Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol/hogyan lehetne barátokat...

Hol/hogyan lehetne barátokat szerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, (mint fent is látható) hogy hol, milyen oldalakon tudnék barátokat találni? Az az ötlet, hogy az iskolában, vagy egyszerűen csak az utcán, szabadidő helyeken, ugrott.

December óta kint élek a szüleimmel Németországban, de csak március közepe óta járok ide iskolába, és ebből legalább 2 hónap szünet volt. Olyan osztályba járok, ahol csak törökök, arabok, egy szóval bevándorlók járnak (én vagyok az egyedüli fehér ember), úgyhogy az osztálytársakkal való barátkozás nem működik. Ezen kívül átjárok egy másik (rendes, német) osztályba is, angolt és matekot tanulni. Ott már kezdenek barátaim lenni, de mivel csak angolul tudunk kommunikálni, és nem ismerjük olyan régóta egymást, nem alakult még ki rendes barátság köztünk. A magyarországi "barátok" 99%-ával meg már nem is tartjuk a kapcsolatot. Elegem van már,a kamu, kihasználós "barátokból. Ezért próbálkozok valahol máshol beszélgető társat keresni, olyan 11-15 éves korig.

Előre köszönöm a válaszokat!

13/L



#ismerkedés #barát #Onlinebarátkozás
2016. okt. 17. 01:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam. 13 voltam amikor elktöztünk csak mi Angliába, nem németbe. Már 17 vagyok, az előző iskolám nekem is teli volt pakisztánokkal meg indiaiakkal, talán egész iskolában, 800 diákból 15 fehér lehetett. Engem beleértve persze, de ennek a fele volt csak angol.

Hozzá szoktam a bevándorlókhoz és elkezdtem haverkodni velül és kiderült nem is olyan rossz fejek. De úgy 2-3-al voltam el igazán. Megtanultam egyedül el lenni. Most már másik iskolába járok (college-ba), sokkal jobban szeretem ahhoz képest, hogy senkit nem ismerek és nincsen egy barátom sem. Jó, persze van 2 olyan osztálytársam aki régen is az volt, de velük nem úgy foglalkoztam. Rájöttem, hogy nem feltétlen kellenek barátok ahhoz, hogy jól el üsd az időt. Soha nem éreztem magam ilyen boldognak :) világ egyik legmagányosabb emberének tartom magam, de én így szoktam meg és nem is akarok nagyon változtatni rajta. Azt ajánlom, hogy te is szokj hozzá, vagy barátkozz a bevándorló osztálytársakkal :)

2016. okt. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Németországban élek 8 éve és török és arab barátaim is vannak... azt ajánlom egyedüli fehérként tedd félre a rasszizmust mert előbb utóbb rába-szó...
2016. okt. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :). Az a helyzet, hogy én barátkoznék az osztálytársaimmal, de egyszerűen kezelhetetlenek. Ordibálnak mint az őrültek, és nagyon bunkók mindenkivel (velük egykorúval, idősebbekkel is). Van egy pár, akivel néha beszélgetek, de nem valami értelmes emberek...Kriminális, amit művelnek.

És nem is arról van szó, hogy én nem próbáltam meg velük barátkozni. Mert próbáltam. De egyszerűen képtelenség velük normálisan beszélgetni, vagy bármit is csinálni, mert irtózatosan neveletlenek.

2016. okt. 17. 12:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Németországban magyarként te is csak egy bevándorló vagy, főleg ha még a nyelvet se beszéled, szóval inkább ne nézd le őket. Talán azért sem jófejek veled, mert érzik rajtad, hogy lenézed őket. Ne azzal foglalkozz, ha bunkók, próbáld megtalálni velük a közös hangot. Keress olyan lehetőségeket, amikor segíteni tudsz nekik, vagy amikor segítséget kérhetsz tőlük. Az ilyesmi közelebb hozza egymáshoz az embereket.


Ha Németországban akarsz élni, tanuld meg a nyelvet, menj el egy nyelviskolába, tánciskolába, sportegyesületbe, hasonló közösségbe, ahol gyakorolhatod a nyelvet és korodbeliek között lehetsz, lehetőleg olyanokkal, akiknek hasonló az érdeklődése (nyelv, tánc, sport, stb)...

2016. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!