Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A haverom miért kellett ezt...

A haverom miért kellett ezt tegye velem?

Figyelt kérdés
Nos, kezdjük a kezdetektől... Legelőször 6.-ban ismertem meg mikor jött az osztályomba új diákként, osztárlytársak lettünk. Mint minden más diák kezdetben visszahúzódó volt, az anyja aki egyben tanárom is volt kérlelt örökké, hogy kezdjek a fiával valamit és próbáljam őt segíteni beilleszkedni, én voltam akkoriban az osztály fő embere. így próbálkoztam is, 1-2 nap alatt hamar össze is haverkodtam vele, lassan kb 2 hét leforgása alatt már jól kijött mindenki egymással, eltelt így a 6-7. osztály, hogy a legjobb haverok vagyunk és mindenben kisegítjük egymást. Aztán elkezdődtek a dolgok... 8.-ban ugye lett egy közös haverunk nagyban belekavart a barátom jellemfejlődésében és kezdett ha nem egyből, de fokozatosan húzózkodni tőlem, De a 8. végéig nem volt feltűő. A nyári vakációban, ugye mint minden fiatal kint lógnak egész nap, mi is így tettük ezt. Itt már vettem észre, hogy a közös barátunkkal a haverom csak úgy faképnél hagy, mintha le se szarna s ez ismétlődött nagyon sokáig egészen addig míg elegem nem lett ezekből, hogy én mennyire odaadóan, lelkiismeretesen legjobb haveromnak tartottam és rá kellett jöjjek a kétszínű oldalára... A napokban mikor megbeszéltük, hogy a más nem akkor mi be tudjuk vinni a suliba őt (a sulink más városban van, mint ahol lakunk) a 9.-esek Gólyabáljára. Még a suliban is azzal bíztatott, hogy jön és, hogy a buszra is foglalja a helyet, met ugye ő kijött arra a helységre ahol én lakok, mert a nagyszülei is ott laknak, ez nem lényeges... Még amikor végzek is felhív, hogy a busz előtt megvár. Fellépek a buszra, de ő sehol, miért is lenne... Hátra nézek és ugye, hogy a közös baártunkkal ül, akit előbb említettem. Leülök pár üléssel előrébb és írok SMS-t neki, hogy milyen jül megvárt... Ott viseli magát mintha engem hülyének nézne, hogy ő nincs is a buszon meg stb. írom neki, hogy ne húzza az agyam, s arra azt írja, hogy 'okcs ég veled'. Ez kiütte a bíztosítékot nálam. Leszállunk, még mindig ilyen lekezelően mondja nekem, hogy 'menjél, menjél' amikor szálltunk le. Aztán mikor jönne az, hogy hasznot húz belőlem, hogy én beviszem őt a suliba, mondtam neki, hogy én ma nem fogok bemenni kitalálván valami ürügyet, nagyon haragudtam rá és több év elteltével is összegyült a harag.. Már nem beszélünk 2 hete, igaz barát lett volna vagy most még azt is elvárja, hogy alázkodjak meg és kérjek még én tőle bocsánatot... Kérlek segísetek!!! :((

2016. nov. 19. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

" hogy én mennyire odaadóan, lelkiismeretesen legjobb haveromnak tartottam "

Lehet, csak te tartottad annak.

Egyébként megváltozik az ember ahhoz képest, amilyen 12 évesen volt. ne kösd magadhoz. Lépj túl rajta.

2016. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ui: Elnézét kérek a helyesírásért, eléggé stresszes vagyok ma
2016. nov. 19. 20:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy rosszul esik, de az ilyenek nem barátok. Az ilyenek nem érdemlik meg, hogy törődj velük. A mai világ ilyen. Ritka az igaz barát. Nem a fejjel! :)

(15/L)

2016. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A te szemszögedből igazad van, de azért ne érezd magad sokkal jellemesebbnek nála, elvégre az ő eszközét használva nagy haragodban te is belekamuztál a fejébe a végén. És ez semmit sem javított a helyzeten sajnos.

