Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Veletek milyen gyakran fordul...

Veletek milyen gyakran fordul elő, hogy valaki megszólít titeket az utcán/bevásárlóközpontban/egyéb helyen?

Figyelt kérdés

Szeretnék fejlődni, mert nehezen barátkozok, ismerkedek, ezért elhatároztam, hogy minden nap megfogok szólítani 5 ismeretlen embert (kortól, nemtől függetlenül) csak beszélgetés céljából.


Arra lennék kíváncsi, hogy ha veletek volt ilyen, hogy valaki megszólított (csak beszélgetés miatt) és esetleg jó beszélgetés is lett belőle, akkor ő hogyan csinálta, le tudnátok írni?:)


Természetesen a véleményeteket is szívesen várom. 20/F


2016. nov. 13. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hála Istennek, ritkán. Nem szeretem, ha idegenek csak úgy megszólítanak. Introvertált vagyok, nem isk icsit.
2016. nov. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Totál leégés lesz , gyanakodnak és elzavarnak mert kábszeresnek tolvajnak tippelnek vagy kioktatva megszégyenít pár rutinos szövegláda . A helyzetbe gondold bele magad , te szóba állnál vadidegennel akin látszik hogy zavarban van ? Miről egyáltalán ?
2016. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem lennék zavarban. Anno. már kiálltam 400 ember elé beszélni, na akkor zavarban voltam. :D


Ha látom valakin, hogy jó a kisugárzása, ápolt, normálisnak tűnik, akkor nem küldeném el gyanakvóan, nem kezdenék el azon gondolkodni, hogy "Hú, biztos drogos."

2016. nov. 13. 14:30
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg amúgy #2-es, ilyen alapon soha nem alakulnának ki barátságok, mindig mindenki idegen maradna. :D
2016. nov. 13. 14:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem szoktak, max. útbaigazítást kérni. Mindig olyan helyen, ahol nem vagyok ismerős...


Ha csak ennyit akarsz, és udvarias vagy, meg kulturáltan nézel ki, akkor nem fognak agyoncsapni. Ha viszont próbálsz random eberekkel beszélgetni, akkor az creepy, meg ha ellenkező nemű az illető, azonnal azt fogja gondolni, hogy hátsó szándék van benne.


Esetleg ha elmész kocsmába, bárba, és egy pia mellett egy meccset nézve elkezdesz erről beszélgetni a körülötted levőkkel, az társadalmilag elfogadottabb.

2016. nov. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem szoktak. Gondolkodtam is rajta, hogy miért nem és arra jutottam, hogy:

- Kár lenne ennek a hiányát azzal magyarázni, hogy "ilyet nem szokás csinálni", mert a társadalom és a normák folyamatosan változnak, elég a nemi szerepekre gondolni, azok is az utóbbi évtizedekben elég szépen elkezdtek megfordulni, a nők kezdenek férfiasak lenni, a férfiak pedig nőiesek. Régen nem volt szokás, hogy a lányok/nők kezdeményezzenek, ma pedig látni erre példát. Ha ilyen dolgoknál telibe lehet szarni a szokásokat, akkor más dolgoknál is. Elvégre mindenki úgy éli az életét, ahogy azt szeretné. Ha az életvitelével nem árt másoknak, akkor azzal nincsen semmi gond.

- Na, de ha valaki bele mer szarni a normákba és a megszokottól eltérően mer viselkedni, akkor még is mi lenne az a hátráltató tényező, ami akadályozna bárkit abban, hogy bárkivel szóba tudjon elegyedni és kapcsolatokat építsen? Arra jutottam, hogy nem más, mint a szükséges tudás, tapasztalat hiánya.


Furán hangozhat, de nekem ez egy olyan célom, mint például egy diploma megszerzése. Szóval addig fogok gyakorolni, kísérletezni, ameddig az emberek többségének nem lesz pozitív reakciója, visszajelzése 1-1 ilyen spontán beszélgetésre. Kicsit furán hangozhat :D Pedig csak lelkes vagyok meg úgy érzem, hogy most megvan a szükséges motivációm ahhoz, hogy ezt a célomat megvalósítsam.

2016. nov. 13. 15:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Rossz ötlet, mindennap 5 embert...

Sokan nem szeretnek csak úgy random emberekkel beszélgetni, soknak épp rossz kedve lesz és elküld a francba, az meg neked esik szarul.

Akiket megszólítasz jól nézd meg, és figyeld hogy ő neki te színpatikus vagy-e.

2016. nov. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az emberek általában valami céllal vannak az utcán. Csak feltartanád őket.


Itt nem az a baj, hogy hú de egyedi dologra készülsz, hanem hogy nagyon kis százalék van, akinek semmi dolga.


Tényleg jobb egy kávézóban szóba elegyedni valakivel, aki ül, ráér, nem siet.

2016. nov. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezért írtam bevásárlóközpontot és egyéb helyet is a kérdésbe. :) Tudom, hogy nagyon sokan sietnek egyik helyről a másikra, nem szándékozom feltartani ilyen embereket. Meg olyanokhoz nem mennék oda, akiknek a test beszédén látni, hogy nem kíváncsi egyáltalán másokra, nem nyitott egy kicsit sem.
2016. nov. 13. 16:05
 10/10 anonim ***** válasza:
Arra még vigyázz, hogy már az eddigi leírásodból ordít, hogy az ötlet valami motivációs/PUA könyvből jött. Ha itt látszik, talán ott is látszani fog, ez a legtöbb ember számára visszataszító. Vigyázz, hogy ne legyél mesterkélt.
2016. nov. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!