Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Félek, vajon átvernek?

Félek, vajon átvernek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egy éve volt egy nagyon nehéz időszakom, amikor is a szüleim különmentek és nem túl barátságosan. Akkor nem éreztem semmit nem sírtam pedig az én fejemhez is sokat vágtak,pl. az apukám azt mondta, hogy miattam mennek szét, de egy könnycsepp se. Azonban úgy érzem, hogy most már a személyiségem változott rossz irányba. Vissza beszélek, szét szort vagyok és szinte minden 3. nap sírok valami miatt. Az iskolában is rosszul mentek a dolgok, a 2 legjobb barátnőm más lányokkal sokkal többet beszéltek. De tavaly az osztály "menő" lánya nagyon jó barátom lett és még egy nagyon kedves lány, és úgy éreztem, hogy most már túl vagyok a nehezén. De az utóbbi hónapban úgy érzem, hogy titkolnak valamit, hogy a barátaim távolodnak tőlem. És úgy érzem mintha megint kezdődne az egész, de most rosszabb lesz. Mit tegyek? Vagy csak túlreagálom? Köszönöm a válaszokat.

2017. jan. 1. 14:58
 1/3 A kérdező kommentje:
13/L
2017. jan. 1. 14:59
 2/3 Veky ***** válasza:

Szerintem egyik alapfeltétele az életnek, hogy sosem szabad 100%-osan megbízni a másikban. Tudom, ez nem megnyugtató válasz, de sajnos az emberek ilyenek (tisztelet a kivételeknek).


Sosem tudhatod, hogy mik zajlottak a szüleid szétválásának hátterében, mert ezek a dolgok úgy is csak később fognak kiderülni.


Az, hogy egy gyereket nem az apja és anyja nevelik, eléggé megváltozhat, mert vannak olyan dolgok, amelyeket egy szülő nem tud a másik helyett pótolni (még neveltetés szempontjából is).


Nyilván még fiatal vagy, így sok dolog meghatározható lesz a későbbiek folyamán...

Én azt tanácsolom, hogy ne foglalkozz túlságosan azzal, hogy titkolhatnak-e valamit, vagy sem. Hagyd annyiban az egészet. Tessék a tanulmányaidra koncentrálni, meg az olyan dolgokra, aminek lesz kifizetődése.


Barátja, barátnője az embernek akármikor lehet újabb. De élete csak egy van. :)


Remélem valamennyire sikerült választ is adnom, és megnyugtatnom téged. :)


Tessék kitartani. :)

2017. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez nagyon jól esett és megnyugtatott. :)

Tudom, hogy nem 1 barátom lesz örökre, de nem szeretném megint átélni ezt, de lehet, hogy túlreagálom a múltban történtek miatt. A szüleimmel kapcsolatban kezdem megszokni, de kicsit nehéz.Lassan megpróbálok a régi énné visszaváltozni. Ismét köszönöm. :)

2017. jan. 1. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!