente kétszer találkoztam, ő lett a legjobb barátom, soha nem ismertem még nála kedvesebb és melegszívűbb embert. A másikat akkor kezdtem el igazán jó barátomnak tekinteni, amikor elmentem a suliból, és volt közöttünk távolság, mivel azelőtt folyamatosan versenyeztünk egymással.

Az igaz barátokat meg kell tartani, a csalódásokból tanulni, és nem utolsó sorban megbecsülni és értékelni mindenkit, aki körülvesz minket. :) :) :) :)

2016. szept. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!