Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Vajon tényleg ennyire buta...

Vajon tényleg ennyire buta vagyok?

Figyelt kérdés

Mindig okosabbnak és érettebbnek tartottak a korombelieknél, de úgy érzem, hogy mostanában egyre butább vagyok.

Ebben a tanévben két olyan lányhoz kerültem a koliban, akik legjobb barátnők és nagyon okosak mindketten. Sokszor van az, hogy kijavítanak, ha valamit nem úgy gondolok, ahogy ők és fejeket vágnak, ha valamit mondok és egymásra néznek mosolyogva. Sokszor rájövök, hogy ők sokkal okosabbak nálam és én egyre butább vagyok hozzájuk képest. Eddig sosem tapasztaltam ezt senkivel se. Lehet, hogy ők tényleg sokkal okosabbak hozzám képest? Nagyon bánt a dolog, mert mai napig bárkivel beszélek, mindenki okosnak tart. De volt amikor mondtam az egyikőjüknek, hogy egy pasi azt mondta, hogy okos vagyok és el kezdett nevetni.

Szerintetek?

20/l


2016. dec. 26. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg elég buta lehetsz. Nem azért, mert néha kijavítanak, hanem azért, mert olyan gyerekesen viselkedsz, mint egy 8 éves.
2016. dec. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek az elsővel. Megmondom, ennél a két lánynál is vannak okosabb emberek.
2016. dec. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Fú b+...úgyérzem kár volt végig olvasnom ezt is...
2016. dec. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat a kérdésért, de engem az tényleg nagyon zavar, amikor egész nap egymásra nézve kuncognak, amikor megszólalok. Lassan már beszélgetni se merek velük.
2016. dec. 26. 11:42
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

Na ennyit arról, mikor egy tininek nyomják, hogy " jaj de érettebb vagy a korodnál"

A lányokról meg annyit, hogy bunkó parasztok. Én átkérném magam máshova, lehet nem vagy túl okos mégsem, de amit ők csinálnak, az már gáz.

2016. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem pedig eddig elég egoista voltál, mert néha elhangzott, hogy okos vagy, és most letörték a szarvad. Erősen túldramatizálod.
2016. dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kost félév vége van, itt az idő hogy lecseréld őket.
2016. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem hiszem, hogy túl érett lennél, ha meg tudsz inogni két olyan csitritől, akik összesomolyogva kijavítgatnak, és nem tudsz felszólalni önmagad érdekében.

Okos vagy intelligens?

Jó tanuló voltál, kitűnő, vagy értelmes, életrevaló?

Nem mindegy, hogy milyen "okosság"ról beszélünk.

MELLESLEG, de úgy őszintén:

ha valaki okosabb, akkor te miért lennél kevésbé az?

Miért lennél kevesebb attól, ha valaki több?

Mindig lesz egy jobb. És sajnálom, hogy ezt innen, tőlem kell megtudnod, de tényleg mindig lesz valaki, aki jobb. És egy attól is jobb, majd egy attól is, és attól is, és folytathatnánk a végtelenségig. De a te viselkedésed határozza meg, hogy hol vagy ezen a listán. Hogy melyik "attól is jobb" vagy.

Szerintem nem tud érett nő(!) lenni az, akit ennyire befolyásolnak mások véleményei és nézetei.

Ezek szerint sose voltál biztos eléggé magadban, ha ennyire kizökkent az, hogy kinevetnek.

Az még eszedbe sem jutott, hogy szórakoznak veled/rajtad?

Az még eszedbe sem jutott, hogy rájuk piríts?

Hogy kilépj a komfortzónádból és megmond nekik, amit GONDOLSZ?

Felnőtt nő vagy, könyörgök, 20 évvel a háta mögött.

Eszedbe sem jutott, hogy megvédd magad? Hogy szembeállj velük és azt mond nekik, amit megérdemelnek?

A munkahelyeden is ugyanez lesz, ha nem állsz a sarkadra és nem kezdesz el SZELLEMILEG FEJLŐDNI olyan szinten, hogy random szólj embereknek, ha nem tetszik a viselkedésük (veled szemben).

Az állásodban nem tudsz majd sikeres lenni, mert mindig azon görcsölsz, hogy ő jobb, ő kinevet, ő mosolyog, ő blablabla.

Meghatározza az életedet az, hogy mások miképp reagálnak rád.

Tisztázd magadban, hogy MIÉRT?

Két fontos kérdésre kell válaszolnod (magadnak, akár írd is le):

Ki? Miért?

Semmi más.

Ki ez a két lány, hogy meginog az önbizalmad?

Ki ez a két lány, hogy ez a dolog ennyire tudjon bántani?

Miért nem TE VAGY AZ A LÁNY, aki kifog rajtuk és megmutatja nekik, aki tükröt tart eléjük, és rávilágít, hogy mekkora mocskok, és megmutathatod, hogy téged ez tett többé.

Vetkőzd le a gátlásaidat, ne hagyd, hogy befolyásolják idegen, ostoba vélemények az életedet, mert később átveszi az irányítást és ez határoz majd meg mindent.

Aztán, később akár meg is köszönheted nekik, amiért voltak olyan rendesek, és "megtanítottak" téged erre.



Amennyiben privátban írsz nekem, ajánlok egy nagyon jó könyvet, ha gondolod.

2016. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Az önismeret rögös útjai...
2016. dec. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy idősebbek, vagy városban éltek, míg te esetleg falun, ezt nem tudhatom.

De biztosak nem okosabbak nálad, akik arcokat vágnak, gúnyosan mosolyognak és semmibe veszik a szavaidat.

Aki okos, nem hangoztatja (ez rád is vonatkozik) !

Ülj le a két lánnyal, mondd el, hogy rosszul esik a viselkedésük, és szóljanak kedvesen, mert te tanulni szeretnél tőlük.

2016. dec. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!