Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezt elrontottam. Most mi legyen?

Ezt elrontottam. Most mi legyen?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm aki most váltott iskolát.

Mondtam neki hogy jöjjön az én sulimba mert úgy is elleszünk.Mikor másnap bejött a suliba,piszkálták.

Piszkáltak engem is és őt is.Én nagyon nem bírom a piszkálódást lelkileg ezért nagyon összezuhantam és az első szüneten kívül a többiben csak ránéztem.

Nem tudom mit csináljak.

Nekem úgy lenne a legegyszerűbb ha sulin kívül vele a suliban pedig a barátaimmal akik nagyon féltékenyek amúgy.Viszont bűntudatom lenne mert végülis én kértem azt hogy jöjjön ide.Viszont nekem is kell másokkal lennem mert ő most megsértődött.

Értem én hogy én hoztam ide de ide jár a kedvenc unokatesóm tehát velük is nagyon elvagyok,az osztályban van 2 nagyon jó barátnőm és így nem tudok vele lenni mindig.Mit csináljak?


2016. dec. 8. 15:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Perszepersze, bújjál csak sérelmeid mögé.. Szánalmas vagy.

Amit tettél, az nem hiba, hanem kőkemény aljas szemétség és ezalól nem mentesít a tény, hogy veled is így bántak el, sőt! Így még elítélendőbb, hiszen tudhatnád, milyen érzés.

2016. dec. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy? Ez az oviban még menő volt...
2016. dec. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Az élet nekem rengetegszer adott sz@r dolgokat."


Ne haragudj, de neked 12 évesen fogalmad sincs milyen az, amikor az élet szart ad.

2016. dec. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Jó hogy 14 vagyok.De mind1
2016. dec. 8. 18:52
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd teljesen más az erkölcsi megítélése annak, ha egy lány egy friss szerelem miatt kicsit hanyagolja barátnőjét, és más annak, ha egy lány olyanokkal haverkodik, tartja fenn a barátságot, akik régebb óta meglévő barátnőjével szemétkednek. Ez utóbbi egyértelműen árulás.


Az árulókat általában azok is lenézték, akiknek az áruló hasznot húzott. Pl. a nagy hadvezérek is lenézték azokat az árulókat, akik a reménytelen helyzetben levő ellenségtől átszöktek, és saját irhájuk mentése érdekében elárulták bajtársaikat.


Igen, ha nem válik árulóvá az ember, azért sokszor nagy árat fizethet. Egy foglyul ejtett hadvezér ha nem vált árulóvá akkor lehet hogy kivégezték, de sok olyan történet is van, hogy az ilyet meg utána katonai tiszteletadással eltemették, mert becsülték az ellenség nemes jellemét. Az árulókat meg "jutalmazták" úgyis, hogy olvasztott aranyat itattak velük, majd hullájukat odavetették a trágyadombra.


Itt most egy látszólag kis dologról van szó. De jellempróba ez is! Ha most a kényelmed, népszerűséged érdekében eldobod régi barátnődet, és azokkal jópofizol akik őt cikizik, akkor áruló leszel. Az hogy ők piszkálják, az megítélés szempontjából teljesen más erkölcsi kategória, nekik ő lehet konkurencia, ellenfél (pl. ha egy jó csaj, és a népszerű srácok őt nézik jobban), de a Te helyzeted más. Közülük is lenézhetnek azok barátnőd elárulásáért, akik kicsit jobb erkölcsi érzékűek. Ne lepődj meg, ha ők ezért lenéznek, és ezt viselkedésükben is tapasztalni fogod.


Ha csak pár napig voltál jellemtelen, az még helyrehozható...

2016. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

14 evesen vilagfajdalom, zsenialis :D


Mellesleg ahhoz kepest, hogy "Én nagyon nem bírom a piszkálódást lelkileg", ritka nagy arrogans p.ofad van :D Kar beled a szo, sebaj, ugyis visszakapod az elettol :)

2016. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jaajjajj, és még mennyi olyan lesz, aki majd alád akar rakni meg "elárulni"... szokj hozzá. Látod, az iskola az életre nevel!
2016. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!