Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nektek van valami módszeretek,...

Nektek van valami módszeretek, hogy milyen lépésekben közeledtek az emberek felé?

Figyelt kérdés

Elsőre az emberek többségénél szimpatikus vagyok, de az ismeretségeket mégsem tudom elmélyíteni, mert szerintem olyankor már mégsem vagyok olyan érdekes az embereknek... Így már annyira sem kezdeményezek új embereknél, mint eddig. Pedig kedves vagyok, meg kiemelik a jó tulajdonságaimat, csak valahogy mégsem megy a dolog.


Mit lehetne tenni? Más is érezte már ezt, hogy a három lépés távolságon kívül senki nem barátkozik vele?


Köszönöm

19L



2016. nov. 11. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyetemre járok. Ha mondhatom én vagyok az aki talán a legtöbb csoporttal, "klikkel" beszélget. Mégsincs senkivel sem szorosabb kapcsolatom.

Szimplán annak köszönhető, hogy alapból visszahúzódó vagyok, nehezen nyílok meg, és ami talán áldás/átok a személyiségem.

Nem vágyom annyira az emberek társaságára. Nem okoz bennem pánikot/rossz érzéseket az ha nem beszélek senkivel. Jól elvagyok egyedül is.

Ebből kifolyólag nem érzem azt, hogy kezdeményeznem kéne az embereknél, vagy elnyerni a tetszésüket.

Az oka, hogy mégis beszélgetek egy csomó emberrel az, hogy elég hamar rájöttem, hogy "ismerősök" nélkül minden 100x nehezebb.

2016. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A teljes mondandódban magamra ismertem. Kivéve az utolsó mondat, mert én nem azért szeretek, szeretnék beszélgetni, barátkozni emberekkel, hogy legyen kapcsolatrendszerem, hanem mert gyorsabban telik a nap, ha az ember nevetgél, társalog, plusz ha történik valami esemény (kirándulás, stb) magányosan átélni elég hervasztó :D
2016. nov. 11. 09:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is egyetemre járok, és itt fent áll az a helyzet, hogy hiába vagyunk egy szakon egy csomó embert nem ismerek. Még a nevüket se, pedig sok közös előadás stb van. De azt veszem észre, hogy ők sem akarnak ismerkedni semmilyen formában. Egy két már meglévő társaság megmaradt annyi. Szóval hiába akar az ember ismerkedni nem biztos, hogy fog menni. Illetve az sem, hogy benned van a hiba! Az ismerkedéshez minimum 2 ember kell, aztán, ha az egyik fél nem akkor borult a dolog. Sajnos a tapasztalataim szerint ez van, és nem nagyon tudok mit tenni vele/ellene. Esetleg közös programokkal lehetne elmélyíteni, meg minél több beszélgetéssel. Legálabb is én ezen vagyok.


19/F

2016. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg nem velem van a probléma, csak -teszem fel - pl a 10. társaság után már nehéz ezt elhinni.
2016. nov. 12. 00:05
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

Minden kapcsolat alapja a normális emberi kommunikáció. Az, amit gyerekkorban nem tanultatok meg, mert nem volt kitől. Apa, anya dolgozott, ti meg a számítógép mellett nevelkedtetek. Kamaszkorban különösen kényelmetlen kitárulkozni, ezért inkább a telefont buzeráltátok. Ennek isszátok most a levét.

Pedig nem nehéz, ám kapcsolatot teremteni! Semmi ördöngösség sincs benne. Egy őszinte mosoly, egy nyílt tekintet, és érdeklődéssel fordulni a másik sorsa felé.

2016. nov. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mert te aztán teljesen elsajátítottad A kommunikáció alapját és az empátiát!

"Érdeklődéssel fordulni a másik sorsa felé" - a te mondandódból is csak úgy sugárzik ez a fajta tulajdonság és kedvesség.

Köszönjük!!!4!!!44!!!

2016. nov. 12. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!