Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy átlagos embernek pont ugyanolyan önbizalma van mint egy szép/jóképű embernek, akkor rákenik, hogy beképzelt és el van szállva magától?

Figyelt kérdés

Nem viselkedhetek pont ugyanúgy mint például egy jóképű csávó csak azért mert éppen a külsőm nincs ugyanazon a szinten? Őt mindenki körülrajongja, engem meg nagy ritkán hallgatnak meg, vesznek figyelembe. Ez azért elég idegesítő tud lenni.


Meg amikor elmegyek állásinterjúra a szakmámban való elhelyezkedés szándékával és azt tapasztalom, hogy az interjúvoló és az összes kollégái az irodában mind rendre szép, vonzó emberek, akkor elgondolkodok, hogy most mi van, a szép emberek mind okosabbak mind az átlagosak, vagy pedig ezeket tényleg előnyben részesítik. Amikor raktárban dolgoztam, csak elvétve találkoztam szép emberrel. Akkor most mi van, az átlag külsejű emberek mind tehetségtelenek, buták?


2016. dec. 30. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát a kérdésed alapján éppen hogy nincs önbizalmad!
2016. dec. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Elgondolkodtam azon amit írtál. Szerintem olyan, hogy csúnya ember nincs, csak nincs önbecsülése, vagy nem foglalkozik eleget a külsejével. Én pl tartom magam annyira, hogy sokat foglalkozom magammal: edzés, helyes táplálkozás, stílus, egyúttal tanulok nyelveket, olvasok amikor csak lehet, hogy belül is egyedi is felvilágosult legyek. Aztán amit a tükörben lát az ember mosolygóssá tesz. Ez az a mosoly amit semmilyen sminkkel nem lehet létrehozni, a belső béke szépít.

Fejleszd magad kívül-belül és hidd el, meglátod hogy nem mások szebbek vagy te vagy csúnya... egyszerűen csak az amit gondolsz magadról az a világ

30/L

2016. dec. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ilyen az élet.


Ronda emberként én is azt tapasztalom sok esetben, hogy ha egy jobb nő látja hogy felé tartok, akkor majdhogynem a száját húzza, és előre úgy van vele hogy "na csak essünk túl rajta". És most nem ismerkedési szándékról beszélek, csak mondjuk egy recepciós csajról.


Vagy egyszer csináltam egy "tesztet" ismerkedős oldalakon 2 képpel.


1. kép: Izmos, tetovált test, de az én arcommal (elég jól photoshoppolok, nem paintben rajzoltam). Na itt kb minden nőtől megkaptam hogy "izomagyú hülye gyerek" lehetek, aki azt hiszi a testével tud hódítani, meg nagyjából úgy kezeltek mintha valami értelmi fogyatékos lennék...


2. kép: Ugyanaz a test, de az eredeti modellarcú férfi képe, na ott meg azonnal jöttek a nők mint légy a szarra, és ezerrel dicsérték hogy "micsoda test"...


Pont ezért érzem magam úgy, mintha börtönbe lennék zárva a saját testemben.

2016. dec. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3


Teljes mértékben egyetértek veled, én is csináltam hasonló teszteket online. Én nem photoshoppoltam, csak simán leszedtem netről egyik modell képét és azzal próbálkoztam. Szinte minden működött, bármilyen duma, még éppen hogy csak el nem küldtem a büdös pi..ába hogy le tudjam vakarni. Egyesek annyira erőszakoskodtak, hogy belementem a találkába, nem tudtam nemet mondani, amire persze nem mentem el, aztán be voltak sértődve.

Ennyire felszínesek a nők? Tudom közhelyes meg elcsépelt duma, de fájó.


És azt is megfigyeltem, hogy egy szép ember (akinek ugye önbizalma van mert rengeteget dicsérték) mindig azzal magyarázza ezt, hogy biztos azért történik ez mert nincs önbizalmam hisz ő maga sem akarja azt gondolni, hogy minden ami körülötte történik csakis a külsejének köszönhető. Mert ugye tudják, hogy a jó külső az nem rajtuk múlott, nem az ő érdemük és nem akarják azt érezni, hogy amiket elértek nem saját érdemük.

2016. dec. 30. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:
38%

Ez nőkkel is ugyanígy lenne. Ha lenne időm kamuprofilokhoz, bizti.a szebb csajt preferálnák.


De ez miért baj? És miért csak most jöttök rá?

2016. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5


Nem az mondom, hogy baj.

A kérdésem arra vonatkozott, hogy miért baj az, ha valakinek ugyanolyan önbizalma van mint egy jóképű/szép embernek. A jóképűeknek ez miért megengedett, az áltagosaknak pedig alárendelt szerepet kellene játszaniuk.

2016. dec. 30. 15:59
 7/7 anonim ***** válasza:

"De ez miért baj?"


Miért baj az, hogy az emberek pusztán a szépségük alapján feljebb valóként vagy annak hiányában alsóbbrendűként kezelnek?...Igazad van, semmi baj ezzel...

2016. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!