Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nevezhetem Őket barátaimnak?

Nevezhetem Őket barátaimnak?

Figyelt kérdés

Alsóban elég népszerűtlen voltam, szerencsémre ötödiktől fogva már rengeteg barátom volt, de most, nyolcadik osztályban úgy érzem, mindvégig álbarátok voltak, kihasználtak. Minden második osztályban kezdődött, mikor egy lány, nevezzük most Boginak, teljesen kiközösített, gúnyos megjegyzéseket tett a ruhámra és a gondolkodásmódomra, ha véleményt nyilvánítottam például a menzai ebédről, ő lehurrogott, megszidott, árulkodott. Egy idő után nem bírtam tovább, elmondtam a dolgot a szüleimnek, akik emiatt nagyon megutálták a lányt, többé nem voltak hajlandóak elengedni hozzá, ugyanis én, naiv kislány ennek ellenére barátkozni próbáltam, hogy népszerűbb legyek. Így ment ez negyedik osztályig, mikor tűzszünetet kötöttünk. Eljött az ötödik, én minden eddiginél jóval népszerűbb lettem, ráadásul már nem csak az osztályomban. A legjobb barátnőm Anna lett, aki előtt Bogi anno többször is lejáratott. Minden rendben is volt, de hatodik osztály elején ez az Anna elkezdett lekicsinyíteni, Bogihoz hasonlítgatott, ha bemutatott valakinek, az előnytelen tulajdonságaimat hozta fel, de mégsem küldtem el a francba, hiszen neki, a népszerű nagymenő lánynak köszönhetően egyre népszerűbb lettem. Bár ez a drága Bogi még mindig felszínes barátsággal hitegetett, én megpróbáltam inkább elkerülni őt, lehetőleg észrevétlenül, és Anna mellett lenni. Utóbbi elég viharos volt, néha szó nélkül lelécelt és Bogival járt-kelt, néha, bár ezen időkben is csupa jót mondott Bogiról, egyszerűen rám volt szállva. Minden dolgozatot rólam lesett, bár szemétségének hála próbáltam hárítani, rossz dolgokat írtam, hagytam hogy lemásolja, majd beírtam a jót, stb... Tehát tulajdonképpen kicsit átvettem a stílusát, kihasználtam Őt, sajnálom is, szemét voltam. A többi barátom hasonlatos volt az "ókori Annához,,, akivel, bár nem értek szót, mégsem vesz részt a velem kapcsolatos vitában. Ha összevesztem bárkivel, semmiképpen nem védtek meg engem, pedig én ellenkező esetben, már ha nem Bogiról volt szó, mindig megtettem ezt. Most nyolcadikos lány vagyok, de néha még ma is gondolok arra, hogy mi lett volna ha..? Ha akkor elküldöm őket a fenébe... Talán egyedül lettem volna négy évig.


Vélemény? Hasonló történetek? (Ez utóbbi főképpen érdekel)



#barát #barátság #állbarátság
2016. nov. 8. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez általános iskola. Itt nem alakulnak ki valódi barátságok, mert még túl kicsik ahhoz hogy egyáltalán megértsék milyen egy valódi barát.

Én általános iskolás osztálytársaim is kétszínű bunkó nyomorékok voltak.

2016. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

neked sosem voltak valódi barátaid, vagy ha voltak akkor nem ők.

hasonló cipőben voltam énis sokáig, és most elmondhatom magamról hogy 4 olyan barátom van akihez fordulhatok ha nincstelenné válnék, vagy megkéne szállnom valahol, vagy bármilyen rossz helyzetbe kerülnék.

2016. nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem érdemelted meg.. Kedves voltál velük ők pedig csak műbarátok voltak. Általános iskolában sok az olyan ember aki barátodnak vallja magát pedig közben néha jófej veled, néha nem. Én is tapasztaltam ezt, 8-adikos vagyok. Hidd el, ha megpróbálsz máshol barátokat keresni, sikerrel jársz. Nekem a legjobb barátaim csak neten elérhetők mivel nagyon messze vannak. Mégis mindent megbesgélünk egymással. 14/f
2016. nov. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jézusom de gáz vagy. Komolyan az a lényeg hogy népszerű legyél? Ha igaz baráti keresel, keresd fel a legbecsuletesebb gyereket aki általában kitűnő, és barátkozz vele. Én is nyolcadikos vagyok, nem egyszer szúrtak hátba, elegem van az egész bagázsból. Magányos lettem és tanulmányi eredményeim drasztikusan emelkedtek ahogy abbahagytam ezt az osztály sztára szerepet. Ha népszerű akarsz lenni, ez az ára vagy egy nagyon szerencsétlen ember vagy. En nem azt az utat választottam és sokat nyertem vele! Ui 13F
2016. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hoppá elírtam. Barátot akartam irni.
2016. nov. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!