Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Új élet, új város. Nincsenek...

Új élet, új város. Nincsenek barátaim itt. Hogyan tudnék ha nem is barátot, de pár ismerőst szerezni?

Figyelt kérdés

2 hónapja költöztünk ebbe a városba.

Igaz hogy az előző helyen sem voltam túl népszerű, de itt aztán meg senkit sem ismerek. Eleinte tetszett, de most jól esne legurítani egy sört valakivel, vagy megdumálni a tegnapi bulit stb...

Messengeren sem írnak a régi cimbik, sokan külföldön stb, saját életüket élik, amivel nincs is baj.

Így itt most csak a csajomat ismerem, senki mást. Ő könnyen van, beszélget csomó emberrel, volt munkatársaival (akik srácok) stb.

A munkahelyemen 30 asokkal melózok, de inkább 45 az átlagéletkor.

Eleinte tetszett hogy végre nem ismerek minden 2. embert az utcán, de most a fenti sörözések pl hiányoznak.

Sosem voltam alkesz, meg nagy bulibáró, de hetente-kéthetente mindig iszogattunk, vagy elmentünk valamerre.

Most totál töketlenül állok itt.

Se haverjaim nincsenek se csaj ismerőseim akikkel csak dumálok stb.

Egyébként a helyzet fura, aki rám néz mindig azt gondolja hogy tele vagyok ismerőssel, haverral stb. Közvetlen, mosolygós, beszédes srác vagyok, de itt mintha letörték volna a szárnyaimat.



2016. nov. 6. 10:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Irány a söröző, ott lesznek cimbik.
2016. nov. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok szoboszlóról.

Elkelne pár barát.

2016. nov. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
gondolkoztam hogy beülök valahova, egyedül annyira gáznak gondolnám...
2016. nov. 6. 10:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is mondták, irány söröző!


Én be szoktam csatlakozni valahova, beszélgetek, esetleg fizetek egy kört, bejelölöm őket Facen, aztán a következő hétvégén/pénteken megkérdezem elmegyünk -e XY bárba, kocsmába, klubba. Paff, vannak új barátaid.


Csak aztán ne hanyagold el őket, és vedd a lapot ha nem vagytok "kompatibilisek", de ha közvetlen és beszédes vagy, kétlem hogy bajok lennének a szocializálódással.

2016. nov. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem gáz egyedül...én országszerte megfordultam már és mindig a söröző adta azt a pontot ahol mindent megtudtam. Ha nem vagy gátlásos és nem vagy önbizalomhiányos befordult akkor megtalálod az összhangot. Sőt...a pultossal is összehaverkodhatsz.
2016. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3


A trükk az, hogy akkor mész amikor már vannak vendégek, és nem előzöd meg őket. Nem ülsz le egyedül inni, egyből odamész egy társasághoz.

2016. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ez elég könnyűnek hangzik valóban. :D

nem félreérthető kissé hegy 4-5 fős férfi csapathoz odaverődni? még a végén homokosnak gondolnának. XD

sajnos vegyes társaságok meg általában annyira "zárkózottak" hogy az is rossz néven veszik ha állsz egy kört.

2016. nov. 6. 10:59
 8/10 A kérdező kommentje:

tehát csak simán idegenként egy nagyobb csapathoz odamenni?

oké hogy dumás vagyok, de a "ki vagy te? mit akarsz itt" stb stílusos kérdésekre nincs jó válasz...

2016. nov. 6. 11:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis megkérdezik majd ki vagy, meg akarnak majd ismerni, akkor lesz alkalmad elmondani hogy a barátnőddel élsz. Addig is a szexualitásában biztos férfiként, a melegségen nem töprengve beszélgetsz. :)


Ha bunkón viselkednek, akkor viccelődök. Ha továbbra is bunkók és nem lehet oldani a feszültséget, akkor lelépek. Ilyen barátok nem kellenének.


Vegyes társaságoknál tényleg nehezebb a helyzet. A férfiak általában úgy védik a nőket mintha gyilkolni mentél volna. A nők meg garantálom hogy kibeszélnek az első WC-tripnél, aztán vagy a többség, vagy a leghangosabb eldönti hogy bírnak -e téged, vagy nem.

Ilyenkor annyit tudsz tenni, hogy nem fordítasz különösebb figyelmet a nemekre, az asztalnál "mindenki egyenlő", mindenkivel ugyanannyit foglalkozol, egyértelművé teszed hogy nem csajozni akarsz.

Itt jól jöhet ám egy barátnő, akkor biztos nem néznek nőfalónak.



Legyél nyitott, ne vedd magadra ha elbeszélnek melletted, tudd hogy egyenlőre te vagy a kívülálló, még neked kell többet "dolgozni", és ne telefonozz. A többi már azon múlik milyen emberek, mennyire vagytok egymáshoz valóak, és hogyan tudod eladni magad.

2016. nov. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi utsó! lehet hogy bepróbálkozom tényleg beülni valahova, és csatlakozni valakikhez csak úgy random...:)
2016. nov. 6. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!