Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az irigység beszél belőlük?...

Az irigység beszél belőlük? Léteznek még igaz barátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vannak 2-3 barátom,de lehet inkább csak havernak nevezném őket. Egyetemet végeztem. Most fogok munkába állni.

A lényeg,hogy amint megtudták a barátaim, elkezdtek negatív dolgokkal bombázni pl: ne éld bele magad. Nem minden arany,ami fénylik és stb. Amint szóba kerül,hogy befejeztem az egyetemet vagy,hogy munkába tudok állni,akkor mindjárt megfagy a hangulat és elszomorítanak vagy a rosszabb eset,hogy hozzám se szólnak napokig. Ez az irigység ?

Nagyon szarul és rossz embernek érzem magam miattuk,hogy ezt teszik velem..


23/L


2016. nov. 18. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Mindennek két oldala van. Ha azért bedobják a durcit mert te vetted a fáradtságot és szakmát tanultál, hogy később legyen jó munkád, akkor az tényleg nem helyes. De persze ha tudod, hogy mondjuk a barátaidnak nem éppen úgy jöttek össze a dolgok, ahogy elképzelték, valami ok miatt nem járhattam egyetemre, stb stb... és te meg csak arról beszélsz megállás nélkül, hogy jaj de neked milyen jó, meg milyen szuper vagy és mennyi pénzt keresel, akkor te vagy a bunkó és nekik van igazuk, amikor csak megunnak és nem beszélnek veled.


Csak egy kis megjegyzés a végére. Ha egy olyan baráttal beszélgetsz, akinek nincsenek karjai, akkor nem beszélünk állandóan arról, hogy mennyire szuper kézen állni.

2016. nov. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kedves első hozzászóló. Sose dicsekedtem az egyetemmel, se azzal,hogy tanulok és mi sikerült. Most se. Én amikor elkezdtem ők azzal kezdték,hogy úgy se fog sikerülni, meg kitörölhetem majd vele... nekik lett volna esélyük tovább tanulni,de az egyik nem mert tenni ezért, a másik meg úgy állt hozzá,hogy csak a pénzeseket engedik át a vizsgákon. Én nagyon sokat tettem azért,hogy befejezzem,elvégezzem az egyetemet. Szerintük csak csettintettem. Amikor készültem a vizsgáimra,akkor is azt kaptam,hogy minek? Nyelvvizsgám se lesz,tehát értelmetlen. Nagyából úgy érzem végig le voltam nézve.
2016. nov. 18. 16:32
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdés elolvasása után egyetértettem veled és nem kérdőjeleztem volna meg a "felháborodásod" de tulajdonképpen a kérdésed alatt lévő komenteddel együtt viszont már nem értem az értetlenséged a helyzet előtt.


Én mint külső szemlélő a leírtak alapján nem igazán értem, hogy miért is vártál mást a barátaidtól. Mivel nekem úgy tűnik, hogy a saját helyzetükhöz sem állnak pozitívan, akkor másokéhoz miért tennék feltétlenül?


Például, az egyik nem mert hozzáfogni az egyetemhez, inkább elintézte annyival, hogy "áh, hagyjuk mán' a vizsgákon úgyis csak azokat engedik át akik megfizetik.. mit erőlködjek én..". És tulajdonképpen, mintha a te helyzetedbe vetítené a sajátját.


A durcizást meg annak ítélem meg mikor az elvárásai nem találkoznak a realitással -egyfajta kognitív disszonancia-. Mivel a helyzetét látja a tiédbe azt várná, hogy majd te is feladod, vagy balul sül el a dolog, de mikor látja, hogy te nem buktál el, vagy adtad fel akkor keletkezik benne egy kis ellenérzés. Egy kis megütközés. És tulajdonképpen azokkal von párhuzamba, mint akik "fizetnek a vizsgán" hogy átmenjenek. A szerencsésekhez csoportosít, akiknek csettintésre megy.


Ha van / lesz kedved még beszélhetünk róla, vannak más elképzeléseim is.

2016. nov. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!