Azért az lejön, hogy most mit szeretnél, és ez nagy pozitívum rád nézve. Gyanítom, hogy eltűnt a duzzogás és üresség van helyette. De latolgatnod kéne, hogy ezt az űrt nem a "legjobb haverod" fogja betölteni, még ha vigasztalod magad a tudattal, hogy ez csak egy kisiklás is a részéről. Azt gondolom, még ha nem is fogalmazom meg ezt egyértelműen, hogy ennél a kapcsolatnál alkalmasabb vagy egy magasabb szintűre is egy őszintébb emberrel.

2016. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Örvendek, hogy még vannak olyan emberek a világon kik együtt tudnak érezni mással. :)
2016. nov. 19. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az idő és a szerencsétlenség mutatják meg a barátot,nem pedig a jó sors.


A barátságban pedig 3 félét különböztetünk meg.

Szétválasztjuk ugyanis:

-1 az erényen,

-2 a hasznon

-3 és a gyönyörűségen alapuló barátságot.


-2 Ezek közül a hasznon alapuló az, amelyhez a legtöbb ember barátsága tartozik.

Ugyanis azért szeretik egymást, mert hasznos egyik a másikának,

és addig tart a szeretet, ameddig a haszon. Ahogy a közmondás tartja: „Glaukosz, a

várost védő férfiú addig barátunk, amíg harcol”, és „nem ismerik többé az athéniak a

megaraiakat”.


-3 A gyönyörön alapuló barátság pedig az ifjaké, mert ők érzékenyek a gyönyö-

rűségre. Ezért az ifjak barátsága könnyen változó, mert ahogyan az évek során változik a

jellemük, az is változik, hogy mi kellemes számukra.


-1 A legderekabb emberek barátsága pedig

az erényen alapul.

Az ilyen barát nem ismerszik meg gyorsan, a kellemes már inkább.Egyébként a feltétlenül kellemes sem

ismerhető fel gyorsan.Az emberek ugyanis hasonlítanak a borokhoz és az ételekhez.Ezek

közül is a kellemest gyorsan megismerjük, ám egy idő múlva ez már kellemetlen és nem édes

a számunkra; az emberek esetében ugyanígy van ez. Azt ugyanis, hogy valami feltétlenül

kellemes, a végén és egy idő múlva kell meghatározni.



Nos döntsd el,hogy -1(feltétlenül kellemes/igazi),-2 vagy -3 rendű a barátod,akiről ilyen hosszú sorokat írtál.

Minden jót!


23/F

Arisztotelész - Eudémoszi etika c. filozófiai művéből idéztem neked.

2016. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon szépen köszönöm, mivel ez sokat segített! ;) Sikerült eldöntenem, hogy a barátom 1-es rendű, habár sokat vaciláltam a 1-es 2-es közötti átmeneten, nem tudom ez lehetséges?
2016. nov. 19. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.Az alapján,amit leírtál nem igaz barát ne haragudj!Barát ugyan,de nem igaz barát!Ez biztos!!!"Hiszen elfogadhatatlan, hogy barátai legyenek egymásnak az olyan emberek, akik

igazságtalanul viselkednek egymással szemben."


A 3-as kategóriába tartozik szerintem,mivel még fiatalok vagytok és ilyenkor az ember személyisége nagyon sokat változik.(de biztos hogy nem igaz barát) Úgy tűnik,hogy nem méltó az igaz barátságodra.

Egyéként választóvonal,amikor kilépsz egy közösségből és egy másikba csöppensz akkor veled marad-e a barátod.


Nekem is volt ennyi idősen egy nagyon jó barátom akit szintén ebbe a kategóriába lehetett volna sorolni,de aztán megváltozott és hasonló dolgokat művelt mint a te barátod.Az ilyen ember nem értékeli az őszinte barátságot.Nagyon nehéz megállapítani hogy ki az igaz barát,de ha valaki ilyeneket művel annak nem a barátság erénye a legfontosabb mint ahogy neked az.


Szerintem akkor igazi barát valaki ha a barátság megtartását tekinti a legfontosabbnak és őszinte a másikkal!Én annak idején le is szűrtem a barátaimat és nem sokan maradtak igaz barátok,de azokra lehet számítani ha baj van..sőt akkor lehet a leginkább!

2016. nov. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Milyen jó ember vagy!


24f

2016. nov. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
mi lett azóta? amúgy inkább sztem csak te tartottad barátnak, ő nem téged
2017. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!