Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megpróbálja elvenni a legjobb...

Megpróbálja elvenni a legjobb barátnőm! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom Flóra a legjobb barátnőm és neki is én. Első osztályban kezdődött amikor én többet voltam egy Anna nevű lánnyal. Ez az idő pont elég volt hogy rámásszon Flórára egy másik lány (Nevezzük Kingának). 2.,3.,4.,5.,6.,7.,8 osztályban mindent együtt csináltunk csak ez az egy év úgymond "szünet" volt.

De Kinga nem állt le folyamatosan próbált Flóra közelébe férkőzni,és bár Flóra azt mondja hogy én vagyok a legjobb barátja és ezt Kinga is tudja,nem ezzel van a gond,hanem azzal hogy nem képes elfogadni. Flórának folyamatosan mondom hogy ez így nem megy mert hármas barátság nincs (legalábbis hosszú távon biztos nincs). Azt mondta hogy neki Kinga sosem lesz a legjobb barátja,de ha így is van,Kinga ezt nem képes felfogni. És bár most már Flóra is próbálja úgymond lerázni,de nem mondja meg neki hogy ő nem tartozik ebbe a barátságba. A kérdésem annyi lenne hogy hogyan tudnám elérni azt hogy leszálljon rólunk anélkül hogy el kene neki mondanom,de valahogy mégis a tudtára adni ?



2016. dec. 22. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Ne akard kisajátítani Flórát.Ha nagyon akarná akkor lekoptatná Kingát.Megmondta neked is,hogy te vagy a legjobb barátnője,ezen nincs mit ragozni.Biztos rossz érzés,hogy mással is jóban van,de nem szabad féltékenynek lenned.Egy idő után úgyis le fog kopni az új lány.Kingának meg lehet,hogy Flórán kívül nincsen barátnője,ezért ragaszkodik annyira hozzá.
2016. dec. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Ez borzasztó gyerekes felfogás. Kár belebonyolódni a magyarázatba, mert úgysem értenéd meg most, de talán 20-30 év múlva magadtól is rájössz, hogy hogy is működik ez valójában.
2016. dec. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Kinga le volt és le lesz pattintva továbbra is. A baj nem Kinga próbálkozásaival van (hiszen az ő dolga, mennyi kudarcot visel el), hanem a te féltékenységeddel és önzéseddel. Flóra nagykislány, el tudja dönteni, hogy kivel barátkozik, és jelenleg te vagy a "kedvezményezett". Ennek tudatában kezdj el NE foglalkozni Kingával.

Azért azt megemlítem, hogy Flóra önálló, és ha korlátozva érzi magát a döntéseiben, előbb-utóbb csak azért is olyan lépéseket fog tenni, ami szembe megy a korlátokkal. Ilyen korlát a te önzésed is. Értsd úgy, hogy megkötöd a lehetőségeit (amely lehetőség például a Kingával való kapcsolatteremtés). Próbálj meg kicsit önzetlenebbül gondolkodni, és figyelembe venni azt is, hogy Flórának mi a jó, és ne csak azt, hogy neked mi. Mert ugye valljuk be, neked az, hogy Flórát kisajátítod :D

2016. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Azt viszont kihagytam hogy nekem nem az a gondom hogy van más barátnője is,hanem az hogy Kinga. Sosem szerettük egymást Kingával,és így hogy most Flórára rámászott muszáj elviselnem de nagyon nehezen megy. Főleg hogy engem még így is utál,pedig én próbáltam vele barátkozni.:(
2016. dec. 22. 12:17
 5/6 anonim ***** válasza:
De ez a te bajod, nem Kingáé, még kevésbé Flóráé.
2016. dec. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még várom a kommenteket!
2016. dec. 22. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!